(VIDEO) 17. RECKA CRVENO-BELIH: Zvezda posle produžetaka pobedila Megu i dobila Tompsona

Šampionova predigra za Fenerbahče

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mega Leks u Sremskoj Mitrovici posle produžetaka u utakmici 17. kola ABA lige - 81:69.

Šampion je tako ostao maksimalan i posle 17 utakmica u regionalnom takmičenju, dok je tim Dejana Milojevića ostao na samo pet pobeda.

Crveno-beli su imali čak osam poena prednosti na 140 sekundi pre kraja regularnog toka, ali se domaćin nije predavao, pa je uspeo da se izbori za produžetak - 67:67. Međutim, u dodatnih pet minuta Zvezda je dodala gas i postigla 14 poena, četiri više nego u četvrtoj četvrtini.

Osim pobede u predigri za još jedan veliki evroligaški duel, jer u četvrtak u dvorani "Aleksandar Nikolić" gostuje Fenerbahče, tim Dejana Radonjića dobio je i Diona Tompsona. Naime, poslednje pojačanje je nagovestilo da će zaista to i biti, jer Amerikanac je za sedam minuta na parketu ubacio deset poena i imao pet skokova.

Kuzmić je bio najefikasniji, dao je 16 poena i imao devet skokova, Bjelica je dodao 12 poena, Simonović 11, Jović i Tompson po deset...

U ekipi Dejana Milojevića istakli su se Jaramaz sa 15 poena, Mušidi sa 14, Kaba i Zagorac sa po deset.

Produžeci - 81:69:

44. minut - 69:79 - Trojka Lazića.

42. minut - 67:74 - Lazić pogađa dva slobodna bacanja.

42. minut - 67:72 - Trojka Simonovića.

42. minut - 67:69 - Kuzmić je prvi strelac u produžetku.

Četvrta četvrtina - 67:67:

40. minut - 67:67 - Jaramaz pogađa oba bacanja pet sekundi pre kraja.

40. minut - 65:67 - Jović pogađa oba bacanja 15 sekundi pre kraja.

40. minut - 65:65 - Jaramaz pogađa oba bacanja 17 sekundi pre kraja.

40. minut - 63:65 - Kuzmić pogađa oba bacanja 21 sekund pre kraja.

40. minut - 63:63 - Jaramaz izjednačuje!

39. minut - 61:63 - Mušidi za dramu!

39. minut - 59:63 - Zagorac vraća Megu na samo četiri poena zaostatka.

38. minut - 55:63 - Ponovo Kuzmić.

36. minut - 55:61 - Kuzmić prekida "post" crveno-belih.

34. minut - 55:59 - Jaramaz dovodi domaćina na samo "minus 4".

34. minut - 53:59 - Ne da se Mega, održava priključak.

Treća četvrtina - 49:57:

30. minut - 49:57 - Bjelica sa penala za Zvezdinu seriju 7:0, čime se ponovo odlepila.

29. minut - 49:55 - Tehnička greška Radonjiću. Međutim, domaćin nije to materijalizovao.

28. minut - 49:55 - Simonović vezuje pet poena za "plus 6" Zvezde.

27. minut - 49:50 - Trojka Mušidija!

26. minut - 44:50 - Dženkins prekida seriju Mege.

26. minut - 44:48 - Mega je u seriji 8:0. Domaćin hvata priključak.

24. minut - 36:48 - Zvezda bez problema održava prednost, ponovo je na maksimalnih "plus 12".

Druga četvrtina - 32:43:

20. minut - 32:43 - Zvezda bez problema održava prednost.

17. minut - 27:36 - Novak ubacuje trojku i prekida seriju rivala.

17. minut - 24:36 - Crveno-beli su napravili 12:0.

13. minut - 24:29 - Zvezda je u seriji, Simonović daje koš pod faulom, a pogađa i dodatno.

13. minut - 24:26 - Tompson je dao već deset poena.

12. minut - 24:24 - Mega se oslanja na trojke, sada je precizan i Jaramaz.

12. minut - Sudija su prekinule utakmicu kako bi se jedan navijač izbacio iz hale.

11. minut - 21:22 - Posle minut igre u drugoj deonici prvi koš - Tompson je dao šest poena do sada.

Prva četvrtina - 21:20:

9. minut - 20:20 - Trojka Voltersa sa zvukom sirene.

8. minut - 18:15 - Prvi poeni Tompsona za Zvezdu.

7. minut - 18:13 - Kaba daje "dva plus jedan".

7. minut - 13:13 - Na parket ulazi poslednje Zvezdino pojačanje, Dion Tompson. To je njegov debi u crveno-belom dresu u ABA ligi.

5. minut - 13:11 - Treća trojka Mege, prva Zagorca.

5. minut - 10:9 - Druga trojka Mušidija.

4. minut - 7:9 - Kaba prekida seriju Zvezde 9:0.

2.minut - 5:7- Serija gostiju 7:0 posle prodora Dobrića.

2. minut - 5:5 - Za čas je Zvezda izjednačila - Dangubić s poludistance, pa Kuzmić "dva plus jedan".

1. minut - 5:0 - Zagorac precizan dva puta s linije penala.

1. minut - 3:0 - Počelo je trojoom Mušidija.

1. minut - Meč je počeo.

17:55 - Podsetimo, ovo je repriza prošlosezonskog finala plej-ofa ABA lige, u kome je Zvezda pobedila 3:0 u seriji.

17:52 - Meč sude Milija Vojinović, Dragan Nešković i Uroš Obrknežević.

17:46 - Tim Dejana Milojevića dobio je samo jedan od poslednjih šest mečeva u ABA ligi. U pretprošlom kolu kod kuće je savladao FMP, a gubio je redom od Partizana, Cibone, Karpoša, Olimpije i Budućnosti. Ne ide mu ni u FIBA Ligi šampiona, u kojoj je zabeležio samo tri pobede i čak osam poraza.

17:40 - Crveno-beli su u strašnoj seriji i u Evroligi - vezali su tri trijumfa, protiv Real Madrida i CSKA u Beogradu i Žalgirisa u Kaunasu. Duel sa Megom predstavlja im generalnu probu za narednu evroligaški izazov, jer u četvrtak u hali "Aleksadar Nikolić" igraju sa Fenerbahčeom.

17:35 - Zvezda je dobila prethodnih 17 mečeva sa Megom, koja je poslednju od ukupno tri pobede nad crveno-belima zabeležila krajem maja 2014. U prvom delu ove sezone tim Dejana Radonjića je bio ubedljiv protiv Mege - 96:76.