POBEDA OD POLA KOŠA: Košarkašice Radivoja Koraća uz zvuk sirene savladale Čelik u Zenici

Regionalna liga

Pogotkom iskusne Jelene Maksimović košarkasice iz Beograda su zabeležile drugu pobedu u ligi

Košarkašice Radivoja Koraća iz Beograda savladale su u derbiju 5. kola regionalne lige Čelik u Zenici rezultatom 63:62 (20:11, 16:16, 10:17, 17:18). Aktuelni šampion regiona ostvario je drugi trijumf iz tri meča.

Tokom utakmice gošće su bile u blagoj prednosti sve do četvrte četvrtine. U 34. minutu pogotkom Aide Kalušić košarkašice iz Zenice dolaze do blage prednosti. Do samog kraja utakmice na parketu se odigravala prava drama. Promašenim šutem Idane Iiškić za tri poena na isteku četrdesetog minuta, pri rezultatu 62:61 za domaće košarkašice, otvorila se mogućnost za pobedu koju Korać nije propustio. Pogotkom iskusne Jelene Maksimović uz zvuk sirene košarkasice iz Beograda su zabeležile vrednu pobedu.

Ekipu Koraća do pobede su predvodile Maksimović sa 15 poena, Mandić i Jakšić sa 13 i Kapor sa 11 poena.

Najefikasnije u ekipi Zenice bile su Iriškić sa 16, Kalušić sa 13 i Bigović sa 12.

U petom kolu Radivoj Korać ce biti domaćin Grosbasketu.