Finalista poznat 1. aprila

(KURIR TV) PARTIZAN ŽIVI: Hečer junak drame protiv Cedevite. Odlučuje majstorica u Zagrebu

Košarkaši Partizana savladali su Cedevitu posle završnice za infarkt u dvorani "Aleksandar Nikolić" u drugom meču polufinalne serije plej-ofa ABA lige - 74:73 (20:13, 19:21, 17.17, 18:22).

Finalista će biti odlučen posle majstorice, koja će se u subotu 1. aprila igrati u Zagrebu.

Kakva drama večeras u Beogradu! Rešena je pogotkom Vila Hečera dve sekunde pre kraja! Amerikanac je pogotkom sa poludistance doneo Partizanu majstoricu.

Crno-beli su vodili celim tokom meča, imali i deset poena razlike na početku drugog poluvremena, ali je Cedevita uspevala da održi korak. I onda, kada se u završnici činilo da će Partizan sigurno pobediti, Boutrajt je bljesnuo, zaključno sa trojkom koju je pogodio sedam sekundi pre kraja za vođstvo gostuju - 73:72!

Odgovornost je u poslednjem napadu preuzeo Hečer i "grobare" u "Pioniru" doveo do delirijuma.

Hečer je bio i najefikasniji u Partizanu sa 23 poena, a odličan je bio i Birčević sa 18 poena i 11 skokova.

Boutrajt je bio bez premca kod Cedevite sa 25 poena.

Ovo je bila prva pobeda tima Aleksandra Džikića ove sezone nad Cedevitom u četvrtom pokušaju.

"Čestitam pre svega Cedeviti na vrlo dobroj utakmici i mojim igračima na pobedi. Atmosfera je bila takva kakva jeste. Cedevita je vrlo iskusna i kvalitetna. Oni su u ovakvoj atmosferi uspeli da odigraju prilično precizno šuterski. Šutirali su preko 50 odsto celu utakmici. Možda smo mogli da odigramo bolje završnicu, ali generalno pobedili smo i to je najvažnije", rekao je Džikić.

On je kazao da ne zna kako će psihološki ova utakmica uticati na njegove i protivničke igrače.

"Odluka lige je da se polufinale igra na sedam dana. Tako da ima vremena da se svi krajem marta odmorimo i da se psihički čovek vrati u normalnu, a da li će imati poseban efekat, zaista ne znam. Pravo da vam kažem, pojma nemam", rekao je Džikić.

Trener Partizana je rekao da njegovom timu u ovom trenutku prija da se igra na mesec dana, zbog fizičkog zdravlja njegovog tima.

"Naša sezona se deli na pre i posle Niša (finalnog turnira Kupa Radivoja Koraća, kada je deo tima imao trovanje hranom). Ja nisam zadovoljan kako i koliko treniramo, ali prinudjeni smo na neke stvari i tu nema kompromisa. Sad konkretno nam odgovara zbog tako nekog stanja. Tako da to je to", rekao je trener Partizana.

Bek crno-belih Vanja Marinković ocenio je da je završnica mogla da bude mirnija, ali da je tim dobro igrao.

"Jako bitna pobeda za nas, pogotovo zbog poraza u Zagrebu i lošeg prvog poluvremena. Mislim da smo odigrali dobro i da je završnica mogla da bude mirnija. Bitno je da vraćamo seriju u Zagreb. Hvala punoj hali, bili su nam i šesti i sedmi igrač", rekao je Marinković.

Trener Cedevite Veljko Mršić ocenio je da je Partizan zasluženo pobedio, ali i da je njegov tim imao šansu.

"Čestitam Partizanu na pobedi. Odigrali su čvrstu i agresivnu utakmicu, na ivici faula. Nismo se adaptirali tokom većeg dela utakmice. Branili smo se i u odbranii u napadu od agresivnog Partizana i na kraju smo došli u priliku da pobedimo. To samo košarka može da priredi. Videli smo izuzetne koševe sa obe strane i na kraju je Hečer pogodio. Zaslužena pobeda Partizana", rekao je Mršić.

4. ČETVRTINA - 74:73:

40. minut - 74:73 - HEČER!

40. minut - 72:73 - Trojka Boutrajta sedam sekundi pre kraja!

40. minut - 72:70 - Solo prodor i koš Hečera 15 sekundi pre kraja.

40. minut - 70:70!- Boutrajt daje oba bacanja. Velika greška Gordona 40 sekundi pre kraja, lopta je pripala gostima, a Boutrajt pogađa trojku.

40. minut - 70:65 - Birčević pogađa jedno bacanje, Mršić traži tajm-aut.

39. minut - 69:65 - Bilan daje dvojku, ali Marinković ubacuje trojku!

