(VIDEO) PARTIZAN PAO U ZADRU: Andrić promašio produžetak

ABA liga

Zadar zabeležio treći uzastopni, a ukupno peti trijumf u regionalnom takmičenju

Košarkaši Partizana izgubili su u gostima od Zadra sa 69:68 (15:12, 19:15, 16:15, 19:26), u utakmici 12. kola ABA lige.

Partizan je imao priliku da odvede utakmicu u produžetak, ali je Mihajlo Andrić promašio slobodno bačanje tri sekunde pre kraja susreta. Najefikasniji u gostujućem timu bio je Milan Mačvan sa 14 poena, po 11 su postigli Aleksandar Pavlović i Dragan Milosavljević, a Andrić devet.

Zadar je predvodio Džejms Florens sa 25 poena. Partizan sada ima skor od šest pobeda i šest poraza, dok je

Zadar zabeležio treći uzastopni, a ukupno peti trijumf u regionalnom takmičenju.

Pomoćni trener Partizana Velimir Gašić rekao je da su crno-beli u Zadru poraženi zbog lošeg izvođenja slobodnih bacanja.„Čestitam Zadru na pobedi. U najavi sam rekao da je Zadar u dobrom momentu i da su protiv Cedevite u Zagrebu pokazali da znaju da se izvuku iz vrlo kriznih i složenih trenutaka, te su uspešno priveli utakmicu kraju. Naša utakmica je bila na jednu loptu i mogu se povući neke paralele s njihovom protiv Cedevite. Nisam zadovoljan kako smo izgledali u većem delu susreta. Pre svega, promašili smo previše penala, što je nedopustivo na ovako mali broj koševa. Zadar je određenom razdoblju imao kud i kamo kvalitetniji napadački skok nego mi, a zna se da energiju i snagu crpimo upravo iz skok igre.

U pojedinim fazama nismo na kvalitetan način odgovorili na dozu agresivnosti i čvrstine koju je Zadar nametnuo. Imali smo velikih problema u organizaciji igre, a kada smo uspostavili ravnotežu i postigli nekoliko laganih poena, oni su bili u problemima. Do kraja smo verovali u pobedu i došli u situaciju da izborimo produžetak, možda i pobedu da smo uhvatili poslednju loptu pod košem. Ali, moram prizanti da je Zadar sasvim zasluženo pobedio i želim mu mnogo sreće u nastavku ABA lige", rekao je Gašić.

Prva četvrtina

Prvi napad za ekipu Zadra i poeni za Sobina

Partizan postiže prve poene tek u četvrtom minutu preko Milutinova pod faulom

U prvih pet minuta utakmice nije se videlo mnogo koševa

Iz igre izlazi Mihajlo Andrić, a ulazi Saša Pavlovic.

Izjednačenje u osmom minutu 10:10

Faul nad Milutinovim i prva lična za Josipa Sobina

Ulaskom Saše Pavlovića ekipa Partizana je ubrzala igru ali ishitrenim šutrevima i promašajima nije uspela da se rezultatski odvoji od Zadra. Milan Mačvan odličnim skokovima čuva koš Partizana

Vođstvo Zadra na kraju prve četvrtine 15:12

Druga četvrtina

Prva trojka za ekipu Partizana i postiže je Pavlović. Mačvan se vraća u igru.

Nikola Milutinov sa slobodnih bacanja nije postigao poene

U prvih pet miuta druge četvrtine ekipa Zadra je ubrzala ritam igre i preciznim brzim šutevima napravila pet poena razlike. Zadar sigurnije deluje na terenu od ekipe Partizana koji ima napad posle tajm auta.

Odlična odbrana domaćih omogućava da se razvije brza kontra.

Milosavljević je najefikasniji u ekipi Partizana. Fantastičan potez Pavlovića, loptom od pozadi kroz noge je prevario odbrambenog igrača i oslobodio prostor do kpša i poentirao uz faul

Pavlović odlazi na klupu Andrić se vraća na teren. Milosavljević pod faulom postže poen i ima dodatno sa linije penala

Dobra igra Mačvana u reketu omogućava mu slobodna bacanja ali je polovičan sa penala

Zadar ima pet skokova više nego Partizan

Posle tajm auta Zadar nije uspeo da postigne poene kod domaćih najefikasniji je Sobin 10, za Partizan Pavlović 6 , Mačvan 7 . Skokovi si na strani domaćona 17 dok Partizan ima 14 što je ključno u drugoj četvrtini

Treća četvrtina

Početak treće četvrtine Pavlović je otvorio promašajem

U drugom minutu treće četvrtine Gagić je povređen, nagazio je na stopalo odbrambenog igrača, odlazi na klupu uz pomoć saigrača

Posle poentiranja Tepića iz kontra napada i samo koš prednosti za Zadar, domaćini su prinuđeni da uzmu tajm aut.

Nesportska lična Nikole Milutinova Zadar im slobodna bacanja i loptu sa strane, Gagić se vraća posle povrede na parket.

Partizan je ispunio bonus,Florens na slobodnim bacanjima.

Peta lična za centra Zadra nad Gagićem koji je precozan sa slobodnih bacanja

Gosti su dva minuta do kraja treće četvrtine smanjili razliku na samo poen

Minut do kraja Florens ubrzava igru, Tepić se vraća na parket i ekipa Zadra iz podbacivanja postiže poene

Potpuna dominacija na terenu i u napadu i u odbrani ekipe Zadra, sa slobodnih bacanja Partizan nije uspeo da se približi i osam poena razlike je najveća prednost u dosadašnjem toku utakmice

Četvrta četvrtina

Prvi posed lopte ima ekipa Zadra i Florens postiže tri poena, takm aut

Ekipa Partizana i dalje neprecizna sa liniije tri poena

Posle tajm auta Partizan odličnom odbranom otvara kontranapad i postiže poene . Faul na Saši Pavloviću i peta lična za Sobina koji je postigao 14 poena

Sa linije slobodnih bacanja Pavlović je oba puta bio neprecizan ali sjajnim skokom je došao do koša i faula i sa slobodnog bacanja postigao dodatne poene

Prvo zakucavanje Milutinova i samo koš razlike za Zadar

Četvrta lična greška za Pavlovića Zadar na tri poena razlike na tri minuta do kraja utakmice

Milosavljević polovičan sa linije penala, Partizan igra sa nižom postavom,pokušava da ubrza igru, četvrta lična greška za Milosavljevića

Dva minuta do kraja utakmice Zadar staje u zonsku odbranu, Partizan postiže treću trojku

Novi tjm aut za ekipu Partizana

Partizan posle tajmm auta nije iskoristio napad i promašio je za tri poena , Zadar podiže rezultal na šest razlike ,Dalo je pogodio za dva poena

Tok utakmice

Pred crno-belima je veliki izazov, sa kojim će morati da se nose bez trenera Duška Vujoševića. Naredna tri meča u regionalnom takmičenju ekipu srpskog šampiona će sa klupe voditi trener Velimir Gašić zbog suspenzije šefa stručnog štaba.