(VIDEO) CRNO-BELI NASTAVLJAJU BORBU ZA 2. MESTO: Prepolovljeni Partizan posle drame pobedio Megu

Beogradskom timu nedostajala osmorica

Košarkaši Partizana pobedili su Mega Leks u Sremskoj Mitrovici u utakmici 24. kola ABA lige - 87:80 (26:24, 21:19, 21:19, 19:18).

Crno-beli su nastavili borbu za drugo mesto i prednost domaćeg terena u plej-ofu. Sada dele tu poziciju sa Cedevitom, koja je, međutim, bolja u međusobnim duelima. Obe ekipe imaju učinak od 18 pobeda i šest poraza. Treća je Budućnost sa 17-7...

Mega je zabeležila devet pobeda, uz 15 poraza, i zauzima 11. mesto.

Kao i u prošlom kolu protiv Zadra, crno-beli su i večeras u Sremskoj Mitrovici bili "prepolovljeni". Partizanu su nedostajala čak osmorica igrača, što zbog salmonele, što zbog povreda, i to: Veličković, Hečer, Marinković, Ratkovica, Koprivica, Gordon, Karahodžić i Jovanović. Ponovo ekipu nije vodio trener Aleksandar Džikić, već njegov pomoćnik Nenad Čanak.

Uprkos svim problemima, crno-beli su uspeli da savladaju Megu, za koju ovaj meč nije imao veliki rezultatski značaj.

Partizan je vodio u većem delu utakmice, a u prvom poluvremenu najveća prednost mu je bila "plus šest". I to je podvig kada se zna da su crno-beli u tom periodu imali čak 16 izgubljenih lopti! Ipak, dobrim šutem iz igre su to anulirali.

U nastavku su gosti uspeli da stignu i do devet poena prednosti, ali se tim Dejana Milojevića nije predavao i u 36. minutu uspeo da povede - 77:75. Međutim, tada je Partizan napravio seriju 12:0 i rešio pitanje pobednika.

Najzaslužniji za pobedu crno-belih bili su Birčević i Andrić sa po 20 poena, Pot je dodao 15, a Vrabac 12.

Kod domaćina Kaba je dao 18, Marelja 15, Novak 14...

Partizan u poslednja dva kola dočekuje Krku i gostuje Igokei, dok se Mega sastaje sa Cibonom u Zagrebu i kod kuće sa Karpošem.

Četvrta četvrtina - 80:87:

39. minut - 77:87 - Partizan u seriji 12:0!

38. minut - 77:82 - Andrić trojka!

37. minut - 77:79 - Pot izjednačuje, Birčević dovodi Partizan u vođstvo.

36. minut - 77:75 - Vrabac promašuje oba bacanja, a na drugoj strani Kaba zakucava uz faul, s tim da promašuje slobodno bacanje.

35. minut - 75:75 - Novak daje trojku sa osam metara!

34. minut - 72:75 - Mega prilazi, Zagorac krade loptu i četvrti put na meču zakucava.

33. minut - 68:75 - Ponovo se igra brzo...

32. minut - 64:73 - Birčević u seriji, ubacuje trojku.

31. minut - 64:70 - Birčević na jednoj, pa Kaba na drugoj strani poenima otvaraju poslednju četvrtinu.

Treća četvrtina - 62:68:

30. minut - 62:68 - Novak pogađa trojku s jedne noge na kraju deonice.

30. minut - 59:68 - Vrabac "diže" razliku na devet, a onda promašuje slobodno bacanje.

29. minut - 59:66 - Ponovo Andrić poentira, Partizan je prvi put na sedam razlike.

28. minut - 59:62 - Sada na drugoj strani trojku daje Novak.

26. minut - 54:60 - Druga trojka Andrića zaredom, Partizan ponovo na maksimalnih "plus šest".

25. minut - 52:57 - Trojka Andrića. Slika se ne menja u odnosu na prvo poluvreme. Crno-beli vode, ali ne mogu da se odlepe.

Druga četvrtina - 43:47:

20. minut - 43:47 - U poslednjim trenucima prvog poluvremena Kaba zakucava, uz faul Birčevića, ali Francuz ne pogađa dodatno slobodno bacanje.

17. minut - 38:41 - Ritam meča je značajno pao u odnosu na prvu deonicu.

15. minut - 34:38 - Majstorović i Andrić vraćaju Partizan na "plus četiri".

13. minut - 34:33 - Novak pogađa dva bacanja, a onda Zagorac MONSTRUOZNO ZAKUCAVA za vođstvo Mege.

12. minut - 26:31 - Crno-beli i dalje gube mnogo lopti, ali uspevaju da održe vođstvo.

Prva četvrtina - 24:26:

10. minut - 24:26 - Birčević iz odbojke sa zvukom sirene za vođstvo Partizana na kraju prve deonice.

9. minut - 20:20 - Zagorac pogađa iz teške pozicije za izjednačenje.

8. minut - 18:20 - Domaćin ne da crno-belima da se odlepe, Marelja je pogodio "dva plus jedan".

8. minut - 15:20 - Druga trojka Birčevića. Crno-bele služi šut iz igre, ali imaju već sedam izgubljenih lopti.

6. minut - 13:14 - Domaćin hvata priključak trojkama Spasojevića i Zagorca.

4. minut - 7:12 - Majstorović vezuje pet poena, ubacio je trojku!

4. minut - 7:9 - Majstorović od koša do koša za novo vođstvo Partizana.

3. minut - 7:7 - Ponovo Pot.

2. minut - 7:5 - I Spasojević je precizan s linije penala za preokret.

2. minut - 5:5 - Kaba daje "dva plus jedan", pa Zagorac još dva za izjednačenje.

1. minut - 0:5 - I Pot se upisao.

1. minut - 0:3 - Za početak trojka Birčevića.

1. minut - Utakmica je počela.

Saopštenje PartizanaPartizan se zbog trovanja igrača i članova stručnog štaba i uprave danas javnosti obratio saopštenjem, koje možete pročitati OVDE.

Salmonela pokosila crno-belePartizan ima velikih zdravstvenih problema. Salmonela je "pokosila" crno-bele. Kao i pre nekoliko dana protiv Zadra, ni večeras nema Hečera, Marinkovića, Ratkovica i Koprivice, kao ni povređenih Gordona i Karahodžića. Takođe, ponovo na klupi neće biti trenera Džikića, već će ekipu voditi pomoćnik Čanak.

Partizan u seriji protiv MegeCrno-beli su u seriji od četiri uzastopne pobede nad Megom. Ove sezone su se sastajali dva puta, u ABA ligi je bilo 86:79, a nedavno u Kupu Radivoja Koraća u Nišu 77:65.