(VIDEO) TRIJUMF VREDAN OPSTANKA: Partizan srušio Zadar u krcatom Pioniru

ABA liga

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Zadra u Pioniru rezultatom 87:76 (25:18, 16:27, 23:13, 23:18) i tako napravili možda i ključan korak na putu ka opstanku u regionalnom takmičenju.

Najzaslužniji za 10. trijumf crno-belih ove sezone bio je fenomenalni Edo Murić koji je meč završio sa 20 postignutih poena. Odličan meč odigrali su i Kevin Džons (17 poena) i Aleksandar Cvetković (15 poena).

U poraženom timu istakli su se Kouzi sa 19 i Barać sa 15 postignutih poena.

Partizan sada ima 10 pobeda, koliko ima i Zadar, ali i Cibona, koja sutra igra protiv Mega Leksa u Zagrebu.

Beogradski tim ponovo je igrao pred punim Pionirom. Partizan je prvu četvrtinu završio sa prednošću 25:18 i igrao je vrlo borbeno, ali se Zadar u drugoj deonici vratio u igru. Predvodjen Glenom Kouzijem, hrvatski tim završio je tu deonicu serijom 11:1 i na poluvreme otišao sa prednošću 45:41. Partizan je i drugo poluvreme počeo kako je završio prvo: dekoncentrisano i mlako, tako da je Zadar došao do svoje najveće prednosti na meču od osam poena, 41:49. Partizan je svoje prve poene u drugom poluvremenu postigao tek posle oko četiri minuta igre, kada je Vanja Marinković dao dva penala. Ali, Edo Murić je odmah potom postigao prvi koš crno-belih iz igre u drugoj deonici, a onda je ceo domaći počeo da igra mnogo bolje i napravio seriju 18:2 i ponovo stekao ubedljiviju prednost – 59:51. Crno-beli su u poslednjih 10 minuta ušli sa vodjstvom 64:58, ali su se u poslednjoj deonici raspucali i tako zabeležili ubedljivu prednost.

U narednom kolu Partizan gostuje ekipi Tajfuna, dok Zadar na svom terenu igra protiv MZT Skoplja.

"Bila je to teška utakmica, ali baš onakva kakvu smo očekivali. Zadar je sve ono što mi ne volimo: dugački su, pokretljivi, agresivni. Onako, baš je teško igrati sa njima. U situaciji da su rasterećeni, a mi u situaciji da nam pobeda donosi opstanak u ligi. Moram na kraju da budem zadovoljan rezultatom", rekao je trener Partizana Aleksandar Džikić i dodao:

"Zadovoljan sam i nekim delovima igre, nekim pojedinačnim rolama. Ima i stvari kojima nisam zadovoljan, ali to je sve normalno. Nastavljamo da radimo. Nadam se da nećemo iza sebe imati više ovakve sedmice što se tiče bolesti i povreda i da možemo da radimo normalno".

Džikić je u svom stilu nastavio.

"Što kaže moj prijatelj sa leve strane (portparol kluba Ivan Ivković), ja sam uradio za šta sam doveden. Sad mogu da…", rekao je Džikić, ali je umesto da dovrši rečenicu šaljivo pokazao glavom odlazak.

Od njegovog dolaska, igrači Partizana su posle svake pobede počeli da obilaze počasni krug i pozdravljaju se sa svim navijačima, umesto samo sa organizovanim, kako je bilo do sada.

"Krug je nastao tokom jednog 'brejnstorminga', ako se to tako kaže. I mislim da je jedna lepa stvar. Ne vidim da neko može da smeta tu", rekao je Džikić.

Osim toga, od njegovog dolaska u Partizan, pre početka utakmica na kojima je domaćin se njegov ulazak u halu obeležava puštanjem rok klasika, koje nezvanično sam bira.

"Pustite te kuloarske priče. Nemam ja veze sa tim", rekao je šaljivo Džikić.

Igrač Andreja Milutnović ocenio je da je su veća želja i energija doneli pobedu njegovom timu.

"Čestitam saigračima na veoma važnoj pobedi. Mislim da smo od samog početka krenuli sa velikom željom i energojom i odigrali smo 40 minuta u takvom intenzitetu. Bilo je padova, ali bitno je da smo bili uporni i zasluženo smo pobedili", rekao je Milutinović.

Trener Zadra Ante Nazor ocenio je da je Partizan zasluženo pobedio, kao i da njegov tim nije uspeo da zaustavi crno-bele u "radnom" delu igre.

