CRVENO-BELI TROJKAMA UBILI KRALJA: Zvezda bljesnula i posle drame šokirala Real usred Madrida

TREĆI TRIJUMF SRPSKOG ŠAMPIONA

Košarkaši Crvene zvezde načinili su senzaciju i pobedili Real u Madridu u utakmici desetog kola Evrolige - 87:83 (19:24, 27:15, 21:19, 20:25).

Zvezda više nije usamljena na dnu tabele, sada se sa tri pobede (uz sedam poraza) nalazi u grupi timova od 12. do 16. mesta.

Real je doživeo peti poraz u poslednjih šest evroligaških utakmica! Sada ima skor 5-5 kao i Žalgiris i Bamberg na potezu od sedme do devete pozicije.

Crveno-beli su prednost stečenu sredinom druge četvrtine (34:32) uvećavali do maksimalnih "plus 13" u trećoj deonici. Real se "digao" u poslednjoj četvrtini, uspeo da izjednači u finišu (79:79 i 81:81) i završnicu učini dramatičnom.

Međutim, mladi Davidovac je na kraju pogodio tri od četiri slobodna bacanja, a onda sedam sekundi pre kraja i Antić trojku, kojom su zadali završne udarce Realu.

Zvezda je do prednosti stigla zahvaljujući dalekometnoj paljbi, a na isti način je i kasnije odbijala napade Madriđana.

Crveno-beli su čak 40 puta šutirali za tri poena! Pogodili su 17 puta.

Ovo je prva pobeda Crvene zvezde nad Realom u Madridu!

Srpski šampion je prekinuo seriju od pet uzastopnih neuspeha u Evroligi.

Tejlor Ročesti je predvodio tim Dušana Alimpijevića sa 18 poena i sedam asistencija, Milko Bjelica je dodao 16 poena i šest skokova, Pero Antić je ubacio 11 poena, a po deset Ognjen Dobrić i Džejms Feldin.

U sastavu Pabla Lasa, usled povreda nekoliko važnih igrača, sve je zavisilo od Luke Dončića. Slovenački reprezentativac je na momente delovao nervozno, a ubacio je 20 poena. Džejsi Kerol je dodao 12, a Klej Tompkins i Rudi Fernandez po deset.

Crveno-beli za nedelju dana dočekuju Efes, dok Real gostuje Olimpijakosu.

Četvrta četvrtina - 83:87:

40. minut - 83:87 - Trojka Antića na 0,4 do isteka napada! Sedam sekundi pre kraja meča!

39. minut - 83:84 - Rejes pogađa iz nemoguće pozicije.

39. minut - 81:84 - Davidovac pogađa tri od četiri vezana slobodna bacanja.

38. minut - 81:81 - Antić otvara put, Feldin poentira, ali na drugoj strani uzvraća Dončić.

38. minut - 79:79 - Domaćin sa četiri uzastopno pogođena penala dolazi do izjednačenja.

37. minut - 75:79 - Sada i Kerol pogađa za tri poena!

36. minut - 72:79 - Tompkins trojkom smanjuje, istom merom uzvraća Dobrić.

34. minut - 69:76 - Dve uzastopne trojke Dangubića! Zvezda se opet odlepila! Minut odmora, koji je traži Laso.

33. minut - 69:70 - Rudi Fernandez vraća trojku!

33. minut - 66:70 - Ročesti ne da "kralju" da povede - ubacuje trojku.

32. minut - 66:67 - Kerol vezuje pet poena.

31. minut - 64:67 - Trojku pogađa i Kerol! Serija Reala 6:0 za 43 sekunde četvrte četvrtine. Alimpijević odmah reaguje tajm-autom.

31. minut - 61:67 - Poslednja deonica kreće trojkom Rudija Fernandeza.

Treća četvrtina - 58:67:

29. minut - 54:63 - Trojka Rendla i dvojka Dobrića. Ne da se Zvezda...

27. minut - 51:63 - Dončić i Tompkins vraćaju Real na jednocifreni zaostatak, ali Bjelica pogađa trojku.

26. minut - 47:60 - Trojka Antića! Zvezda prvi put na "plus 13"!

25. minut - 47:57 - Crveno-beli ponovo strpljivo grade napade i odlaze na dvocifrenu razliku.

24. minut - 47:55 - Ročesti trojkom prekida seriju Reala.

24. minut - 47:52 - Real u seriji 6:0. Crveno-beli dozvoljavaju domaćinu lake poene, pa Alimpijević traži tajm-aut.

22. minut - 41:52 - Feldin vezuje dve trojke!

21. minut - 41:46 - Lesor promašuje zakucavanje, a u kontri Kozer pogađa sa distance. Prvo mu je upisana trojka, ali su posle pregledanog snimka sudije upisale dva poena.

Druga četvrtina - 39:46:

20. minut - 39:46 - Kakvi poeni Ročestija u poslednjim trenucima prvog poluvremena! Dobio je rampu, a ipak dao koš! Najveća prednost Zvezde u dosadašnjem toku meča, sa kojom akteri odlaze na odmor.

20. minut - 39:44 - Prvi poeni Feldina večeras.

