(VIDEO) ZVEZDA MOŽE BITI DRUGA: Crveno-beli savladali MZT i stigli Cedevitu

ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su skopski MZT (92:79) u poslednjoj utakmici 22. kola ABA lige.
1 / 2 Foto: ABA Liga

U duelu sa makedonskom ekipom Radonjić je odmarao Tarensa Kinzija i Kvinsija Milera, ali su crveno-beli i pored toga ostvarili pobedu. Dominirao je Majk Cirbes koji je meč završio sa 28 poena (12-15 za dva, 1-1 za tri) i 11 skokova. Micić je bio odličan sa 12 poena i 12 asistencija, a po 10 poena dodali su Lazić i Dangubić.

Kod gostiju, Uroš Luković je ubacio 20, a Marko Luković 17 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 92:79 - Zvezda je ostvarila 16 trijumf, koliko ima i Cedevita, ali Zagrepćani u međusobnom skoru sa timom trenera Radonjića vode sa 2:0

36. minut 80:64 - Zvezda je postigla samo dva poena, ali i dalje ima ubedljivu prednost

31. minut 78:55 - Trener Radonjić je u igru uveo i plejmejkera Nikolu Rebića

Treća četvrtina

30. minut 78:53 - Meč se pretvorio u rutinsko odrađivanje posla od strane Zvezde, koja nakon trećeg kvartala ima plus 25

27. minut 68:47 - Zvezda nastavlja da povećava prednost

23. minut 54:42 - Cirbes igra sa lakoćom protiv centara MZT-a Već je stigao do 19 poena, a Zvezda održava 10 -12 poena razlike

21. minut 50:42 - Cirbes je pogodio prva dva poena u nastavku

Druga četvrtina

20. minut 48:40 - Makedonski tim se u jednom momentu potuno primakao Zvezdi, ali je čerta trenera Radonjića, koji na ovom meču odmara Milera, a za sada i Kinsija, ponovo ubrzala i prvi deo igre rešila vođstvom od 8 poena

17. minut 37:32 - Zvezda je u drugoj četvrtini pogodila samo 8 poena, a sa druge strane MZT je proigrao u napadu

14. minut 33:26 - Cirbes je pogodio i prekinuo Zvezdin post

13. minut 31:26 - Ekipa iz Makedonije je došla do daha, stegla je odbranu, smanjuila minus, pa je Radonjić uzeo tajm-aut

Prva četvrtina

10. minut 29:18 - Zvezda igra odlično, Cirbes pogađa, Micić asistira, Simanić deli bolokade (ima ih već 3)

7. minut 21:10 - Cirbes je postigao 10 poena, a Vasilije Micić ima 7 asistencija

4. minut 13:5 - Domaći tim je furiozno otvorio utakmicu, posle Tejića i Lazića, razigrao se i Cirbes. Sa druge strane pogađa samo Marko Luković

3. minut 7:0 - Trojkom i dvojkom Tejića i poenima Lazića iz kontre Zvezda je počela meč

Tok meča

Ekipa trenera Dejana Radonjića u odličnom raspoloženju dočekuje MZT posle pobede na Lokomotivom u Evroligi, a dodatni motiv je poraz Cedevite od Mega Leksa.

Zagrebački tim ima pobedu više od Zvezde na drugom mestu na tabeli, pa crveno-beli još uvek nisu izgubili šansu da sa te pozicije uđu u plej-of. Ekipa MZT je 11. na tabeli sa skorom 8-12.

17:45 - Radonjić čeka reakciju tima posle Lokomotive

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić izjavio je da protiv MZT-a u ABA ligi očekuje pravu reakciju ekipe posle velike pobede protiv Lokomotive Kubanj u Evroligi.

"Dolazi nam u goste MZT, ekipa koja svojim kvalitetom i iskustvom zaslužuje bolju poziciju nego gde se nalazi trenutno na tabeli. Sigurno da posle ovog duela koji smo imali ne želimo da se ponove situacije koje su bile nakon takvih momenata u ovoj sezoni i nadam se i očekujem dobru reakciju", rekao je Radonjić za zvanični sajt kluba.