(VIDEO) ZVEZDA SLAVILA U ZAGREBU: Crveno-beli srušili Cibonu, protiv Krke overavaju drugo mesto

Aba Liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Cibone rezultatom 94:83, u 25. kolu regionalne ABA lige.

Crveno-beli su nakon ovog tijumfa prestigli Cedevitu na drugoj poziciji, a pošto je Partizan kasnije večeras savladao hrvatski klub, Zvezda je zadržala drugo mesto i najverovatnije imati prednost domaćeg terena u doigravanju.

Najzaslužniji za važan trijumf Crvene zvezde bio je američki košarkaš Kvinsi Miler sa 18 postignutih poena. Još jednu odličnu partiju pružio je i Nemac Mik Cirbes koji je meč završio sa 17 poena. Dvocifren učinak na ovom meču imali su i Marko Gudurić (11p) i Stefan Jović (13p), koji je zbog povrede leve šake ranije završio meč.

U poraženom timu posebno se istakao Florens sa 20 poena (šest trojki), a odličan je bio i Žižić (17 poena).

Zvezda je od početka vodila i predvodjena Cirbesom i Milerom, a posle poena Nemanje Dangubića u 14. minutu stekla je 11 poena prednosti (36:25). Cibona je posle toga zaigrala bolje i pre svega dobrim šutem za tri poena u poslednjih tri minuta, kada je pogodila pet "trojki", uspela je da dodje na 46:47. U zagrebačkom timu "trojke" su pogodili Siriščević i Florens. Zvezda je na poluvreme otišla sa četiri poena prednosti, pošto je Branko Lazić pogodio "trojku". U trećoj četvrtini Zvezdu su držali pre svih Cirbes i Miler za vodjstvo od 70:60, ali je Cibona serijom od 8:0 uspela da se primakne na dva razlike. Beogradski tim je posle toga pojačao odbranu i ponovo stekao prednost, a 10 razlike vratio je "trojkom" Marko Gudurić za 78:68. Ekipa Dejana Radonjića je do kraja uspela da sačuva prednost, preko Štimca i Marka Simonovića.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje ekipu Krke, dok Cibona gostuje Budućnosti u Podgorici.

"Ono što smo planirali da napravimo u Zagrebu, da dođemo do novih bodova, to smo i ostvarili. Svaki dolazak iz evroligaškog meča donosi drugačiji zadatak, zbog broja dana za odmor i oporavak, dužine putovanja, potrošnje energije... Ipak, uspeli smo da kontrolišemo meč. Cibona je na kraju zaigrala dobar napad i vratila se u igru trojkama, ali zadržali smo koncentraciju i ušli u mirnu završnicu", rekao je trener Zvezde Dejan Radonjić.

Marko Simonović rekao je da je njegova ekipa odigrala dobru utakmicu i da sada mora da se okrene narednim duelima.

"Dobra utakmica za nas, dobro smo odigrali veći deo meča. Dopustili smo ekipi Cibone da pridje u jednom trenutku serijom poena u trećoj deonici, ali smo kontrolisali utakmicu, napravili dobar posao i zabeležili vrednu pobedu u Zagrebu. Okrećemo se narednim izazovima, već u petak nas očekuje duel sa Fenerbahčeom u Evroligi", rekao je Simonović.

Tok meča:

Kraj utakmice! Pobeda Crvene zvezde! 94:83

40. minut - 83:94 - Trojka Simonovića!

38. minut - 81:91 - Micić sa penala vraća dvocifrenu prednost Zvezdi.

37. minut - 81:89 - Serija Cibone 5:0, Radonjić je tražio tajm-aut.

36. minut - 76:89 - Trojka Simonović, najveća prednost Zvezde na meču.

35. minut - 76:86 - Novi poeni Vladimira Štimca, posle asistencije Kvinsija Milera.

35. minut - 76:84 - Štimac se sjajno snašao u reketu.

34. minut - 76:82 - Rozić pogađa uz dodatno slobodno bacanje.

33. minut - 73:82 - Posle novih poena sjajnog Milera, trener Cibone je zatražio tajm-aut.

