Radnički u produžetku nadigrao Partizan

Poraz favorita

Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa prednošču od osam poena, ali su domaćini uspeli da izbore produžetak.U dodatnih pet minuta Kragujevčani su bili koncentrisaniji i zasluženo su slavili, uprkos tome što su crno-beli 90 sekundi pre kraja vodili 75:71.Pobedu

KRAGUJEVAC - U utakmici četvrtog kola košarkaške Superlige Srbije, Radnički je u Kragujevcu posle produžetka pobedio ekipu Partizana rezultatom 79:77 (18:16, 14:14, 13:23, 23:15, 11:9).Još jednom se pokazalo da je ekipa koju vodi Miroslav Nikolić najteži protivnik šampionu Srbije.

Radničkom doneli su Mijatović i Marković, koji su u dva poslednja napada pogodili šuteve za tri poena. Partizan je imao pet skokova više, ali i šest izgubljenih lopti više, pa su tako oba tima za dva poena šutirala po 37 puta, uz identičan učinak od 20 pogođenih šuteva.

Odlučio je bolji šut igrača Radničkog za tri poena. Domaćini su iz 28 pokušaja bili precizni osam puta, dok su crno - beli pogodili pet trojki.

U preostalim utakmicama četvrtog kola Vojvodina je u Novom Sadu deklasirala beogradski Radnički sa 103:73, a Hemofarm je u Vršcu stigao do prve pobede u Super ligi, savladavši Radnički FMP 84:82.Posle četvrtog kola, skor od tri pobede uz jedan poraz imaju Partizan, Crvena zvezda i kragujevački Radnički, beogradski Radnički, Radnički FMP i Vojvodina imaju po dve pobede i dva poraza, Hemofarm je peti sa jednom pobedom i tri poraza, a Mega vizura još nema pobedu.

Radnički: Pavković 11, Sinovec 3, Sajmon 13, Marković 8, Birčević 3, Nešović 7, Bratić, Vuksanović, Marjanović 9, Skot 17, Mijatović 6, Bakić 2.

Partizan: Kecman 6, Raduljica 14, Lučić 7, Milosavljević 8, Bogdanović, Katić 5, Bešović, Čakarević 7, Džejms 12, mačvan 11, Anđušić 5, Bertans 2.Rezultati današnjih utakmica 4. kola Superlige i tabela. Crvena zvezda Beograd - Mega Vizura 92:91 Hemofarm - Radnički FMP 84:82 Vojvodina - BKK Radnički 103:73 Radnički Kragujevac - Partizan 97:77 (nakon produžetka)

Tabela: Partizan 3/1 Crvena zvezda 3/1 Radnički Kragujevac 3/1 Vojvodina 2/2 Radnički FMP 2/2 BKK Radnički 2/2 Hemofarm 1/3 Mega Vizura 0/3