(KURIR TV) IGRALE SE DELIJE: Evroligaška Zvezda zgazila nemoćni Partizan

Prvi derbi u sezoni

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan (83:72) u derbiju regionalne ABA lige i posle osam kola uz Budućnost jedini imaju maksimalan učinak, dok Partizan ima dva poraza.

1 / 7 Foto: Saša Pavlić

Crveno-beli su ovim trijumfom zadržali maksimalan učinak u regionalnom takmičenju, dok je Partizan upisao drugi poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Čarls Dženkins 19 poena, Luka Mitrović je dao 12. U ekipi Aleksandra Džikića najbolji je bio Vilijam Hečer sa 16 poena, dok su Branislav Ratkovica i Novica Veličković utakmicu završili sa po 11 poena.

Partizan je prvu četvrtinu dobio 23:20. Zvezda je zaigrala angažovanije i serijom 9:0 preokrenula rezultat. Crveno-beli su serijom Dženkinsa došli do prve dvocifrene predosti na utakmici 45:34, a na poluvremenu su vodili 48:39.Crvena zvezda je nastavila u istom ritmu i u trećoj četvrtini, a najveću prednost domaći su imali plus 23 - bilo je 69:46. Partizan je u finišu uspeo da ublaži poraz pošto je na kraju bilo 83:72.

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje Ciboni, a Partizan dočekuje Cedevitu.

Bio je ovo ukupno 252. košarkaški "večiti derbi" i 32. u ABA ligi, a Partizan u ukupnom skoru vodi sa 138:109 u pobedama, dok je pet mečeva završeno bez pobednika.

Kada je ABA liga u pitanju, Partizan je imao nekoliko puta po 4 uzastopne pobede dok je Zvezda jednom u nizu od 6 utakmica bila neporažena, od 2012. do 2015. Reč je o regularnom delu ABA lige. Što se plej-ofa tiče, Zvezda i Partizan su se našli jednom u finalu u Laktašima, u sezoni 2012/13 i tada je Partizan bio bolji 71-63.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 83:72 (20:23, 28:26, 22:14, 13:19)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Gledalaca 5.000 Sudije: Belošević, Vojinović, Juras.

Crvena zvezda: Volters 6, Dangubić 6, Mitrović 12, Lazić 11, Simanić, Dobrić, Simonović 8, Dženkins 19, Gudurić 4, Jović, Kuzmić 8, Bjelica 9.

Partizan: Robinson 2, Ratkovica 11, Vrabac 6, Marinković 9, Veličković 11, Majstorović 3, Birčević 10, Koprivica 4, Andrić, Hečer 16, Karahodžić, Luković.

Četvrta četvrtina

40. minut 83:72- Kraj utakmice

37. minut 80:66 - Lazić vraća trojku

37. minut 77:66 - Trojka Birčevića

35. minut 75:61 - Serija Partizana traje, a Dženkins je pogodio dva penala, štosu prvi poeni Zvezde u poslednjem kvartalu

35. mainut 73:59 - Zvezda više od 4 minuta nije postigla koš, a Partizan čiji se igrač Majstorović izgleda teže povredio (prepona) je to iskoristio da smanji zaostatak

30. minut 70:53 - Zvezda je izvela 36 bacanja i ubacila 29

30. minut 69:51 - Pet peona Ratkovice zaredom

29. minut 69:46 - Meč je rešen

26. minut 60:46 - Zvezda je došla do igre, pojačala odbranu, ubacila nekoliko lakih poena, dok Partizan i pored pokušaja trenera Džikića nema ideju i koš

23. minut 54:41 - Hečer pogađa svoj deseti, a prvi poen Partizana u nastavku

22. minut 51:39 - Trojka Branka Lazića

Treća četvrtina

20. minut 48:39 - Hečer trojkom završava prvo poluvreme

19. minut 45:34 - Dženkins vezuje trojku i koš uz faul, Džikić zove tajm-aut i puita zaštose posle igre u piku, svaki napad završava šutem za tri poena

18. minut 39:34 - Veličković trojkom sprečava Zvezdu da se odlepi

16. minut 34:31 - Majstorović postiže koš uz faul, a zatim pogađa i bacanje

16. minut 34:28 - Kakva trojka Bjelice. Na isteku napada

15. minut 31:28 - Robinson prekida seriju Zverzde od 9:0

13. minut 29:26 - Zvezda je pojačala odbranu, ali u napadu, Partizan za sada kažnjava greške u dodavanju

