(VIDEO) DARUŠAFAKA UTIŠALA ARENU: Crvena zvezda propustila prvu meč loptu za TOP 8 Evrolige

Turci ne leže srpskom šampionu

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi od Darušafake u "Kombank areni" u utakmici 13. kola Grupe E TOP 16 faze Evrolige - 61:80 (20:15, 14:20, 15:20, 12:25).
1 / 5 Foto: Saša Pavlić

Srpski šampion nije uspeo da iskoristi prvu meč loptu za četvrtfinale elitnog takmičenja. Da je pobedio večeras, našao bi se među osam najboljih u Evropi, a ovako ili mora da pobedi Cedevitu u Zagrebu u poslednjem kolu ili da Efes, jedini koji preti Zvezdi da će joj "oteti" četvrto mesto, izgubi sutra od Fenerbahčea ili sledeće nedelje od Panatinaikosa.

Dakle, crveno-beli i dalje sve drže u svojim rukama. Sada imaju skor 7-6, dok je Darušafaka ostvarila tek četvrtu pobedu u TOP 16 fazi, pritom drugu nad Zvezdom.

Ekipi Dejana Radonjića nikako ne leže turski predstavnici. Od osam mečeva ove sezone sa rivalima iz Turske, Zvezda je dobila samo jedan - Efes kod kuće, a izgubila je od Fenerbahčea četiri puta, Darušafake dva puta i Efesa jednom, u Istanbulu.

Crvena zvezda večeras nije ličila na sebe. Izabranici trenera Radonjića očigledno su podlegli pritisku. Napravili su izuzetno veliki broj grešaka, što je rasterećeni rival znalački koristio. Zvezda je vodila u većem delu prvog poluvremena, na odmor su ipak gosti otišli sa minimalnom prednošću, a onda je u trećoj četvrtini, kada obično crveno-beli daju gas, počeo njihov krah. Darušafaka je konstantno uvećavala prednost do konačne ubedljive pobede.

Tako su dobre partije Kvinsija Milera (18 poena, sedam skokova) i Nemanje Dangubića (14 poena) ostale nenaplaćene.

S druge strane, blistao je Skoti Vilbekin sa 19 poena, Džemon Gordon je dodao 14, a bivši igrač Zvezde Milko Bjelica 13...

"Poželeo bih sreću Zvezdi i plasman u četvrtfinale", izjavio je Bjelica posle meča.

Upitan da li je ključna prednost njegovog tima bila to što nije imao pritisak, crnogorski reprezentativac je odgovorio:

"U ovoj hali, pored ovakvih navijača, teško je igrati, pritisak uvek postoji. Samo je Fenerbahče uspeo da pobedi".

Bjelica je, kao i u prošloj utakmici, igrao odlično protiv nekadašnjeg kluba.

"Tako se potrefilo. Nemam ništa protiv ni kluba, ni igrača, ni navijača", zaključio je Milko Bjelica.

Ekipa iz Istanbula je bila lišena pomoći povređenih jakih aduta Emira Preldžića i Memeta Jagmura.

Kraj - 61:80!

38. minut - 56:73 - Vilbekin trojka za "plus 17".

36. minut - 52:66 - I Sloter daje "dva plus jedan" za novu najveću prednost Darušafake - 14 poena.

34. minut - 52:63 - Bjelica je baš raspoložen. Bivšem klubu do sada je dao 11 poena i doneo najveću prednost - 11 razlike.

33. minut - 52:59 - Gudurićeva trojka pod faulom! Međutim, bacanje nije iskoristio.

32. minut - 49:59 - Prvi put da neka od ekipa ima dvocifrenu prednost. Ko zna koju grešku domaćina iskoristio je Reding i posle kontre povećao na "plus deset".

31. minut - 49:57 - Nastavlja se serija turskog tima: pogodak Markoišvilija sa distance.

Treća četvrtina - 49:55:

30. minut - 49:55 - Bjelica je dao koš, uz faul Simonovića, na četiri desetinke pre kraja deonice. Nije pogodio dodatno bacanje. Dakle, Darušafaka je napravila 12:1!

30. minut - 49:53 - Micić je prekinuo seriju gostiju pogodivši jedno bacanje, ali je Vilbekin pogodio posle kontre i doveo svoj tim na "plus četiri".

29. minut - 48:51 - Serija Darušafake 8:0! Sloter dvojka, Vilbekin trojka, pa Gordon "dva plus jedan".

27. minut - 48:43 - Trojka Dangubića!

26. minut - 45:43 - Trojka Turaka, pa prodor i zakucanje Milera!

24. minut - 42:40 - I Miler pogađa trojku!

22. minut - 39:40 - Trojka Dangubića preko ruke!

21. minut - 36:40 - Erdih dva, pa Vilbekin "dva plus jedan" za četiri poena prednosti Darušafake.

