JUNAK POBEDE: Duvnjak trojkama presudio Drami

Panionios poveo u četvrtfinalu plej-ofa grčkog šampionata

Duvnjak je za 22 minuta na terenu postigao deset poena i imao četiri asistencije i jednu ukradenu loptu

Košarkaši Panioniosa poveli su sa 1-0 na startu plej-ofa u prvenstvu Grčke, pošto su slavili u prvom meču osmine finala protiv Drame na svom terenu sa 83:73.Jedan od junaka te pobede bio je srpski košarkaš Uroš Duvnjak, koji je postigao dve trojke, baš u trenutku kada se lomio rezultat.Do poslednjeg perioda Panionios i Drama su vodili izjednačenu borbu, ali su domaći košarkaši preuzeli inicijativu i sprečili iznenađenje.Duvnjak je za 22 minuta na terenu postigao deset poena i imao četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.U pobedničkom timu istakao se Mekolum sa 25 poena i pet skokova, dok su po 11 poena dodali Milburn i Batis, koji je dodao i sedam skokova.Kod Drame, najbolji je bio Bavčić sa 29 poena i sedam skokova, dok je Braun meč završio sa 15 poena.Serije u plej-ofu grčkog prvenstva se igraju na tri trijumfa, a Panionios u sledećem susretu gostuje Drami. Taj meč igra se u četvrtak, a potom se serija vraća u Atinu, gde će u subotu biti odigrana treća utakmica.