(VIDEO) CRNO-BELIMA PRIPAO TRILER U ZAGREBU: Partizan dobio Cibonu u Balkanskom klasiku

7. uzastopna pobeda Džikićevog tima u ABA ligi

Košarkaši Partizana pobedili su Cibonu u Zagrebu u derbiju 16. kola ABA lige - 82:77.

Crno-beli su se učvrstili na drugom mestu tabele ostvarivši 13. pobedu u sezoni, a sedmu u nizu, uz samo tri poraza. Zagrebački "vukovi" su ostali peti posle šestog poraza.

Partizan je posle izjednačenog prvog poluvremena "izrešetao" Cibonu u drugoj četvrtini kada su njegovi igrači pogodili šest trojki iz osam pokušaja. U tom periodu gosti su imali maksimalnih 14 poena prednosti.

Nije novo za crno-bele da dozvole protivniku da se vrati u igru. Tim trenera Damira Mulaomerovića uspeo je da u 39. minutu svede zaostatak na samo četiri poena - 72:76 i od završnice napravi triler, ali je na ulasku u poslednji minut, posle jednog pogođenog slobodnog bacanja Novice Veličkovića, Mihajlo Andrić ubacio trojku za 80:72 i time otklonio sve dileme.

Vil Hečer je dao 19 poena i imao šest asistencija, Novica Veličković je dodao 17 poena, Stefan Birčević 14, uz šest skokova, po devet su ubacili Adin Vrabac i Vanja Marinković...

Kod domaćina najbolji su bili Slavica sa 21 poenom, Sulejmanović sa 18 i Rejnolds sa 15...

Tako je Partizanu pripao ovaj "Balkanski klasik", kako se na ovim prostorima naziva duel ova dva kluba zbog dugog rivalstva koje datira još iz SFRJ.

"Vukovi" ipak ne mogu da se oporave od odlaska najboljeg igrača Ante Žižića u Darušafaku. Bez njega su doživeli debakl protiv Mornara u Baru, a sada i bolan poraz od ljutog rivala iz Beograda.

Obe ekipe su tokom meča ostale bez po jednog povređenog igrača - Cibona bez kapitena Rozića, a Partizan bez Ratkovice.

Ovo je bio poslednji takmičarski meč u ABA ligi u 2016. godini.

Tim trenera Aleksandra Džikića sledeći put će na teren u sredu 4. januara, protiv Solnoka u Beogradu u meču FIBA Lige šampiona, a tri dana kasnije dočekuje i Karpoš u duelu 17. kola ABA lige.

Četvrta četvrtina - 77:82:

40. minut - 72:80 - Trojka Andrića.

40. minut - 72:77 - Veličković daje samo jedno bacanje.

39. minut - 72:76 - Posle faula Birčevića u napadu, Cibona prilazi na samo "minus četiri".

38. minut - 69:74 - Slavica daje tri poena - dva plus jedan.

38. minut - 66:74 - Birčević pogađa.

37. minut - 66:72 - Domaćin preti posle poena Joksimovića s penala.

36. minut - 64:72 - Sulejmanović prati Partizan.

34. minut - 62:72 - Birčević vraća crno-belima dvocifrenu prednost.

31. minut - 56:68 - Sulejmanović i Slavica smanjuju zaostatak Cibone.

Treća četvrtina:

30. minut - 52:66 - Posle još jednog pogotka kapitena, Partizan ponovo dolazi do maksimalnih "plus 14".

30. minut - 52:64 - Trojka Veličkovića!

29. minut - 52:61 - Birčević je u napadu razigran.

28. minut - 52:59 - Sulejmanović pogađa samo jedno slobodno bacanje.

"Morate da branite reket, Rejnolds nas ubija", govorio je Džikić svojim izabranicima tokom tajm-auta.

28. minut - 51:59 - Drugi put zaredom Vrabac je izgubio loptu, Rozić je istrčao kontru, ali ga je faulirao Marinković. Kapiten Cibone je pogodio jedno bacanje.

26. minut - 48:59 - Ponovo Birčević van linije 6,75.

26. minut - 48:56 - Zakucavanje Sulejmanović posle sjajne akcije Rejnoldsa.

25. minut - 44:56 - Sevaju trojke, pogodio ju je i Sulejmanović.

24. minut - 41:56 - Cibona je odmah izgubila loptu, pa je Birčević ubacio trojku.

24. minut - 41:53 - Hečer pogađa četiri bacanja - tri zbog faula pri šutu za trojku, a jedno zbog tehničke treneru Mulaomeroviću. Posle lopte izvedene sa strane i prekršaja Gospića, na liniju penala je stao i Luković, ali je promašio ova bacanja.

24. minut - 41:49 - Rejnolds ubacuje trojku.

23. minut - 38:49 - Pet vezanih poena Vrapca za prvu dvocifrenu prednost na utakmici.

22. minut - 38:47 - Treća trojka crno-belih u trećoj deonici - sada je precizan Vrabac.

22. minut - 38:44 - Rejnolds krade loptu Hečeru i lako poentira.

