(VIDEO) VELIKI PREOKRET CRNO-BELIH: Partizan od minus 16 do pobede protiv Mege u Sremskoj Mitrovici

6. pobeda Džikićevog tima u Superligu

Košarkaši Partizana savladali su Mega Leks u Sremskoj Mitrovici utakmicu 7. kola Superlige Srbije - 84:79.

Crno-beli su se zadržali na drugom mestu sa šest pobeda, uz jedan poraz, dok Mega sada ima skor 3-4 i deli četvrtu poziciju sa Dinamikom.

U večerašnjoj utakmici u Sremskoj Mitrovici rivali su igrali u talasima. Partizan je od starta vodio sve dok krajem druge i početkom treće deonice domaćin nije dodao gas i serijom 25:2 došao do 59:43 u 25. minutu. Crno-beli u uvodu drugog poluvremena više od pet minuta nisu dali koš!

Međutim, tim Aleksandra Džikića je u nastavku malo po malo topio prednost Mege. U 38. minutu gosti su poveli, prvi put od 19. minuta - 78:76. U finišu su igrali sigurnije i došli do pobede.

Hečer je sa 17 poena bio najefikasniji na meču, a od saigrača pratili su ga Birčević, Ratkovica i Veličković sa po 12 poena, pri čemu je kapiten Partizana imao i devet skokova.

Kod Mege najbolji su bili Simeunović sa 15 poena, Rebić i Čančar sa po 12, Lešić sa 11...

Četvrta četvrtina - 79:84:

40. minut - 79:84 - Ratkovica otklanja sve dileme...

40. minut - 79:82 - Spasojević pogađa samo jedno bacanje.

40. minut - 78:82 - Jaramaz vraća nadu domaćinu.

39. minut - 76:81 - Tehnička greška domaćoj klupi...

38. minut - 76:78 - Prvo vođstvo Partizana još od 19. minuta.

37. minut - 76:76 - Trojka Andrića za izjednačenje!

35. minut - 72:71 - Ukradena lopta, kontra i poeni Birčevića. Samo jedan razlike...

35. minut - 72:69 - Rebić pogađa jedno, a Hečer dva bacanja.

34. minut - 71:67 - Posle tajm-auta Hečer ubacuje trojku, Partizan prilazi na samo četiri poena zaostatka.

33. minut - 71:64 - Mega održava vođstvo...

Treća četvrtina - 67:54:

30. minut - 67:54 - Kaba, Simeunović i Novak vraćaju Megu na "plus 13".

28. minut - 61:54 - Crno-beli se vraćaju...

26. minut - 59:45 - Partizan daje koš posle više od pet minuta - Birčević.

25. minut - 59:43 - Čančar s penala produžava seriju (25:2).

25. minut - 57:43 - Još jedna trojka Rebića... Serija domaćina se nastavlja - 23:2! Džikić traži tajm-aut.

22. minut - 49:43 - I Rebić daje trojku!

21. minut - 46:43 - Birčević je izjednačio, ali je Spasojević ubacio trojku.

Druga četvrtina - 43:41:

20. minut - 43:41 - Kaba za nastavak serije (9:0) i preokret.

19. minut - STEFAN POT izvrnuo zglob! Izgledalo je jezivo...

19. minut - 41:41 - Mega stiže do izjednačenja serijom 7:0.

17. minut - 34:37 - Novak vezuje pet poena.

16. minut - 29:37 - Poenima Veličkovića Partizan dolazi do najveće prednosti u dosadašnjem delu meča.

12. minut - 22:27 - Domaćin prilazi na pet koraka.

Prva četvrtina - 19:27:

10. minut - 19:27 - Vrabac vodi crno-bele na "plus osam".

10. minut - 19:25 - Poenima Pota i Andrića Partizan se ponovo odlepio.

9. minut - 19:21 - I Rebić precizan van linije 6,75.

9. minut - 16:21 - Zakucavanje Lukovića.

8. minut - 16:19 - Birčević trojkom vraća prednost na stranu Partizana.

5. minut - 16:12 - Čančar povećava prednost domaćina.

4. minut - 14:12 - Preokret Mege posle trojke Mušidija.

3. minut - 8:10 - Serija trojki - Ratkovica, Kaba, Marinković, Lešić.

1. minut - 2:4 - Krenulo je jednim pogđenim slobodnim bacanjem Ratkovice. Uzvratio je Čančar dvojkom, a onda je Vrabac ubacio "dva plus jedan".

1. minut - Utakmica je počela.

20:27 - Intonira se himna Srbije "Bože pravde"...

20:24 - "Partizan, pored kvaliteta, na svojoj strani ima i iskustvo koje im je ove sezone donelo puno pobeda u tesnim završnicama. Moramo u ovaj duel da uđemo snažno i sa puno agresivnosti u odbrani. Sport je lep zato što ne pobeđuje uvek kvalitetnija ekipa. Ukoliko budemo dali sve od sebe u petak, verujem da ćemo imati šansu za pobedu koja bi imala ogroman značaj u borbi za plasman u ABA ligu naredne sezone", izjavio je trener Mege Dejan Milojević.

20:20 - "Mega ima talentovanu ekipu, koja ima veliki potencijal, ozbiljan su protivnik. U odnosu na naše mečeve u ABA, pojačali su se pod košem sa vrlo iskusnim Lešićem i povratnikom Samardžiskim. Zagorac više nije sa njima, ali to otvara dodatni prostor za Jaramaza i Mušidija, i oni takvu priliku dobro koriste. Čančar se oporavio i standardizovao, dok Spasojević pokazuje zašto je dobio priliku u njihovoj ekipi", rekao je trener Partizana Aleksandar Džikić.

20:15 - Mega i Partizan sastajali su se ove sezone tri puta i svaki put su slavili crno-beli. U ABA ligi je bilo 86:79 u Beogradu u 80:87 u Sremskoj Mitrovici, a u Kupu Radivoja Koraća u Nišu 77:65.