SEDMI PORAZ SRPSKOG TIMA: Mega izgubila od Cibone u Zagrebu u meču Lige šampiona

Ne ide, pa ne ide

Košarkaši Mega Leksa izgubili su od Cibone u Zagrebu meč devetog kola Grupe D FIBA Lige šampiona - 77:87.

Srpski predstavnik je na dnu tabele sa samo dve pobede i sedam poraza (Mornar ima 2-6 i meč manje), dok je Cibona na šestom mestu sa skorom 3-6.

Ovim porazom Mega se dodatno udaljila od plasmana u plej-of, u koji će ići po četiri ekipe iz svage grupe.

Tim Dejana Milojevića je odlično počeo utakmicu, ali je domaćin u finišu prvog poluvremena serijom 18:5 došao do "plus devet", a u nastavku prednost bez problema čuvao.

Na kraju, Cibona - Mega Leks 87:77 (22:23, 26:16, 23:14, 16:24).

Najefikasniji na meču bio je Nik Slavica koji je postigao 25 poena i tome dodao devet skokova i pet asistencija, dok je u ekipi Mege najbolji bio Rade Zagorac sa 16 poena, deset skokova i osam asistencija.

Narednu utakmicu u FIBA Ligi šampiona Mega Leks igra 21. decembra protiv Mornara iz Bara, dok Cibona gostuje Avelinu.