22. minut - 36:44 - Dve trojke Marinkovića u uvodu drugog poluvremena.

Druga četvrtina - 36:38:

20. minut - 34:36 - Hečer je u ovim trenucima nezadrživ. Do sada je postigao 11 poena.

19. minut - 34:34 - Marineli je dao trojku o tablu, a onda Hečer nastavio svoju seriju dvojkom.

18. minut - 29:32 - Hečer iz igre, pa u sledećem napadu iz slobodnih bacanja postiže ukupno četiri poena.

17. minut - 29:28 - Rozić s penala vraća plus na Ciboninu stranu.

16. minut - 25:28 - Amerikanci na potezu. Prvo je Rejnolds dao dva, a onda na drugoj strani Hečer tri poena.

16. minut - 23:25 - Evo i prve trojke gostiju - Marinković.

14. minut - 23:22 - Posle četvrtog skoka u napadu, Luković poentira.

14. minut - 23:20 - Prva trojka na utakmici - Joksimović.

13. minut - 20:20 - Prvi poeni Ratkovice za izjednačenje.

12. minut - 20:18 - Veličković prekida seriju domaćina.

11. minut - 20:16 - Domaći navijači su se probudili i zapevali, pa u hali više nije tišina.

11. minut - 19:16 - Sjajan pogodak Rejnoldsa jednom rukom na "drugi obruč".

Prva četvrtina - 17:16:

10. minut - 17:16 - Serijom 6:0 Cibona dobija prvu deonicu.

10. minut - 15:16 - Sada je Gospić u seriji četiri poena.

9. minut - 11:16 - Kapiten crno-belih vezuje pet poena.

9. minut - 11:14 - U "Draženovom domu" atmosfera je kamerna, čuje se gotovo svaka reč aktera.

8. minut - 11:14 - Nedugo pošto je ušao u igru Veličković se upisuje u strelce i pogađa dodatno slobodno bacanje.

8. minut - 11:11 - Hečer je pao posle udarca dobijenog od Gospića, ali Partizanov Amerikanac nastavlja meč.

7. minut - 11:9 - Posle ovog promašaja Birčevića, Partizan je na 0/6 za tri poena.

6. minut - 9:9 - Luković izjednačuje košem i pogođenim dodatnim bacanjem.

6. minut - 9:6 - Crno-beli su odlični u ofanzivnom skoku (pet), ali uzalud im je to kad malo šta mogu da pogode.

6. minut - 9:6 - Sulejmanović i Rozić vraćaju vođstvo domaćinu.

5. minut - 5:6 - Prvo vođstvo Partizana posle pogodaka Birčevića i Vrapca.

3. minut - 4:2 - Crno-bele ne služi šut na početku, promašili su sva tri pokušaja za trojku, od čega dva Hečer.

3. minut - 4:2 - Luković je prvi poentirao za goste.

1. minut - 4:0 - Precizan je i Sulejmanović.

1. minut - 2:0 - Kapiten Cibone Rozić je prvi strelac na utakmici.

1. minut - Meč je počeo.

18:49 - Zagrevanje

18:43 - Mulaomerović: Moramo da izađemo na teren kao ratnici"Dolazi nam Partizan, uvek je to bio derbi i velikog naboja. Radi se o ekipi koja ima širinu i kvalitet. U prvoj utakmici s njima presudio je Hečer, on je bio prevaga i to isto očekujem u današnjoj utakmici. Moramo ga zaustaviti, kao i Ratkovicu, Andrića, igrače koji rade dosta posla, Lukovića, visoke igrače koji bi nam mogli praviti problem u ovoj situaciji kada nema Žižića. Treba što pre da zaboravimo utakmicu u Baru i ovo što se događalo u klubu, odigrati najbolje što možemo i probati da pobedimo Partizan. Neće biti lako. Pohvalio bih svoje momke koji bez obzira na ovo što se događalo su bili na visini zadatka. Nadam se da se više neće ponoviti igra kao protiv Mornara i da ćemo već večeras izaći na teren kao pravi ratnici", izjavio je trener Cibone Damir Mulaomerović.

18:38 - Džikić: Očekujem reakciju Cibone"Cibona je ostala bez svog MVP igrača (prim.aut. Ante Žižić), i taj prvobitni šok su prošli na gostovanju u Baru. Očekujemo da utakmica protiv nas bude drugačija, očekujemo njihovu reakciju, pre svih, od njihovih najiskusnijih igrača. Sigurno žele da poprave utisak, kao i da pokažu da su i bez Žižića vrlo dobar tim, ozbiljan kandidat za jedno od prva četiri mesta", rekao je trener crno-belih Aleksandar Džikić.

18:34 - Balkanski klasikU prvom ovosezonskom duelu Partizan je u Beogradu savladao Cibonu 87:81. Prošle sezone su oba rivala zabeležila po pobedu kao domaćini u međusobnim duelima. S obzirom na dugu istoriju rivalstva beogradskog i zagrebačkog kluba, koja datira još iz doba SFR Jugoslavije, mnogi njihove duele nazivaju "Balkanskim klasikom". Reč je o nekadašnjim šampionima Evrope.