38. minut - 66:63 - Konačno se Partizan "odlepio" od 64 poena - strelac Veličković!

38. minut - 64:63 - Trojka Tomasa!

37. minut - 64:60 - Posle dugo vremena bez poena, Tomas daje jedno bacanje.

34. minut - 64:59 - Tri napada - tri trojke: Hečer, Boutrajt, Hečer!

34. minut - 58:56 - Gosti u problemu sa slobodnim bacanjima, Boutrajt pogađa samo jedno.

33. minut - 58:55 - Džejms vraća goste na "minus tri".

32. minut - 58:53 - Poluhorog Koprivice.

31. minut - 56:53 - Poslednja deonice kreće pogocima Katića iz penala.

3. ČETVRTINA - 56:51:

30. minut - 56:51 - Kapiten Partizana konačno postiže poene iz igre.

28. minut - 54:48 - Veličković iz penala diže razliku na šest.

27. minut - 52:48 - Trojka Andrića! Crno-beli su se opet odmakli.

27. minut - 49:45 - Hečer dva puta siguran s linije penala...

26. minut - 47:45 - Koprivica prekida seriju Cedevite.

25. minut - 45:45 - Boutrajt za izjednačenje...

25. minut - 45:43 - Tomas ubacuje jedno slobodno bacanje, sada je samo dva razlike.

24. minut - 45:42 - I Šurna precizan van linije 6,75. Cedevita je brzo istopila Partizanovih "plus deset".

24. minut - 45:39 - Boutrajt pogađa trojku.

22. minut - 44:34 - Tehnička za Žganeca posle čega Hečer pogađa bacanje, Luković daje dvojku, pa Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost.

21. minut - 41:34 - Gde je stao u prvom, nastavio je u drugom poluvremenu - Stefan Birčević.

U POLUVREMENU MOMČILO JE ZAPROSIO IVANU! Više o tome saznajte OVDE.

2. ČETVRTINA - 39:34:

20. minut - 39:34 - Hečer je išao na solo prodor u poslednjem napadu i promašio.

20. minut - 39:34 - Bilan siguran s poludistance, a na 13 sekundi pre kraja prvog poluvremena Džikić traži tajm-aut.

19. minut - 39:32 - Hečer odmah vraća trojku! Međutim, seriju trojki nastavlja Krušlin... A onda seriju završava, naravno, Birčević!

18. minut - 33:29 - Boutrajt za tri!

18. minut - 31:26 - Bilan poentira posle duže pauze.

17. minut - 31:24 - Birčević vezuje dve trojke, pa Mršić zove tajm-aut. BIRČEVIĆ VEĆ IMA 12 POENA i 5 SKOKOVA!

17. minut - 28:24 - Posle minuta odmora Birčević daje trojku! To je tek druga za crno-bele iz deset pokušaja.

16. minut - 25:24 - Gordon opet promašuje trojku, a na drugoj strani je odmah zatim pogađa Džejms. Cedevita je prišla na samo poen, pa Džikić traži tajm-aut.

15. minut - 25:21 - Luković pogađa samo jedno bacanje, pošto je fauliran posle sjajna asistencije Hečera.

14. minut - 24:21 - Šurna je raspoložen, daje trojku.

13. minut - 24:18 - Hečer pogađa dvojku, čime je naterao Mršića da traži tajm-aut.

13. minut - 22:18 - Vrabac za dva, pa Džejms za tri poena.

11. minut - 20:15 - Drugu četvrtinu poenima otvara Šurna.

Uvek dragi gosti Partizana, njegovi bivši igrači Aleksandar Pavlović i Vlado Šćepanović

1. ČETVRTINA - 20:13:

10. minut - 20:13 - Birčević je dobru rolu u prvoj deonici krunisao još jednim košem na kraju za maksimalnih "plus sedam".

8. minut - 16:12 - Boutrajt prekida seriju Partizana... Veličković prvi put na parketu.

7. minut - 16:10 - Hečer nastavlja seriju - 8:0.

7. minut - 14:10 - Marinković za prvo vođstvo crno-belih, a onda Gordon iz kontre za "plus četiri".

6. minut - 10:10 - Birčević vezuje četiri poena.

5. minut - 8:10 - Posle serije promašaja na obe strane, Bilan beleži svoj šesti poen.

4. minut - 8:8 - Bilan za Cedevitu, pa Birčević za Partizan.

3. minut - 6:6 - Trojka Hečera!

2. minut - 3:6 - Luković je dao uvodna tri poena za domaćina, a gosti pogađaju iz reketa.

Bio je pod znakom pitanja, ali je Uroš Luković spreman za ovu utakmicu. Postigao je prva tri poena za Partizan.