(VIDEO) ZVEZDA POBEDILA I ZA PARTIZAN: Crveno-beli srušili Olimpiju u Ljubljani!

Zadržali korak za Cedevitom

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u gostima ljubljansku Olimpiju rezultatom 75:69 (16:23, 24:13, 24:15. 13:18) u 19. kolu regionalne ABA lige

Zvezda je ovim trijumfom zadržala korak za drugoplasiranom Cedevitom, a pobedi crveno-belih raduju se i u Humskoj, obzirom na to da je Olimpija rival Partizana u borbi za opstanak.

Zvezda je sada treća sa 14 pobeda, jednom manje od drugoplasirane Cedevite i tri manje od vodeće Budućnosti. Zvezda je ovim trijumfom prekinula seriju od tri uzastopna poraza, od čega su dva bila u Evroligi, a jedan u Jadranskoj ligi.

Olimpija je meč u Ljubljani igrala u "retro" dresovima, povodom 70. godišnjice osnivanja kluba.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kvinsi miler sa 25 poena i devet skokova, dok je Maik Cirbes utakmicu završio sa 15 poena i sedam skokova. Njih dvojica su jedini imali dvocifren učinak. Tarens Kinzi postigao je devet poena, dok je Vasilije Micić imao učinak od pet poena i šest asistencija.

Olimpiju je predvodio Sava Lešić sa 16 poena, dok je Saša Zagorac postigao 11.

"U poslednjoj utakmici u Evroligi nam nije bilo lako, pa nam je pobeda bila jako potrebna. Imamo izuzetno naporan ritam utakmica, napravili smo promene u sastavu i zato je ovo vrlo važna pobeda. Znali smo da neće biti lako, da je Olimpija dobra ekipa, da je napravila fenomenalan rezultat u evropskom takmičenju i mislim da bi bila bliža vrhu da nije imala toliko poteškoća", istakao je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić posle utakmice.

On je detaljnije analizirao utakmicu.

"Na početku nam je nedostajala energija, ali to je i normalno, s obzirom na ovaj ritam utakmica. Potom smo zaigrali dobro u odbrani i pametno u napadu. Pomislili smo da je kraj, pa se Olimpija vratila u igru. U finišu smo, ipak, uspeli da pokažemo snagu i da pobedimo. Olimpiji čestitam jubilej i želim im sve najbolje", završio je Radonjić.

Tok meča:

Kraj utakmice! Pobeda Zvezde 75:69!

40. minut - Trojka Milera!

39. minut - Zvezda se muči u napadu.

38. minut - Novi tajm-aut Radonjića.

38. minut - Potpuno je stala Zvezda, novi poeni Rajta za 67:71.

38. minut - Nastavlja se serija Olimpije, Rajt pogađa za 71:64.

37. minut - Tajm-aut Radonjića.

37. minut - Serija Olimpije 7:0, posle trojke Mesičeka domaćin prilazi na -9 (71:62)

35. minut - Zvezda rutinski čuva prednost.

33. minut - Raspucani Miler postiže novu trojku za 69:54.

33. minut - Zakis pogađa trojku 54:66.

31. minut - Raste prednost Zvezde, +15

Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 64:51!

30. minut - Kakva serija Zvezde! Nova trojka! Kvinsi Miler za 64:51

30. minut - Nova trojka sjajnog Marka Gudurića! 61:51

29. minut - Tajm-aut Olimpije.

29. minut - Gudurić pogađa trojku uz faul! 58:51.

28. minut - Nikolić prekida seriju gostiju.

27. minut - Dve vezane trojke Zvezde, Micić pa Simonović za 54:49.

26. minut - Miler pogađa za preokret gostiju 48:45.

23. minut - Horvat pogađa za preokret Olimpije.

23. minut - Lešić se razigrao, Olimpija prilazi na poen zaostatka 43:44.

21. minut - Lešić smanjuje prednost crveno-belih

Kraj prvog poluvremena! Zvezda vodi 40:36!

20. minut - Zagorac vraća trojku, Radonjić je zatražio tajm-aut.

20. minut - Trojka Kinzija! 40:33

19. minut - 11:1 serija Zvezde! Miler donosi preokret Zvezde 37:33

18. minut - Poeni Cirbesa za izjednačenje Zvezde!

18. minut - Tajm-aut Potočnika.

17. minut - Kvinsi Miler pogađa pet vezanih bacanja i Zvezda prilazi na -2 (33:31)

16. minut - Zvezda ne može da ubaci trojku, 1/11 šutiraju crveno-beli za tri.

15. minut - Posle poena Simonovića, Horvat pogađa trojku 30:26.

14. minut - Zakis prekida seriju Zvezde 27:24.

13. minut - Poeni Dangubića, Zvezda na -1

13. minut - Posle poena Micića zvezda prilazi na -3 i trener domaćeg tima je prinuđen da zatraži tajm-aut 25:22.

12. minut - Štimac sa linije penala prekida seriju domaćina 25:18.

11. minut - Mahković postiže poene za domaćina, najveća prednost na meču 25:16.

Kraj prve četvrtine! Olimpija vodi 23:16

10. minut - Poeni Robinsona 23:16.

10. minut - Lapornik pogađa za dva poena 21:16.

10. minut - Prva trojka Milera na meču 19:16.

9. minut - Dve vezane trojke Zagorca za +6 Olimpije 17:11

8. minut - Posle ofanzivnog skoka Cirbes postiže nove poene za crveno-bele 11:9.

6. minut - Novi poeni Tarensa Kinzija 11:7.

5. minut - Nikolić pogađa trojku za Olimpiju 11:5.

5. minut - Zvezda insistira na unutrašnjoj igri

4. minut - Kinsi prekida seriju domaćina 8:5.

3. minut - Poenima Save Lešića i Zeka Rajta Olimpija pravi seriju 8:0 (8:3).

2. minut - Poenima Cirbesa Zvezda dolazi do prednosti na startu meča 3:0.

1. minut - Utakmica je počela.

Olimpija ovih dana obeležava 70. godina kluba, pa košarkaši nose retro opremu na ovom meču.

Startne petorke:Olimpija - Horvat, Nikolić, Rajt, Vučetić, LešićCrvena zvezda - Kinsi, Lazić, Jović, Miler, Cirbes