CRNO-BELI NA MINUS 20 U ZAGREBU: Cedevita deklasirala Partizan

Teško bez Vujoševića

Cedevita je u Zagrebu pobedila Partizan 70:50 u meču trećeg kola regionalne ABA lige

ZAGREB - Košarkaši Partizana poraženi su u Zagrebu od Cedevite 70:50 (17:13, 12:11, 17:11, 24:15) u meču trećeg kola ABA lige.Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Edo Murić i Đorđe Gagić sa po 10 poena. U pobedničkom timu najbolji je bio Bilan sa 13 poena, dok Zubčić i Pilepić ubacili po 11.Crno-beli su zabeležili i drugi poraz u dosadašnjem delu sezone u regionalnom takmičenju, dok je Cedevita stigla do prve pobede.Partizan je sa klupe vodio pomoćni trener Velimir Gašić, pošto je Duško Vujošević suspendovan na jedan meč zbog isključenja na meču sa Krkom.Partizan će u narednom kolu gostovati ekipi Olimpije."Mi smo veoma mlada ekipa i još smo mlađi nego prošle godine. Čeka nas težak raspored, kako u ABA ligi, tako i u Eurokupu i moramo raditi na tome da se dignemo fizički treningom i radom. Ovo mi je bio prvi derbi u Zagrebu. Čast mi je i privilegija da igram na ovom derbiju, ali to je utakmica kao i svaka druga. Mora se odigrati", istakao je Vanja Marinković.Cedevita: Mazalin, Zubčić 11, Ramljak 5, Pilepić 11, Babić 7, Delaš A. 3, Zganec 6, Bilan 13, Delaš M. 6, Gordić 8, Tomaš, Arapović. Partizan NIS: Tepić 4, Aranitović, Kuzeloglu, Murić 10, Marinković 6, Dalo 7, Milutinov 2, Gagić 10, Andrić 2, Bezbradica 1, Bogdanović 8, Šalić. TOK UTAKMICEIV četvrtinaCedevita je 33. minutu povela sa 52:36. Minut kasnije bilo je 56:36. Cedevita je potom održavala visoku prednost i zasluženo je stigla do ubedljive pobede.III četvrtinaPartizan je početkom treće četvrtine zahvaljujući Muriću smanjio vođstvo domaćina na 31:29. Crno-beli su potom propustili nekoliko napada da u potpunosti preokrenu rezultat, ali su domaći trojkom došli do 36:31. Usledila je nova serija Cedevita za vođstvo od 43:32. Domaći košarkaši su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 46:35.II četvrtinaPartizan je smanjio na 17:15, ali je onda usledila serija domaćih za vođstvo od 25:17 u 15. minutu. Partizan je u finišu zaigrao angažovanije, ali je Cedevita prvih 20 minuta rešila u svoju korist 29:24.I četvrtina

Partizan je poveo 4:2, ali je Cedevita preokrenula na 5:4. Cedevita je držala prednost od jednog do tri poena do petog minuta, 11:10. Crno-beli su u 8. minutu izjednačili na 13:13. Domaći su serijom od 4:0 prvu četvrtinu rešili u svoju korist, 17:13.