(FOTO, VIDEO) TO JE PRAVI PARTIZAN: Crno-beli najboljom igrom u sezoni pobedili Budućnost

Grobari u transu

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost u beogradskom "Pioniru" u utakmici devetog kola ABA lige.

Partizan - Budućnost 86:77 (22:30, 21:12, 25:19, 18:16)

Crno-belima je ovo treća pobeda u sezoni, prva posle tri uzastopna poraza, kojom su pobegli sa dna tabele.

Podgoričani su doživeli tek drugi neuspeh i sada Mega Leks i Crvena zvezda imaju šansu da se eventualnim pobedama nad Cedevitom i MZT Skopljem sutra i prekosutra izjednače sa Podgoričanima na vrhu tabele.

Partizan je večeras pred skoro 5.000 vatrenih Grobara odigrao najbolji meč sezone.

Budućnost je bolje počela, ubacila čak 30 poena u prvih deset minuta, najviše zahvaljujući Kuku i Džozefu koji su u tom periodu ubacili po tri trojke.

Međutim, ekipa Petra Božića je u nastavku zaigrala mnogo bolje. Odbrana joj je bila mnogo jača, igrači su pogađali sa spoljnih pozicija, a u finišu se razigrao i Džons.

Gosti su poslednji "napad" na Partizanovu prednost izveli na početku četvrte deonice, ali su ga crno-beli odbili i bez problema priveli meč kraju.

Na kraju, Džons je ubacio 18 poena i imao devet skokova, Marinković je dodao 14 poena, Anđušić 13, Cvetković i Aranitović po 12...

Na drugoj strani Džozef je bio najefikasniji sa 15 poena (5/9 za tri), Jaramaz je ubacio 13, Kuk i Dragićević po 11...

Četvrta četvrtina - 86:77:

38. minut - 86:75 - Džons je vezao četiri poena i time odbio napad gostiju.

37. minut 84:72 - Tehnička greška za Jaramaza zbog reakcije na sudijsku odluku. Cvetković je pogodio sva tri bacanja, a onda je Džons dodao još dva poena. Grobari su u transu. Najveća prednost domaćina.

36. minut - 79:72 - Trojka Cvetkovića na isteku napada!

34. minut - 70:68 - Gosti su napravili 7:0, crno-beli nisu dali koš više od tri minuta na početku poslednje deonice. A onda je Marinković pogodio dva bacanja.

31. minut - 68:64 - Džozef je ubacio svoju petu trojku (iz sedam pokušaja)

Treća četvrtina 68:61:

30. minut - 68:61 - Džozef na jednoj i Anđušić na drugoj strani daju trojke za kraj ove deonice.

30. minut - 65:58 - Tadija Dragićević dobio je tehničku grešku zbog simuliranja što su domaći iskoristili da povećaju na sedam poena prednosti. Grobari su u transu, prave sjajnu atmosferu.

27. minut - 58:54 - Budućnost se vraća zahvaljući pogocima Jaramaza.

26. minut - 56:48 - Trojkom Aranitovića crno-beli su došli do svoje najveće prednosti večeras.

25. minut - 51:48 - Partizan je serijom 6:0 otišao na 51:46. Usledila je tehnička greška Petru Božiću, posle čega je ta serija prekinuta.

23. minut - 49:46 - Crno-beli uspevaju da zadrže vođstvo u uvodu drugog poluvremena.

Druga četvrtina - 43:42: Budućnost je imala i dvocifrenu prednost, ali joj je Partizan serijom 9:0 na početku druge deonice prišao, a u finišu i prestigao.

20. minut - 41:41 - Koš po koš, crno-beli su stigli do prvog izjednačenja još od početka utakmice.

16. minut - 31:32 - Serijom 9:0 Partizan je prišao na samo poen zaostatka.

15. minut - 29:32 - Druga trojka Marinkovića, crno-beli prišli na "minus tri". Inače, košarkaši Partizana su u dosadašnjem delu ove deonice promašili dva zicera (Anđušić i Džons).

14. minut - 24:32 - Za tri minuta druge deonice ekipe su dale samo po dva poena.

Prva četvrtina - 22:30:

10. minut - 22:30 - Stigla je Budućnost i do "plus deset", ali je Anđušić dao dva poena u poslednjim trenucima prve četvrtine.

9. minut - 18:26 - Kuk preko Vrapca pogađa novu trojku!

9. minut - 18:23 - Podgoričani su ponovo pobegli na osam poena, a onda je Anđušić ubacio tri poena.

8. minut - 15:21 - Amerikanci iz Budućnosti su neverovatni. Sada je Kuk ponovo precizan van linije 6,75. On i Džozef već su dali pet trojki.

7. minut - 15:18 - Pet vezanih poena Aranitovića kojima se Partizan približio gostima.

6. minut - 10:18 - Treća trojka Džozefa, bez promašaja.

6. minut - Navijači Partizana dugo su skandirali bivšem trener Dušku Vujoševiću.

5. minut - 10:13 - Vanja Marinković je vratio jednu trojku...

4. minut - 7:13 - Od Partizanovog vođstva 6:4 krenula je serija Budućnost. Kuk jednom i Džozef sa dve trojke odbveli su goste na plus sedam.

1. minut - Andrić se povredio. Tek što se vratio na parket posle oporavka, ponovo ga je zadesio maler.

Specijalni gost na utakmici je šestogodišnji Vuk Miloradović. Više o ovom malom navijaču Partizana pročitajte OVDE.