33. minut - 70:80 - Posle poena Štimca, Florens je bio precizan na drugoj strani.

31. minut - 68:78 - Trojka Gudurića

Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 75:68!

30. minut - 68:75 - Sjajan prodor Micića.

30. minut - Povreda Jovića! Plejmejker Zvezde je sa bolnom grimasom napustio teren zbog povrede leve šake.

30. minut - 68:73 - Zvezda prekida seriju domaćina, Jović je pogodio težak šut.

29. minut - 68:70 - Žižić i Šiško ponovo vraćaju Cibonu u život. Tajm-aut Radonjića.

28. minut - 64:70 - Cibosi sa linije penala smanjuju prednost.

27. minut - 60:70 - Serija Zvezde 7:0, posle poena Milera crveno-beli ponovo imaju dvocifrenu prednost.

26. minut - 60:63 - Neverovatna trojka Florensa!

25. minut - 55:61 - Serija raspoloženog Cirbesa, Mulaomerović traži tajm-aut.

24. minut - 51:57 - Cirbes pogađa za dva poena.

23. minut - 51:55 - Uzvraća Miler

23. minut - 51:52 - Cibona nastavlja da rešeta sa linije 6.75

22. minut - 48:52 - Gospić smanjuje prednost Zvezde.

21. minut - 46:52 - Lazić siguran oba puta sa linije penala

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena

20. minut - 46:50 - Lazić pogađa trojku za Zvezdu!

20. minut - 46:47 - Treća trojka Siriščevića, strašna serija Cibone!

19. minut - 43:47 - Cirbes pogađa iz teške pozicije.

19. minut - 43:45 - Florens za tri!

18. minut - 40:45 - Siriščević ponovo pogađa trojku! Sjajna šuterska serija Cibone.

18. minut - 37:45 - Novi poeni Jovića.

18. minut - 37:43 - Siriščević pogađa novu trojku za Cibonu, Radonjić je zatražio tajm-aut.

17. minut - 34:43 - Cirbes postiže nove poene za goste.

17. minut - 34:41 - Uzvraća Florens!

16. minut - 31:41 - Trojka Dangubića!

16. minut - 29:38 - Jović postiže nove poene za crveno-bele.

15. minut - 29:36 - Novi poeni Gospića.

14. minut - 27:36 - Posle poena Dangubića, Gospić je bio precizan na drugoj strani.

12. minut - 25:34 - Zvezda čuva prednost. Štimac je pogodio uz faul.

12. minut - 22:30 - Gospić smanjuje zaostatak.

11. minut - 20:30 - Dvocifrena prednost gostiju, Micić pogađa trojku!

11. minut - 20:27 - Trener Cibone zbog prigovora dobija tehničku grešku.

11. minut - 19:26 - Poeni Žižića.

11. minut - 17:26 - Gudurić siguran sa linije penala, najveća prednost Zvezde.

Kraj prve četvrtine - Zvezda vodi 24:17.

10. minut - 17:24 - Gudurić pogađa jedno slobodno bacanje posle faula.

9. minut - 17:23 - Asistencija Micića za poene Gudurića.

8. minut - 15:21 - Trojka Kvinsija Milera!

8. minut - 14:18 - Posle poena Jovića Zvezda ponovo ima 4 poena prednosti.

7. minut - 14:14 - Posle nove trojke Florensa Cibona dolazi do izjednačenja.

6. minut - 14:9 - Razigrao se Cirbes, 4 vezana poena Zvezdinog centra.

5. minut - 10:9 - Žižić postiže koš, domaćin prilazi na -1, tajm-aut Radonjića.

5. minut - 10:7 - Florens postiže trojku za Cibonu.

5. minut - 10:4 - Novi nalet crveno-belih, preko Jovića... Zvezda ponovo pravi seriju 5:0.

3. minut - 5:4 - Krušlin postiže nove poene za domaćina.

2. minut - Mini-serija Zvezde, posle poena Cirbesa Zvezda dolazi do prednosti 5:2.

1. minut - Krušlin postiže prve poena na meču za prednost Cibone.

1. minut - Utakmica je počela

17:50 - Pogledajte najzanimljivije detalje sa meča odigranog u Pioniru