(VIDEO) CRNO-BELI SVET: Partizan deklasirao Cedevitu i gurnuo Crvenu zvezdu na drugo mesto

Fantastična atmosfera

Košarkaši Partizana deklasirali su Cedevitu u meču 25. kola ABA lige 82:61 (29:24,19:10, 16:12, 18:15).

Crno-beli su se 12. pobedom u sezoni, uz 13 poraza, domogli petog mesta uoči poslednje runde, a istovremeno su Crvenu zvezdu "gurnuli" na drugo mesto.

Sve je večeras za Partizan i "grobare" bilo kao nekad. Igrali su u dvorani "Ranko Žeravica" (nekadašnja Hala sportova), u kojoj su u 20. veku ostvarili neke od najvećih uspeha u svojoj istoriji. Skoro 5.000 navijača napravilo je fantastičnu atmosferu, a crno-beli su odigrali možda i najbolji meč sezone.

Ovo je bila sedma utakmica otkako je Aleksandar Džikić preuzeo ekipu i šesta pobeda!

Od starta su crno-beli, nošeni energijom s tribina, igrali odlično. Šut ih je služio, a igrači Cedevite su promašivali čak i nemoguće.

Kevin Džons je blistao naročito u prvom poluvremenu. Meč je završio sa 21 poenom. Vilson je dodao 16, a Edo Murić, koji je rano ušao u problem sa faulovima, na kraju 15, dok je Vilijams stai na 12.

Bilan sa 13 i Pulen sa deset poena održavali su Cedevitu u životu, ali samo u prvom poluvremenu.

Crno-beli su odigrali poslednji ovosezonski meč u regionalnom takmičenju pred svojim navijačima. U poslednjem kolu gostovaće Olimpiji.

Crvena zvezda je, zahvaljujući večerašnjoj pobedi Partizana, sada druga, pa joj preostaje da sledeće nedelje kod kuće savlada Krku i stekne prednost domaćeg terena u plej-ofu protiv Cedevite.

Četvrta četvrtina - kraj - 82:61:

36. minut - 74:52 - Razigran je Murić, ponovo je zakucao.

33. minut - 69:48 - Murić je ubacio trojku. Razlika se ne menja.

Treća četvrtina - 64:46 - Crno-beli su u ovoj deonici potpuno rasturili Cedevitu.

28. minut - 60:41 - Trojka Arapovića! Pre toga, Cedevita je za sedam i po minuta treće deonice dala samo dva poena!

26. minut - 60:36 - Kucanje Murića za eksploziju na tribinama!

25. minut - 58:36 - Ništa se ne menja, prednost Partizana raste. Cedevita promašuje nemoguće.

22. minut - 54:34 - Gde su stali na kraju prvog, crno-beli su nastavili u drugom poluvremenu, koje su počeli serijom 6:0.

Druga četvrtina 48:34 - Crno-bele služi šut, što se za goste ne može reći. Džons je dao 17 poena! Kod Cedevite ubedljivo najbolji su bili Bilan (13p) i Pulen (10p).

20. minut - 48:34 - Trojku iz teške pozicije ubacio je i Džons!

19. minut - 45:31 - Trojka Murića! Hala je eksplodirala! Partizan je na maksimalnih "plus 14".

18. minut - 40:30 - Crno-beli održavaju prednost, Džons ima 14 poena na kontu.

13. minut - 36:26 - Partizan dolazi do dvocifrene prednosti posle koša Vrapca.

Kraj prve četvrtine - 29:24 - Džons je dao 10 poena, Vilijams osam kod Partizana, kod Cedevite Bilan 9, Pulen 7...

FANTASTICNA BLOKADA Darrell Williams... by goal365hd

27:21 - Cedevita priđe, Partizan pobegne...

7. minut - 21:13 - U igru je ušao Partizanov centar Vilijams i sa četiri vezana poena i jednim kucanjem digao publiku na noge.

6. minut - 17:13 - U strelce se upisao i Pulen.

5. minut - 17:11 - Marinković je ubacio trojku i to pod faulom! Zatim je pogodio i dodatno slobodno bacanje.

5. minut - 13:11 - Murić već ima tri lične greške.

4. minut - 13:9 - I Džons je sada na devet poena (preostala četiri za Partizan dao Vilson). Dakle, na utakmici su samo trojica igrača davala koševe.

4. minut - 11:9 - Svih devet poena za goste dao je Bilan!

2. minut - 9:2 - Odličan početak Partizana. Posle četiri poena Džonsa, Vilson je pogodio trojku, a onda je Džons ponovo bio precizan i već ima šest poena.

1. minut - 2:0 - Prvi pogodak na meču postigao je Džons.

19:56 - Velja Stjepanović bodri crno-beleNa tribinama je i srpski plivač Velja Stjepanović. Poznat kao navijač Partizana nije propustio priliku da dođe da bodri crno-bele.

19:53 - Delić atmosfere iz hale...

19:48 - Grobari oduševljeni dolaskom VeličkovićaNovica Veličković se vraća u Partizan. Njegova pojava u hali oduševila je Grobare.

19:45 - Tribine su pune!

19:42 - Džikić: Da se proverimo..."Ne dolazi nam jako dobra nego veoma dobra evroligaška ekipa. Cedevita je do sada napravila dobru sezonu, osvojila je Kup, plasirala se u polufinale Jadranske lige i igra Top 16 fazu Evrolige. To je za nas šansa da se proverimo. Želimo da hala na Novom Beogradu bude puna jer igra Partizan, da održimo nivo energije kojim smo igrali i da odigramo najbolje što možemo bez obzira na ime i rejting protivnika", rekao je Džikić.Kompletnu najavu utakmice trenera Partizana pročitajte OVDE.

19:40 - Evo kako su crno-beli najavili večerašnju utakmicu:

20:35 - Cedevita posle drame pobedila u ZagrebuKošarkaši Cedevite savladali su Partizan u prvom delu sezone posle neizvesne završnice 75:72. Podsetite se kako je bilo 29. novembra 2016. u Zagrebu.