(VIDEO) KONAČNO POBEDA NA GOSTOVANJU: Džikić srušio i Krku za novi korak Partizana ka opstanku

Derbi ABA lige

Košarkaši Partizana savladali su u gostima Krku (75:70) u meču 20. kola regionalne ABA lige.

Crno-beli upisali su osmu pobedu, prvu u gostima ove sezone, veoma važnu u borbi za opastanak i tako se u skoru izjednačili sa slovenačkim timom.

Sjajan meč odigrao je Aleksandar Cvetković sa 21 poenom, tri skoka, sedam asistencija i ukradenih lopti, za ukupan indeks 42. Džons ga je pratio sa 19 poena i šest skokova, Vilson je dodao 14, a dva manje Vitkovac, uz osam uhvaćenih lopti. Slabu partiju je imao Murić, meč je završio bez poena iz sedam pokušaja, ali je imao šest skokova.

Kod domaćih Kastrati je imao 15 poena, po 11 su ubacili Ivanov, Sinovec i Rojc, dok je Lapornik zabeležio 10.

Trener Partizana Aleksandar Džikić izjavio je da su crno-beli odigrali težak meč."Utakmica u Novom Mestu je za mene posebna, jer sam se vratio u grad i klub gde sam zabeležio najveće trenerske uspehe u mojoj karijeri. Emocije su mešane, i zbog situacije u kojoj se sada nalazi naš klub. Najbitnije je bilo, da počnemo borbeno i napravimo sve što možemo da pobedimo. Suprostavili smo se Krki, koja ima jednu od najjačih centarskih linija u ligi. Lično se radujem dobroj igri Kastratija i Ritlopa. Znali smo, da će ekipa Krke reagovati u trećoj četvrtini. Na previše lagan način smo joj dozvolili da čak i povede. Srećom, nismo pali u paniku", rekao je Džikić.Novi centar Partizana Darel Vilijams ocenio je da je iza njegove ekipe teška utakmica."Brzo smo se prilagodili i već u prvom poluvremenu napravili razliku. Nakon toga su došli Krkini minuti. Na kraju smo uspeli, pobedili smo. Za pobedu bih uradio sve što trener traži od mene!", istakao je Vilijams.

Tok meča

40. minut 75:70 - Gotovo je! Vredna pobeda Partizana!

40. minut 73:68 - Džons je pogodio za plus 5

40. minut 71:68 - Sinovec je promašio, Džons će na liniju slobodnih bacanja

39. minut 71:68 - Trojka Vitkovca, druga za Partizan

39. minut 68:68 - Trojka Kastratija za Krku

38. minut 68:65 - Džons je pogodio jedno bacanje

38. minut 67:65 - Vitkovac pogađa, Partizan vodi

36. minut 63:63 - Dobre odbrane Partizana i kontranapadi za izjednačenje

34. minut 57:63 - Posle Đumića i Vilijams izlazi sa 5 prekršaja, a na drugoj strani Krka pogađa trojku

33. minut 57:60 - Trojka Luke Lapornika za Krku

32. minut 57:57 - Sinovec je pogodio za Krku, a Vitkovac za Partizan

Četvrta četvrtina

30. minut 55:55 - Krka je potpuno razbila Partizan u trećem kvartalu, postigla je 28 poena, jedan više nego u prvom ppoluvremenu

29. minut 51:51 - Drama u Novom Mestu, igra se koš po koš

27. minut 47:48 - Cvetković pogađa prvu trojku za Partizan

24. minut 37:39 - Krka prvi put vodi

23. minut 37:37 - Đumić je ubacio jedno bacanje, a potom napravio 5. faul. Na terenu je proveo samo 8. minuta

22. minut 36:35 - Krka je serijom 8:0 prišla na poen zaostataka

Treća četvrtina

20. minut 36:27 - Partizan uspeva da igra strpljivo i bez mnogo "praznih" minuta

16. minut 28:19 - Posle dva bacanja Vitkovca Partizan ima do sada najveću prednost

14. minut 24:17 - Poenima Cvetkovića i Vilijamsa (prvi poeni za Partizan i to iz dva bacanja), Partizan se opet odlepio

13. minut 16:14 - Partizan uspeva da održi prednost, aiko se sada igra poen po poen

Druga četvrtina

10. minut 13:11 - Vitkovac je pogodio dvojku za vođstvo na kraju prve deonice

8. minut 11:10 - Sinovec je pogodio trojku, a Lapornik dva bacanja i dvojku za povratak Krke u meč

6. minut 11:3 - Pogađa i Vilson, Partizan igra sjajnu odbranu

5. minut 9:3 - Partizan je odlično počeo meč i posle poena Cvetkovića treneer Krke zatražio je minut odmora

1. minut 2:0 - Džons postiže prva dva poena na meču

1. minut 0:0 - Dva faula napravio je Đumić za 24 sekunde igre

Prva četvrtina

Tok meča

Crno-beli su u proteklom kolu savladali Cibonu u Pioniru, a sada idu u goste ekipi koju je Džikić trenirao i koja je u prvom delu sezone pobedila u Beogradu neverovatnom trojkom Mulalića u poslednjoj sekundi.

Džikić: Spremni smo za težak meč

Trener košarkaša Partizana Aleksandar Džikić najavio je da su crno-beli spremni za težak duel protiv Krke u Novom Mestu.

„Situacija u obe ekipe je slična. Utakmica u Francuskoj, jasno je pokazala da je Krka kao imperativ postavila meč sa nama. Očekujemo motivisanog protivnika i spremni smo na to“, izjavio je trener crno-belih pred polazak u Novo Mesto.

Plejmejker Aleksandar Cvetković, spreman je za izuzetno važan i težak duel u Novom Mestu.

„Pokušaćemo da iskontrolišemo dobre šutere Krke i da pod košem pariramo kvalitetnim igračima kao što su Lalić i Ivanov. Nama je važno da u sutrašnjem meču damo sve od sebe“, istakao je Cvetković. Osim od ranije povređenog Mihajla Andrića, svi igrači su spremni za utakmicu u Novom Mestu.