(VIDEO) SAŠA OBRADOVAO GROBARE: Pavlović rasturio Megu uz isključenje Vujoševića

Šesta pobeda Partizana u ABA ligi

Trener Partizana Duško Vujošević isključen je krajem treće četvrtine

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Mega Leksa 89:80 (18:14, 25:19, 16:26, 30:21) u meču 11. kola regionalne ABA lige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleksandar Pavlović sa 26 poena, dok je Đorđe Gagić ubacio 19, a Milenko Tešić 12. U poraženoj ekipi najbolji je bio Andrija Bojić sa 22 poena, dok je Marko Kešelj dodao 19.

Krajem treće četvrtine zbog prigovora sudijama isključen je trener Partizana Duško Vujošević.Partizan u dosadašnjem sezonu ima šest pobeda i pet poraza, a Mega Leks pet trijumfa i šest neuspeha.Mega je bolje ušla u meč i povela 6:0, a Partizan je tek posle skoro posle pet minuta igre postigao prve poene preko Tepića. Partizan je potom zaigrao angažovanije, a crno-beli su prvu četvrtinu rešili u svoju korist 18:14. Partizan je do prve dvocifrene prednosti stigao u 13. minutu kada je bilo 27:16 za crno-bele. Mega je u 16. minutu prišla na minus četiri poena, ali je Pavlović na poluvreme odveo crno-bele na plus 10 (43:33).

Partizan je u trećoj četvrtini održavao prednost od sedam do 11 poena. U 28. minutu bilo je 57:47 za domaći tim, a onda je trener crno-belih Duško Vujošević zbog prigovora isključen. Gosti su iskoristili isključenje trenera Partizana i do kraja treće četvrtine serijom od 12:2 uspeli da izjednače na 59:59. U poslednjoj četvrtini odgovornost na sebe je preuzeo Pavlović i odveo je crno-bele do pobede.