19. minut - 37:42 - Dobrić krade loptu i poentira u kontri.

18. minut - 37:40 - Kampaco je trojkom prepolovio zaostatak Reala.

17. minut - 34:40 - Lesor dodaje jedan poena za maksimalnih "plus šest" za Zvezdu.

17. minut - 34:39 - I Lazić pogađa trojku!

16. minut - 32:36 - Ročesti je od Bjelice preuzeo lidersku ulogu. Amerikanac je već na deset poena.

15. minut - 32:34 - Ponovo vodi Zvezda! Majstorija Ročestija! Šta je sada pogodio pod faulom... Pogodio je i dodatno slobodno bacanje.

15. minut - 32:31 - Laso vadi Dončića iz igre.

15. minut - 30:29 - Zvezda drži priključak, pogađa Lesor.

14. minut - 30:27 - Crveno-beli su već 16 puta šutirali za tri poena! Precizni su bili šest puta.

13. minut - 28:27 - I Dobrić pogađa trojku!

12. minut - 26:24 - Sad je Bjelica u seriji, vezao je pet poena, ukupno 11. Ovo mu je treća trojka.

11. minut - 26:21 - Bjelica pod košem poentia i prekida seriju rivala.

11. minut - 26:19 - Serija Reala se nastavlja pogocima Rejesa sa penala (9:0).

Prva četvrtina - 24:19:

10. minut - 24:19 - Serija domaćina 7:0. Dončić daje pet poena, ukupno 12 do sada.

8. minut - 17:19 - Trojka Dončića! Odmah je vraća Antić!

8. minut - 14:14 - Tompkins i Dončić donose Realu izjednačenje, pa Alimpijević traži minut odmora.

6. minut - 10:14 - Bejlica! Njegova druga trojka zaredom!

6. minut - 10:11 - Prvi šut i prvi poeni Dončića.

5. minut - 8:11 - Trojka Bjelice za vođstvo! Laso traži tajm-aut.

5. minut - 8:8 - Zvezda s penala dolazi do izjednačenja.

4. minut - 8:5 - I Tompkins je precizan van linije 6,75.

3. minut - 5:5 - Zbog problema sa semaforom igrači su otišli na televizijski tajm-aut.

3. minut - 5:3 - Po trojka na obe strane - Ročesti, pa Justa.

2. minut - 2:0 - Tavares ostaje sam pod košem i poentira. Prvi poeni na meču posle 100 sekundi.

1. minut - Utakmica je počela.

Crveno-beli su na dnu tabele sa samo dve pobede (i sedam poraza), dok je "kraljevski klub" na sedmom mestu sa skorom 5-4.

Oba rivala su u seriji loših rezultata u Evroligi.

Zvezda je vezala pet poraza, dok je Real izgubio četiri od poslednjih pet mečeva.

Crveno-beli i Madriđani sastali su se šest puta u prethodne tri sezone, u svakoj po dva puta. Real je uspešniji, zabeležio je četiri pobede, a u poslednje dve sezone svaka od ekipa je slavila kao domaćin.

"Utakmica sa Realom treba da nam posluži kao pokazatelj da nastavimo sa napornim radom i da se vidi napredak iz prethodne dve utakmice, u odnosu na vidjeno i loše mečeve protiv CSKA i Olimpijakosa. Takođe, očekujem da mladi igrači nastave da napreduju i imaju još značajnije uloge. Stiže nam novi mini ciklus u kome nakon Reala, slede Igokea, pa Eefes i Cibona u Zagrebu. Prvi put od avgusta i okupljanja smo imali dovoljno vremena da se osvežimo i dobro treniramo što nam je bilo potrebno", rekao je trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević.

Trener Reala Pablo Laso oprezan je pred duel sa srpskim šampionom.

"Znamo da nas čekaju dve teške utakmice kod kuće ove nedelje. Dvanaestorica igrača koji su trenirali su oni koji će igrati. Što se tiče povređenih, Tejlor nije trenirao cele nedelje, dok se Rendolf još uvek oporavlja od povrede stopala. Ostale povrede su dugoročne", izjavio je Laso.

Veliki problem za Real Madrid predstavlja odsustvo našeg Ognjena Kuzmića, zatim Serhija Ljulja, Entonija Rendolfa i Gustava Ajona. "Kraljevski klub" je zato doveo Edija Tavareša. "Zvezda je zahtevan tim, igraju fizičku košarku i imaju kvalitetne igrače. Dobili su gomilu utakmica u ovakvoj Evroligi ali dolaze iz negativnog niza zbog čega će biti dodatno motivisani", kazao je Laso. Trener Real apostrofirao je značaj doprinosa najboljih pojedinaca u Zvezdinom timu i istakao da crveno-beli zaslužuju maksimalan respekt. "Mogu da poentiraju preko Ročestija, Feldina, Bjelice ili Antića, a na svim pozicijama imaju kvalitetne igrače kao što su Lazić ili Dangubić. Zvezda je dobro vođena i teško ju je savladati. Zaslužuju veliko poštovanje. Nadamo se da ćemo odigrati dobro uz pomoć naših navijača", zaključio je Laso.