(VIDEO) AMERIKANCI PROBUDILI PARTIZAN: Crno-beli napravili preokret, pa trojkama razbili Igokeu

Četvrti uzastopni jadranski trijumf Džikićevog tima

Košarkaši Partizana savladali su Igokeu u hali "Aleksandar Nikolić" u Beogradu u utakmici 13. kola ABA lige - 87:64 (20:15, 7:18, 32:14, 28:17).

Crno-beli su treći na tabeli sa skorom 10-3, dok su "igosi" šesti sa učinkom 7-6.

Ukoliko Crvena zvezda sutra pobedi Budućnost, Partizan će se na drugom mestu izjednačiti sa Podgoričanima.

Kao i u skoro svim prethodnim utakmicama, tim Aleksandra Džikića je imao oscilacije u igri, s tim što ovaj put nije dozvolio dramu u završnici. Naprotiv.

Igokea je iskoristila očajnu drugu četvrtinu i povela sa devet poena razlike, a tu prednost imala je i na početku treće deonice 38:29 u 22. minutu. A onda je parni valjak dodao gas.

Robinson je zakucao i ubacio trojku, pa štafetu predao drugom Amerikancu Hečeru, koji je izrešetao koš Igokee. Njih dvojica su najzaslužniji za preokret napravljen u trećoj deonici, a onda što je do kraja usledilo može se nazvati iživljavanjem. Crno-beli su u prvom poluvremenu dali jednu trojku, a u drugom 11 iz 13 pokušaja!

Hečer sa 21 poenom je bio najefikasniji, Birčević je dodao 16, Robinson 12...

Kod gostiju Radivojević je dao 15, a Mićović 14.

Crno-belima sledi meč Lige šampiona sa Bešiktašom u Beogradu. U ABA ligi naredne dve utakmice takođe igraju kao domaćini, sa Mornarom i MZT Skopljem.

Igokei sledi gostovanje Ciboni.

Čevrta četvrtina:

39. minut - 85:58 - Raste prednost Partizana - 27!

37. minut - 81:56 - Neverovatno, opet Andrić. Crno-beli u drugom poluvremenu šutiraju trojke 11 od 13!

37. minut - 78:54 - Hečer trojka!

36. minut - 75:54 - Trojka Andrića - 21 razlike.

34. minut - 70:50 - Raspucali se crno-beli, ponovo Birčević daje trojku za "plus 20".

33. minut - 67:50 - Plus 17! Trojke Birčevića i Ratkovice!

31. minut - 61:47 - Valjak nastavlja da melje, Birčević za 14 poena prednosti.

Treća četvrtina - 59:47:

30. minut - 59:47 - Neverovatni Hečer, opet trojka! Imala je Igokea devet poena prednosti u ovoj deonici, a sada Partizan ima 12!

30. minut - 56:47 - Ratkovica za maksimalnih "plus 9" Partizana.

29. minut - 54:47 - I još jedna trojka Hečera!

28. minut - 47:45 - Raspucao se i Hečer - treća trojka.

26. minut - 42:41 - Trojka Hečera!

25. minut - 39:38 - Luković poentira za vođstvo Partizana, koji je u seriji 10:0.

24. minut - 37:38 - Robinson zakucavanje, pa trojka! Navijači Partizana su na nogama.

22. minut - 29:38 - Posle druge trojke Mićovića, Igokea je ponovo na "plus 9".

Druga četvrtina - 27:33:

20. minut - 27:33 - Veličković se bori kao lav, hvata loptu i poentira.

19. minut - 24:31 - Birčević! Prvi poeni Partizana iz igre u ovoj četvrtini.

18. minut - 22:31 - Igokea u ovoj deonici ima 16:2!

17. minut - 22:27 - Robinson prekida seriju Igokee jednim pogođenim bacanjem.

17. minut - 21:27 - Crno-beli u šutu za tri poena imaju 1 od 12.

16. minut - 21:27 - Igokea posle bacanja Albijanića ima niz od 12:0!

15. minut - 21:25 - Serija gostiju 10:0, posle čega je trener Džikić tražio tajm-aut.

11. minut - 21:16 - Gosti uporno šutiraju trojke iako još nijednu nisu ubacili.

Prva četvrtina - 20:15:

9. minut - 18:15 - Odličan potez Veličkovića, prvi poeni kapitena Partizana.

5. minut - 12:6 - Sada je Robinson vezao četiri poena.

4. minut - 8:4 - Trojka Hečera, koji je dao 6 od 8 Partizanovih poena.

2. minut - 2:0 - Birčević je prvi strelac na meču.

1. minut - Utakmica je počela. Na tribinama hale "Aleksandar Nikolić" je oko 2.000 gledalaca.

Izabranici trenera Aleksandra Džikića ostvarili su tri uzastopne pobede u ABA ligi, a tome su dodali i trijumf nad Ludvigsburgom, čime su prekinuli crnu seriju u Ligi šampiona. Igokea je u poslednja dva kola regionalnog takmičenja takođe bila uspešna.

Prošle sezone Igokea je dobila oba duela sa Partizanom, kod kuće 71:64, a u gostima 73:66.