21. minut - 36:35 - Prve poene u drugom poluvremenu postigao je Gudurić.

Druga četvrtina - 34:35:

20. minut - 34:35 - Gosti su vezali četiri poena, dva preko Aldemira iz slobodnih bacanja, a onda je u poslednjim trenucima napada pogodio i Bjelica. Zvezdi je ostalo tri sekunde za napad...

20. minut - 34:31 - Neverovatno šta je uradio Dangubić. Pogodio je iz teške pozicije, pod faulom, a onda dao i dodatno bacanje.

19. minut - 31:31 - Aldemir lagano poentira za izjednačenje, posle čega je Radonjić zatražio tajm-aut.

18. minut - 31:29 - Prvi poeni Kinzija. Ubacio je iz teške pozicije.

17. minut - 28:26 - Dva i po minuta nije bilo koša! A onda je Bjelica dva puta pogodio s linije slobodnih bacanja.

14. minut - 28:24 - Sad je Zvezda u mini seriji... Posle kontre i polaganja Štimca, gosti su "pozvali" tajm-aut.

12. minut - 22:21 - Ekipe igraju u talasima. Sada je Darušafaka u naletu na početku druge deonice.

Prva četvrtina - 20:15 - Crveno-belima je više prijao prekid, pa su otišli na "plus pet".

10. minut - 20:15 - Sjajna kontra crveno-belih i zakucavanje Milera!

MONSTRUOZNO ZAKUCAVANJE KVINSI MILERA by goal365hd

8. minut - 14:11 - Prve poene posle odmora dao je Cirbes, i to četiri "vezanih".

SJAJNO ZAKUCAVANJE Majk Cirbes by goal365hd

20:31 - Meč je nastavljen! Pauza je trajala 15-ak minuta.

20:22 - Popravka...

20:16 - Prekid meča! Ne radi semafor iznad Darušafakinog koša. Problem je nastao posle Cirbesovog neuspelog zakucavanja.

20:15 - Sve je spremno za slavlje, tu su i baloni

6. minut - 10:11 - Još jedna trojka Gordona za preokret gostiju.

5. minut - 10:8 - Serija gostiju 8:2. Trojke su ubacili Vilbekin i Gordon.

4. minut - 8:2 - I Dangubić je precizan za tri!

TROJKA Nemanja Dangubic by goal365hd

1. minut - 5:0 - Počelo je trojkom Milera, koji je odmah zatim ubacio još dva poena.

19:59 - Delije po tradiciji nadglasale himnu Evrolige

19:41 - Gosti bez Preldžića

Darušafaka večeras igra bez povređenog reprezentativca Turske Emira Preldžića. On je doputovao u Beograd, ali se neće skidati.

19:33 - Cirbes: Želimo da napravimo istorijuMaik Cirbes je upitan šta bi za Zvezdu značio prolaz u TOP 8 ili čak na F4, odgovorio je:"Sve. Zbog toga igramo košarku. Želimo da napravimo istoriju. Ne postoji bolji trenutak za to. Mnogo ljudi strastveno prati ovaj klub, obožavaju ga. Ne samo igrači, ne samo navijači, već i ljudi u kancelarijama. To bi bilo neverovatno za sve. Zbog toga želimo da se dobro spremimo za meč. I ne želimo da razmišljamo o tome šta će Efes uraditi. Želimo da uradimo naš posao, da ostavarimo sami to". O čemu je sve Cirbes pričao pred Darušafaku pročitajte OVDE.

19:26 - Zlata vredan papir

19:19 - Delije stižu u Arenu

19:16 - Trener Darušafake: Zvezda eksplodira sa navijačima"Očekuje nas vrlo teško gostovanje Crvenoj zvezdi. Oni su ekipa koja 'eksplodira' sa svojim navijačima", rekao je trener Darušafake Oktaj Mahmuti.Šta je još Mahmuti izjavio o utakmici saznajte OVDE.

Delije u Areni, Foto: Fonet

19:07 - Evo šta je Radonjić poručio Delijama"Nema unapred slavlja, nema nikakve proslave u 20 sati, već ako je bude u 22. Za pobedu je potrebno 40 minuta naše izvanredne igre, čak i preko naših mogućnosti", rekao je trener Zvezde Dejan Radonjić. Kompletnu Radonjićevu izjavu pročitajte OVDE.

18:59 - Darušafaka bolja u IstanbuluDarušafaka je u Istanbulu savladala Zvezdu u njihovom prethodnom duelu. Turskom timu bila je to prva pobeda u TOP 16 fazi.

Tabela Grupe E:

1. Fenerbahče 10-22. Lokomotiva Kubanj 8-43. Panatinaikos 8-44. Crvena zvezda 7-55. Efes 6-66. Unikaha 3-9 7. Darušafaka 3-98. Cedevita 3-9