VILIJAMS PROMAŠIO ŠUT ZA POBEDU: Zvezda poražena u Litvaniji

Drama pripala Neptunasu

Crveno-beli su poraženi od Neptunasa 83:81, a Markus Vilijams je u poslednjoj sekundi propustio priliku da svom timu donese pobedu

KLAIPEDA - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Klaipedi od Neptunasa 83:81 (25:20, 22:18, 20:24, 16:20) u meču drugog kola grupe D Evrolige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Gailius sa 19 poena, dok je Šakur ubacio 11. U poraženoj ekipi najbolji je bio Markus Vilijams sa 23 poena, dok je Jaka Blažič dodao 16.Crveno-beli su zabeležili prvi poraz, posle pobede nad Galatasarajom u prvom kolu, dok je Neptunasu ovo prvi trijumf. Zvezda je gubila tokom celog meča, ali je na kraju mogla da dođe do pobede, ali je Vilijams u poslednjoj sekundi promašio trojku.

Zvezda je dobro počela meč i povela 5:0, ali je Neptunas potom napravio seriju 11:2 i preokrenuo rezultat. Košarkaši Neptunasa odlično su šutirali za tri poena, posebno Gailius, koji je imao četiri od četiri kada je početkom druge deonice doneo svojoj ekipi plus 10. Domaći tim je sredinom druge četvrtine imao i 15 poena prednosti. Poluvreme je završeno vođstvom Neptunasa od 10 poena, 47:37.Zvezda je u trećoj četvrtini uspela dobrom odbranom da dođe do minus tri, ali je ipak litvanska ekipa u poslednju četvrtinu ušla sa šest poena prednosti. Zvezda je uspela da izjednači početkom četvrte četvrtine, ali je potom loše igrala u napadu, promašivala je mnogo zicera i imala mnogo izgubljenih lopti, pa je Neptunas ponovo došao do prednosti. Utakmica je potom ušla u neizvesnu završnicu, a Vasilijus je postigao koš 3,2 sekunde pre kraja za prednost Neptunasa od dva poena. Vilijams je potom u poslednjem sekundu promašio šut za tri poena i pobedu.Radonjić: Trojke odlučile pobednika

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da veliki broj promašenih trojki i slobodnih bacanja njegovih košarkaša u finišu utakmice sa Neptunasom odlučio pobednika. "Iako smo veoma loše počeli utakmicu, u drugom poluvremenu smo bili bolji u odbrani i vratili smo se u meč. Promašili smo mnogo slobodnih bacanja i trojki pred kraj utakmice. Neptunas je odigrao veoma dobru utakmicu na svom terenu", rekao je Radonjić.

Trener Neptunasa Kazis Maksvitis posvetio je pobedu onima koji su govorili da ta ekipa "ne zaslužuje da igra Evroligu".

"Želeo bih da ovu pobedu posvetim skepticima koji su rekli da ne zaslužujemo da igramo u Evroligi. Zaslužili smo pobedu jer smo vodili celu utakmicu. Vasilijus je pogodio šut za pobedu i to me ne čudi, on često uzima te šuteve", kazao je Maksvitis.

TOK MEČA:IV četvrtinaZvezda je u 32. minutu uspela da dođe do izjednačenja, 69:69 zahvaljujući pre svega odličnoj igri u odbrani. Srpski klub je potom imao napad za vođstvo, ali ga nije iskoristio. Domaći su u 34. minutu poveli 75:71. Zvezda je u 32. minutu prišla na minus tri, 75:72. Neptunas je u 35. minutu poveo 81:74. Zvezda je na dva minuta pre kraja prišla na 81:78. Crveno-beli su potom imali napad, ali je lopta pobegla Blažiču u aut. Domaći nisu iskoristili napad, a Zvezda je pogocima Vilijamsa smanjila na 81:80. Mitrović je na 28 sekundi pogodio jedno bacanje za izjednačenje, 81:81, a drugo je promašio. Domaći su na nešto više od 3 sekunde poveli, 83:81. Vilijams je posle tajm-auta u poslednjoj sekundi imao šut za pobedu, ali nije pogodio trojku.III četvrtina

Neptunas je u 22. minutu poveo 52:39. Zvezda je prišla na minus 10, 52:42. Crveno-beli su nastavili sa dobrom igrom, a u 28. minutu gosti su prišli na minus 4, 62:58. Međutim, crveno-beli nisu iskoristili nekoliko napada, a domaći su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 67:61.

II četvrtinaDomaći košarkaši su i u drugoj četvrtini nastavili da trojkama rešetaju protivnički koš. Neptunas je za 15. minuta postigao osam trojki i poveo 38:25. Nekoliko sekundi kasnije već je bilo 40:25 za domaći tim. Zvezda je u 17. minutu uspela da dođe do minus 10, 44:34. Međutim, usledila je nova trojoka igrača domaćeg tima za 47:34. Neptunas je prvih 20 minuta dobio 47:37.

I četvrtinaZvezda je dobro ušla u meč i povela 5:0. Međutim, usledila je serija domaćih od 11:2 za vođstvo od 11:7 u 5. minutu. Usledio je tajm-aut gostiju. Zvezda je potom zaigrala angažovanije, a 7. minutu stiglo se do izjednačenja, 14:14. Usledila je nova serija Neptunasa, koji je u 8. minutu poveo 20:14. Domaći su novom trojkom stigli do 23:14. Međutim, Zvezda je uspela u finišu prve četvrtine da smanji prednost domaćeg tima na 25:20.I četvrtina