(VIDEO) FRKA U ISTANBULU: Košarkaši Fenera i Darušafake se tukli, na kraju Obradovićev tim izgubio

Uzbudljiv gradski derbi

Košarkaši Fenerbahčea kao domaćini poraženi su od gradskog rivala Darušafake u utakmici 13. kola Evrolige - 64:71 (18:20, 17:17, 13:13, 16:21).

Ekipi srpskog trenera Željka Obradovića je to drugi uzastopni, a ukupno peti poraz, dok je sastav Dejvida Blata zabeležio sedmu pobedu.

Skoti Vilbekin i Vil Klajburn predvodili su pobednički tim sa 22, odnosno 20 poena, dok je Bred Vonamejker ubacio 12.

Kod Fenera su bolji od ostalih bili Kostas Slukas sa 16 poena, Ekpe Udo sa 15 (i sedam skokova) i Boni Dikson sa deset. Nikola Kalinić dao je dva poena za 23 minuta i imao tri skoka. Bogdan Bogdanović ni danas nije igrao zbog povrede.

Utakmica je bila puna varnica, a opšta frka na terenu izbila je tokom prvog poluvremena kada je Dikson glavom udario Vilbekina. Nastala je gužva, a deblji kraj izvukao je košarkaš Darušafake Adrijen Moerman. Francuz je isključen iako je došao da smiruje strasti, ali sudije Italijan Lamonika, Španac Perez Pizaro i Grk Gontas, procenili su da je napravio neoprostiv prekršaj jer je sa klupe ušao na teren. Pritom, iako su pregledali snimak, arbitri nisu isključili Diksona?!

Kako je došlo do frke u Istanbulu, pogledajte OVDE.