"Čestitam Partizanu na ovoj pobedi. Smatram da su zasluženo pobedili i da su više želeli pobedu. Utakmica je krenula u smeru u kome je Partizan želeo. Nismo zaustavili njihov ofanzivni skok, šut spolja i nismo uspeli da sačuvamo prednost radnim delom: prenosom, kontrolom, organizacijom", rekao je Nazor.

"Trebalo je tada da pripazimo na svoje emocije, koje su nas odvele u nezgodnom smeru. Iz ove utakmice možemo izvući velike pouke. Ovakve utakmice se mogu prelomiti u sovju korist velikim naporom, a mi to nismo uspeli", dodao je Nazor.

Tok meča:

40. minut - 87:76 - Kraj utakmice, važna pobeda Partizana!

39. minut - 85:69 - Rafalna paljba Partizana! I Edo Murić pogađa trojku!

38. minut - 82:66 - Trojka Cvetkovića!

38. minut - 79:66 - Vilson pogađa trojku!

35. minut - Vilijams poentira, Partizan čuva dvocifrenu prednost.

33. minut - Crno-beli čuvaju prednost.

32. minut - 70:60 - Vrabac pogađa za dvocifrenu prednost!

32. minut - 68:59 - Poenima vilsona crno-beli stižu do +9

31. minut - Počela je poslednja četvrtina.

Kraj treće četvrtine

30. minut - 64:58 - Barać pogađa za dva u finišu treće deonice.

30. minut - 62:54 - Novi poeni Džonsa

29. minut - 60:54 - Zadar sa linije penala drži priključak.

29. minut - Tehnička Džonsu.

28. minut - 59:51 - Kevin Džons pogađa slobodna bacanja, 18:2 serija crno-belih.

28. minut - 57:51 - I Cvetković pogađa trojku!

27. minut - 54:51 - Trojka Murića!

26. minut - 51:49 - Cvetković vraća prednost Partizanu.

26. minut - 47:49 - Serija crno-belih! Džons pogađa za dva! Nazor traži tajm-aut.

25. minut - 45:49 - Prvi poeni Partizana iz igre u drugom poluvremenu. 11 poena Murića.

24. minut - 43:49 - Marinkovi sa linije slobodnih bacanja smanjuje prednost gostiju.

24. minut - Partizan dugo bez poena.

23. minut - 41:49 - Raste prednost Zadra.

22. minut - 41:47 - Delaš pogađa prve poene za Zadar u trećoj četvrtini.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj druge četvrtine

20. minut - 41:45 - Koš Cvetkovića, uzvraća Ramljak.

19. minut - 39:43 - Nova trojka! Ponovo Kouzi!

19. minut - 39:40 - Sedma trojka Zadra na meču! Kouzi je bio precizan!

18. minut - 39:37 - Trojka Ramljaka!

17. minut - 39:34 - Džons je prvi dvocifreni u ekipi Partizana.

16. minut - 35:32 - Džons sa linije slobodnih bacanja prekida seriju Zadra.

16. minut - 33:32 - Novi poeni Marinkovića, istopila se prednost Partizana.

15. minut - 33:30 - Posle vezanih poena Marinkovića Zadar prilazi na -3 i Džikić je zatražio tajm-aut.

13. minut - 33:26 - Milutinović je vezao tri poena.

13. minut - 30:26 - Posle trojka Bošnjaka i poena Baraća Zadar prilazi na -4

11. minut - 28:19 - Trojka Milutinovića

Kraj prve četvrtine

10. minut - 25:18 - Barać postiže koš uz faul i koristi dodatno bacanje.

9. minut - 25:15 - Odlični Edo Murić sa zvukom sirene pogađa za dva.

8. minut - 23:15 - Posle poena Marinkovića, Bašić pogađa novu trojku za Zadar!

8. minut - 21:12 - Ramljak pogađa treću trojku za Zadrane.

7. minut - 20:9 - Đumić postiže koš, crno-beli čuvaju prednost.

6. minut - 18:9 - Osam od devet poena za Zadar postigao je raspoloženi Kouzi.

4. minut - 16:6 - Posle trojke Murića Partizan dolazi do dvocifrene prednosti, Zadar traži tajm-aut!

4. minut - Sjajno navijanje u Pioniru!

4. minut - 11:6 - Trojka Cvetkovića!

3. minut - 8:6 - Murić najpre sa linije penala izjednačuje rezultat, a nakon sjajnog kucanja donosi novu prednost Partizanu.

2. minut - 4:6 - Nova trojka raspoloženog Kouzija!

2. minut - 4:3 - Serija Džonsa, četiri vezana poena Amerikanca.

1. minut - 3:0 - Trojka Zadra! Kouzi donosi prednost gostima.

1. minut - Utakmica je počela.