EVROPSKO PRVENSTVO: Ženska košarkaška kadetska reprezentacija zauzela 12. mesto
Košarkašice Srbije, Foto: KSS

Završnica kontinentalnog šampionata

Kadetska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2001. godine i mlađe, zauzela je 12. mesto na Evropskom prvenstvu u Buržu (Francuska).

Izabranice selektora Zoran Tira u poslednjem meču na šampionatu, borbi za 11. mesto, izgubile su od selekcije Turske sa 57:74 (14:22, 13:11, 12:20, 18:21).

Srpske kadetkinje su odigrale solidno prvo poluvreme, ali su na sredinom treće četvrtine dozvolile rivalu da napravi seriju 19:2 što je imalo presudan uticaj na konačan rezultat.

Selekcija Turske je bolje počela utakmicu, bila preciznija i manje grešila što joj je u finišu prve četvrtine donelo dvocifreno vođstvo – 22:11. U nastavku duela srpske reprezentativke su popravile igru u odbrani, zaigrale agresivnije i do kraja prvog poluvremena uspele da smanje zaostatak – 33:27.

Razigrala se na startu drugog poluvremena Nikolina Deurić, inicirala seriju 8:1 kojom je Srbija prešla u vođstvo – 35:34 u 24. minutu.

Od tog trenutka dolazi do velikog pada u igri srpskih kadetkinja što selekcija Turske koristi da napravi seriju 19:2 i reši pitanje pobednika – 53:37 već u finišu treće deonice.

Uspele su izabranice slektora Tira da posle dve uzastopne trojke Aleksandre Mužević smanje na 56:51 u 35. minutu. Bilo je to sve od našeg tima, jer su Turkinje do kraja meča podigle nivo igre i slavile sa 74:57.

SRBIJA U16: Dešić 5, Smailbegović 1, Mitrović 12, Čorto 3, Deurić 12, Nedeljkov 2, Mužević 10, Ristić 8, Zarić, Popović, Stefanović, Jovanović 4.

TURSKA U16: Akalan 9, Gul 15, Jalcin 2, Oget 2, Ozen, Balotu 5, Erdogan 3, Karakas 12, Fitik 20, Kinran 4, Sonmez 2, Bajram.