Druga ćetvrtina

10. minut 20:23 - Dosta je grešaka na obe strane, ali i povika na sudije, koje su do sada svirale po jednu nesportsku grešku na obe strane terena

9. minut 18:19 - Ratkovica pogađa 3 trojku za Partizan, drugu svoju

7. minut 13:12 - Koprivica vezuje 4 poena za Partizan

4. minut 11:8 - Prvi nkoliko minuta oba tima su odigrala veoma raspucano, Partizan je pogodio dve trojke, a sa druge strane Dženkins je upisao već 7 poena

1. minut 2:3 - U prvom minutu oba tima su pogodila napade

Prva četvrtina

Biće ovo ukupno 252. košarkaški ’večiti derbi’ i 32. u ABA ligi, a Partizan u ukupnom skoru vodi sa 138:108 u pobedama, dok je pet mečeva završeno bez pobednika.

Kada je ABA liga u pitanju, Partizan je imao nekoliko puta po 4 uzastopne pobede dok je Zvezda jednom u nizu od 6 utakmica bila neporažena, od 2012. do 2015. Reč je o regularnom delu ABA lige. Što se plej-ofa tiče, Zvezda i Partizan su se našli jednom u finalu u Laktašima, u sezoni 2012/13 i tada je Partizan bio bolji 71-63.I crveno i crno-beli odlično su počeli sezonu u regionalnom takmičenju. Zvezda ima skor 7-0, a Partizan je jedini poraz do sada pretrpeo u prošlom kolu od Budućnosti.

Odlukom rukovodstva Crvene zvezde u dvorani nije trebalo biti navijača Partizana, ali se njih oko 50 već sada nalazi na tribinama. Radonjić: U derbiju niko nema prednost

Trener crveno-belih Dejan Radonjić kaže da u ovakvim mečevima nijedna ekipa nema prednost pred početak.

"Partizan je odličan na startu sezone. Bili su u situaciji da pobedom protiv Budućnosti dođu u poziciju da budu neporaženi uoči utakmice s nama. Ispustili su pobedu, ali pokazali da imaju razloga da veruju da će se boriti za visok plasman u regularnom delu lige. Imaju dobar tim, timski dobro igraju, koriste individualne kvaliteta Hečer, Ratkovice, Veličkovića... Imaju reprezentativca Birčevića, a tu je i Luković koji pokazao da je pravo pojačanje. Cenimo njihov kvalitet, ali znamo i naš kvalitet i znamo da moramo da odigramo timski dobro kako bismo bili bolji od njih", istakao je Dejan Radonjić, trener srpskog i regionalnog šampiona pred derbi. Džikić: Odbrana odlučuje, očekujem borbenu utakmicu

Partizan je prošle sezone uspeo da pobedi Zvezdu tri puta, a trener "crno-belih" Aleksandar Džikić je istakao da njegov tim mora da se spremi za čvrstu odbranu rivala. "Naš sledeći protivnik je ovog leta ispunio nekoliko preduslova za dobre rezultate. Pre svega, zadržali su sve domaće igrače koje su hteli da zadrže, uključujući i one sa reprezentativnog spiska, zadržali su trenera koga su hteli da zadrže, i taj nukleus nastavlja da živi i radi zajedno i to sigurno povećava ukupan timski kvalitet, a pored toga i ubrzava procese uklapanja i uigravanja novih igrača, koji opet donese više eventualne raznovrsnosti u napadu, jer mogu da igraju na više pozicija. Naš prvi zadatak je da se spremimo da njihovu čvrstu i upornu igru u odbrani, sa puno kontakta i presecanja linija u napadu, koja im olakšava igru u napadu. Znam da će igrači obe ekipe biti motivisani i da će to biti borbena utakmica“, rekao je trener Partizana Aleksandar Džikić.

Treneri Dejan Radonjić i Aleksandar Džikić na klupama Zvezde odnosno Partizana imali su sledeće skorove: Radonjić 34 puta vodio Zvezdu u derbijima, bilans je 19 pobeda i 15 poraza, dok je Džikić vodio Partizan 6 puta, ima po 3 pobede i poraza.