(VIDEO) PARTIZANOVA OSVETA PANTERIMA: Crno-beli posle drame savladali FMP za prvu pobedu u sezoni

NIKOLIĆEV TIM VODIO CELU UTAKMICU

Košarkaši Partizana kao domaćini u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladali su FMP 87:84 (28:20, 17:23, 22:17, 20:24) u utakmici trećeg kola ABA lige.

Tim Miroslava Mute Nikolića zabeležio je prvu pobedu u sezoni, posle poraza od MZT-a u Skoplju i Mornara u Baru.

"Panteri" sada imaju isti učinak kao crno-beli - jednu pobedu i dva poraza.

Partizan je posle vođstva gostiju od 2:0 vodio sve vreme, ali kao i u prethodna dva meča ove sezone, i ovaj put je završnica bila dramatična.

Ipak, crno-beli su, u prvoj utakmici pred svojim navijačima, uspeli da odbrane prednost i na kraju slave.

Partizan je već u sedmom minutu imao "plus 14" (24:10) najviše zahvaljujući Marinkoviću, koji je do tada ubacio 11 poena.

Međutim, "panteri" su prišli na samo dva poena u 14. minutu - 28:30, a u 19. posle trojke Čovića i na samo poen - 39:40.

Od tada, pa do kraja igralo se po sistemu Partizan napravi razliku, čak i dvocifrenu, FMP je istopi. I tako u krug. Međutim, crno-beli su odbili svaki napad gostiju, ne dozvolivši im da dođu ni do izjednačenja, a kamoli vođstva, iako su "panteri" imali prilike za to.

I dok je Čović sve vreme diktirao ritam igre "pantera", kod crno-belih se u finišu prvog poluvremena razgoropadio Patrik Miler i bio najbolji igrač domaćina do kraja.

Miler je meč završio sa 20 poena, Vanja Marinković sa 15, Najdžel Vilijams-Gos sa 13, Marko Čakarević sa 12... Gos je imao i čak devet asistencija.

Filip Čović je bio najefikasniji na utakmici sa 24 poena, a najveću pomoć imao je u Nenadiću sa 15 poena i Odžu sa 12 poena i deset skokova.

Partizan u utorak startuje u Evrokupu gostovanjem Albi u Berlinu, a u subotu ide u Zadar. FMP u četvrtom kolu ide u Bar.

Četvrta četvrtina:

40. minut - 87:82 - Na 41 sekund pre kraja Gavrilović daje koš, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

39. minut - 83:80 - Uzvraća Čović - "dva plus jedan".

39. minut - 83:77 - Čakarević, pa Gos pogađaju po dva bacanja.

38. minut - 79:77 - Čović sa linije penala spušta minus na samo dva poena.

37. minut - 79:74 - Gos i Miler održavaju prednost Partizana.

36. minut - 75:72 - FMP je imao napad bar za izjednačenje, Odžo je ispustio loptu, a Pot napravio nesportsku ličnu. Partizan pritom daje samo jedan poen, a Tomić dobija petu ličnu. Crno-beli ostaju i bez drugog centra.

34. minut - 74:72 - FMP pravi seriju 8:0 za minut i po!

34. minut - 74:70 - Nenadić daje koš, Šalić pravi peti faul, a igrač FMP-a pogađa i dodatno slobodno bacanje.

33. minut - 74:64 - Ukradena lopta, pa zakucavanje u kontri za Čakarevića. Partizan opet ima dvocifrenu prednost.

33. minut - 72:64 - Posle ove trojke Miler je na 15 poena.

Treća četvrtina - 67:60:

29. minut - 64:58 - Trojka Čakarevića, Partizan šutira van linije 6,75 - 6 od 20.

28. minut - 61:56 - Prvi poeni Čovića u drugom poluvremenu, i to trojka.

25. minut - 59:53 - Kao i svaki put do sada, čim "panteri" priđu, crno-beli uspevaju da pobegnu. Sada je Marinković poentirao iz kontre, a trener gostiju Jovanović tražio tajm-aut.

24. minut - 49:48 - FMP ponovo prilazi na samo poen, ovaj put posle pogođenih bacanja Odža.

23. minut - 49:43 - Tomić završava kontru Partizana, ali je pao i povredio se.

22. minut - 47:43 - Prvi poeni u drugom poluvremenu posle minut i po - Vilijams-Gos.

Druga četvrtina - 45:43:

20. minut - Navijači Partizana vređaju porodicu Filipa Čovića, što su radili i ranije.

19. minut - 43:39 - Sada Miler vraća trojku. Amerikanac je u seriji.

19. minut - 40:39 - Trojka Čovića za samo "minus jedan".

18. minut - 38:36 - Trojka Jeremića, ponovo je samo dva razlike.

16. minut - 36:28 - Brzih 6:0 Partizana.

15. minut - 34:28 - Gos poentira iz kontre.

14. minut - 30:28 - FMP je sve bliži. Na samo dva koraka posle poena Čovića.

12. minut - 28:23 - Trojka Uskokovića. FMP prilazi.

Prva četvrtina - 28:20:

10. minut - 28:20 - Prva trojka gostiju - Radanov.

9. minut - 26:17 - Serija slobodnih bacanja na obe strane.

8. minut - 25:13 - Tomić kod domaćina, a Čović kod gostiju već imaju po tri lične greške.

7. minut - 24:10 - Trojka Gosa.

7. minut - 21:10 - Marinković je već na 11 poena.

6. minut - 17:7 - Marinković je u seriji. Daje trojku. Ima devet poena.

5. minut - 14:7 - Sada i Gravrilović daje "dva plus jedan".

5. minut - 11:7 - Odžo - skok u napadu, koš uz faul i pogođeno dodatno bacanje.

4. minut - 11:4 - Prva trojka na meču - Marinković vezuje šest poena.

3. minut - 8:4 - Posle pet vezanih poena Šalića, sada Marinković daje "dva plus jedan". Čović je napravio dva faula u ovom napadu Partizana.

2. minut - 3:2 - Zakucavanje Šalića pod faulom. Daje i dodano slobodno bacanje.

1. minut - 0:2 - Prve poene večeras postigao je Nenadić.

18:54 - Nikolić: Svaka utakmica važna

"FMP ima svoj stil i mnogo je uigraniji od nas, što se videlo i protiv Cedevite u Zagrebu. Nama je svaka utakmica važna u ABA ligi i na svakoj moramo dati maksimum, kako bismo počeli da pobeđujemo", izjavio je trener Partizana Miroslav Nikolić.

18:45 - Panteri izbacili crno-bele u polufinalu plej-ofa

FMP je prošle sezone eliminisao Partizan u polufinalu plej-ofa Superlige Srbije savladavši ga 2:0 u seriji. Partizan će večeras imati motiv više...

Pretjodno, crno-beli su dobili sva četiri meča sa "panterima" tokom sezone.

18:40 - Partizan 0-2, FMP 1-1

Partizan na startu nove sezone poražen od MZT-a u Skoplju 89:92, a onda je izgubio i od Mornara u Baru 81:83.

FMP je posle uvodnog neuspeha u Zagrebu protiv Cedevite (67:74), kao domaćin savladao MZT 100:72.