CRNO-BELI OPET OČAJNI U POSLEDNJOJ ČETVRTINI: Limož za deset minuta pregazio oslabljeni Partizan

Evrokup

Košarkaši Partizana poraženi su kao gosti od Limoža (92:83) u meču 4. kokla grupe C Evrokupa.

Partizan posle pet kola ima pobedu i tri poraza, dok su Francuzi na skoru od dve pobede i dva poraza.

Izabranici trenera Miroslava Nikolića bili su i pre meča oslabljeni jer u ekipi nije bilo Novice Veličkovića i Samarda Samjelsa, dok zbog bolesti na teren nije ulazio ni Obrad Tomić.

Izabranici trenera Mieoaslava Nikolića su u poslednji kvartal ušli sa tri poena zaostatka (68:71), ali se igra u poslednjih 10. minuta potpuno raspala.

Najbolji u redovima crno-belih bili su, očekivano, Patrik Miller sa 17 poena, dok su Vilijams-Gos i Vanja Marinković ubacili po 14 poena, a Gavrilović 10. Do pobede je domaće vodio Butej sa 21 poenom, pratio je Žaite sa 18 poena i Konklin sa 11.

LIMOŽ - PARTIZAN 92:83 (22:18, 25:23, 24:27, 21:15)

Dvorana: "De Bublan". Sudije: Mogulkoc, Panter, Ovinov.

LIMOŽ: Ingliš, Bazile, Konklin 11, Žaite 18, Hejs 9, Morensi 8, Gibson 12, Karter 4, Hauvard 9, Ebo, Cerbo 0, Butej 21.

PARTIZAN: Miler 17 (5 as), Vilijams-Gos 14 (8 as), Tadić, Aranitović 0, Marinković 14, Pecarski 4, Gavrilović 10, Andrić 0, Čakarević 9, Stevanović 7, Šalić 8.

Četvrta četvrtina

40. minut 92:83 - Kraj utakmice

39. minut 90:81 - partizan pokušava da uhvati poslednji voz

37. minut 75:88 - Francuski tim deluje brže, jače i skočnije od gostiju

34. minut 84:72 - Najveća prednost za Limož

30. minut 68:71 - Miler je ubacio dvojku

30. minut 66:71 - Limož je ubacio svih 15 bacanja

30. minut 66:69 - Marinković je trojkom prekinuo seriju Limoža

28. minut 63:61 - Posle bacanja Čakarevića Partizan vodi

26. minut 56:58 - Daleka trojka Marinkovića

25. minut 51:56 - Mnogo sreće za Partizan, Gavrilović pogodio u kontri

23. minut 49:51 - Parftizan prati Limož, Miler ima tri faula

Treća četvrtina

20. minut 41:47 - Uspeli su da stignu rezultat izabranici trenera Nikolića, ali su tada opet pali u odbrani, pa sde poluvreme završilo sa zaostatkom od šest poena

19. minut 41:41 - Nerešeno je posle pogođenih bacanja Marinkovića

17. minut 35:37 - Partizan je malo ubrzao igru i poenima Marinkovića i Milera uspeo da uhvati priključak

15. minut 26:33 - Period igre Partizana bez koša

12. minut 22:24 - Stevanović je pogodio trojku

Druga četvrtina

10. minut 18:22 - Kraj prve četvrtine

8. minut 12:18 - Partizan većinu poena postiže pod samim košem

6. minut 8:11 - Limož na startu ima prednost od 3 do 6 poena

1. minut 2:0 - Pogodio je Vilijams Gos

Prva četvrtina

Crno-beli su posle slabijeg starta sezone ušli u seriju pobeda, ali u Francusku putuju oslabljeni.

Partizan je u Francusku otputovao znatno oslabljen, bez kapitena Novice Veličkovića i poslednjeg pojačanja Samarda Semjuelsa, ali trener Miroslav Nikolić rekao je da je utakmica protiv Limoža prava prilika da mladi igrači steknu više iskustva.

"Nova važna utakmica Evrokupa i nova prilika za mlade igrače da stiču neophodno iskustvo. U ekipu se vraćaju Miler i Aranitović, ali će odsustvovati Semjuels i Veličković što će otvoriti prostor da mlađi igrači pod košem dobiju više minuta i pokažu koliko su naučili od početka sezone. Mi ćemo kao i do sada, biti skromni, požrtvovani, pokušati da igramo modernu košarku sa dosta trčanja, ali i jaču odbranu nego što smo igrali do sada", podvukao je Nikolić

Duel dva nekadašnja šampiona Evrope može u velikoj meri uticati na konačan plasman na tabeli u Grupi C Evrokupa, a za Partizan bi bila velika stvar ako bi ostvario još jednu pobedu u gostima.

Crno-beli su u prošlom kolu ostvarili trijumf u Bilbaou, i sa jednom pobedom dele od trećeg do šestog mesta na tabeli, zajedno sa Lijetuvosom, Limožom i Bilbaoom.

Limož je u prva dva meča na svom terenu poražen u Evrokupu, a jedinu pobedu zabeležili su upravo u Španiji.

Utakmica u Limožu na programu je od 20.30.

Kurir sport, Foto: ABA liga

KURIR SPORT UŽIVO: Evo zašto je meč u Londonu utakmica decenije za Zvezdu