RADONJIĆ POSLE ZADRA:  Da budemo spremni za 2 meseca

Reakcija

RADONJIĆ POSLE ZADRA: Da budemo spremni za 2 meseca

Trener crveno-belih nagovestio je da očekuje da ekipa bude najspremnija za dva meseca kada se budu igrali odlučujući mečevi u ABA ligi

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da očekuje da njegov tim bude spreman za najvažnije mečeve Zvezda je u 18. kolu deklasirala Zadar sa 93:66, a Radonjić je na ovom meču odmorio Markusa Vilijamsa.Trener crveno-belih nagovestio je da očekuje da ekipa bude najspremnija za dva meseca kada se budu igrali odlučujući mečevi u ABA ligi.Zadar je krenuo kao što je najavio, da nas iznenadi. Nagoveštavao je tako nešto, ali čvrstom igrom smo uspeli da ostvarimo veliku prednost. Slab start druge četvrtine, dozvolili smo da naprave prednost sa nižom postavom, nismo najbolje moguće igrali, laganim poenima uspeli su da postignu 28 poena. Drugo poluvreme je bilo onakvo kakvo smo priželjkivali. Osim bodova, iskoristili smo meč da uradimo nešto što će biti potrebno za 50-ak utakmica, za dva meseca nas čekaju najvažnije bitke, moramo da budemo spremni za to.“ Radonjić je objasnio i odsustvo Vilijamsa na ovom meču. „Markus je zbog velikog opterećenja bio na klupi, bilo je sličnih situacija ranije,svaku priliku ćemo koristiti da izvučemo najbolje za tim, sada je to bilo da on ne igra.“ Dobru rolu imao je i Nikola Rebić koji je za 7 i po minuta imao 5 poena, asistenciju i ukradenu loptu. „Za nas značajna pobeda i nastavak niza. Utakmicu smo otvorili kako smo želeli, svi su dali maksimum u odbrani, imali smo lake poene i tako završili utakmicu. Na nama je da nastavimo sa napornim radom. Ne bih komentarisao svoju igru, trudim se da iskoristim svoje minute i opravdam očekivanja“, rekao je Rebić.