(VIDEO) RASPAO SE PARTIZAN: Crno-beli bez finala posle 19 godina! FMP za titulu protiv Crvene zvezde

Iznenađenje u železniku

Košarkaši FMP Železnika plasirali su se u finale plej-ofa Superlige Srbije. FMP je večeras na svom terenu pobedio Partizan rezultatom 78:68 (22:17, 21:16, 21:20, 14:15) u drugom meču polufinala plej-ofa SLS. "Panteri" su napravili veliko iznenađenje i serijom 2:0 u pobedama stigli do finala gde će igrati protiv Crvene zvezde.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dejan Davidovac sa 19 poena, dok je Bolden ubacio 16. U ekipi Partizana najbolji je bio Vil Hečer sa 18. FMP je vodio od početka meča i zasluženo je stigao do pobede nad favorizovanim Partizanom, koji iza sebe ima jednu od najgorih sezona u istoriji kluba.

Finalna serija počinje u ponedeljak, 12. juna, a šampion će biti ekipa koja prva stigne do tri pobede.

Partizan je ovim porazom završio sezonu, a od samostalnosti Srbije 2006. crno-beli su prvi put ostali bez finala. Partizan je bio šampion Srbije od 2007. do 2014. godine, a potom je dominaciju preuzela Crvena zvezda. Ovo će Partizanu biti prvi put posle 19. godina da ne igrati finale domaće lige. Crno-bele je 1998. polufinalu plej-ofa tadašnje Jugoslavije izbacio FMP.

TOK MEČA: 40. minut - Kraj utakmice! FMP u finalu! FMP je zasluženo slavio sa 78:68.

39. minut - FMP pred velikom pobedom! 38. minut - Partizan prišao na minus 6 Crno-beli su na dva minuta pre kraja smanjili na minus 6, 72:66

35. minut - FMP - Partizan 69:59 FMP održava prednost. Crno-beli deluju dosta umorno i nikako da dođu do svoje igre.

33. minut - Partizan na minus 8, 67:59 Partizan na sedam minuta pre kraja na minus 8.

IV četvrtina 30. minut - FMP ulazi sa plus 11 u poslednju četvrtinu FMP u poslednju četvrtinu ulazi sa +11, 64:53 za domaći tim

28. minut - Očajna igra Partizana, FMP gazi ka finalu Džikić je primoran da traži novi tajm-aut posle serije grešaka igrača Partizana. FMP ponovo na plus 15, 60:45

27. minut - Crno-beli smanjuju na -10 Partizan je u 27. minutu uspeo da smanji na minus 10. FMP sada vodi 54:44 24. minut - Raspala se igra Partizana Partizan pred porazom. Domaći igrači pogađaju iz svih pozicija. FMP na plus 15, 53:38. Problemi za domaći tim povredio se Ljubičić

22. minut - Partizan počeo trojkom Crno-beli su treću četvrtinu otvorili trojkom Andrića. Uzvratio je Čović

III četvrtina 20. minut - FMP na +10 posle prvih 20 minuta FMP je dobio prvo poluvremen sa 43:33

18. minut - Partizan nemoćan, FMP na +10 Crno-beli prave veliki broj grešaka u odbrani i napadu, a FMP to koristi i dolazi od +10, 36:26. Trener Partizana Aleksandar Džikić je primoran da traži tajm-aut

14. minut - FMP održava vođstvo FMP na plus 7. Domaći košarkaši sigurnom igrom održavaju vođstvo

12. minut - FMP ponovo na +6 Domaći ponovo na +6. FMP vodi 24:18.

II četvrtina

10. minut - FMP posle prvih 10 minuta vodi 22:17 Domaći košarkaši posle prvih 10 minuta vode 22:17. U prvoj četvrtini briljirao je Bolden sa 8 poena

8. minut - Na tribinama je i Nemanja Nedović Košarkaški reprezentativac Srbije i igrač Unikahe Nemanja Nedović nalazi se na tribinama hale u Železniku

7. minut - Panteri na plus 5 Košarkaši FMP-a su se razigrali i u 7. minutu došli do najveće prednosti. FMP vodi 14:9

5. minut - FMP ima minimalnu prednost Prvih pet minuta obeležio je veliki broj grešaka oba tima. Domaći drže minimalnu prednost, 7:6

2. minut - Oba tima loše ušla u meč Partizan je poveo 2:0, a domaći su uspeli da izjednače na 2:2. Oba tima su u prva dva minuta imala po nekoliko propuštenih napada

I četvrtina

FMP je pre dva dana napravio iznenađenje i pobedio Partizan u gostima 96:91.

FMP će u slučaju trijumfa igrati u finalu protiv Crvene zvezde, koja je u dva meča bila bolja od Mega Leksa. U slučaju trijumfa Partizana, biće odigran treći meč u kome će domaćini biti crno-beli.