(KURIR TV): MILER PROMAŠIO ZICER ZA POBEDU: Partizan posle drame izgubio od Limoža

EVROKUP

Košarkaši Partizana poraženi su od Limoža (101:98) u dvorani "Aleksandar Nikolić" u utakmici devetog, pretposlednjeg kola Grupe C Evrokupa.

Utakmica u hali "Aleksandar Nikolić" nije imala veliki rezultatski značaj, pošto su crno-beli i pre ove utakmice ostali bez šansi da se plasiraju u narednu fazu, koju je Limož prethodno izborio.

Partizan je prvu utakmicu pod vodjstvom trenera Nenada Čanka u Evrokupu igrao na visokom nivou i vrlo efikasno, ali ipak nije uspeo da dodje do pobede.

Crno-beli su u finišu prvog poluvremena imali i 12 poena prednosti (49:37), da bi Limož sredinom treće četvrtine pojačao ritam i do kraja deonice stigao na dva poena zaostatka 71:73.

U poslednjoj četvrtini ekipe su se smenjivale u vodjstvu, a Partizan je čak imao i napad za pobedu, ali Patrik Miler nije pogodio "polaganje" za dva poena, a potom je u kontri na drugoj strani Limož overio pobedu.

Najefikasniji u ekipi Partizana koja je nastupila bez Vanje Marinkovića i Novice Veličkovića, bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 28 poena, a dva manje ubacio je Miler.

U ekipi Limoža istakao se Keni Hejs sa 22 poena, dok je Aksel Butej ubacio jedan manje.

Partizan je poslednji, šesti u Grupi C sa jednom pobedom i osam poraza, dok je Limož četvrti sa pet trijumfa iz devet utakmica.

40. minut 98:101 - Kraj meča

40. minut 98:99 - Miler je lepo ušao pod koš, ali je promašio ziver

40. minut 98:99 - Vilijams Gos je ubacio dva slobodna bacanja

40. minut 96:99 - Limož pravi seriu od 4:0

39. minut 93:91 - Kakv prodor Milera i pogodak uz faul

38. minut 90:88 - Važni poeni Milera

37. minut 86:84 - Partizan je uspeo da preokrene i očekuje nas uzbudljiva razlika

34. minut 79:84 - Hejs pogađa trojku, Partizan i dalje ima problem sa odbranom šuta iz daljine

32. minut 79:78 - Trojka Vilijamsa Gosa

Četvrta četvrtina - 76:76

29. minut 73:68 - Šalić je ugurao loptu u koš

28. minut 71:68 - Amerikanci drže razliku na strani Partizana

25. minut 66:57 - Partizan drži prednost

22. minut 54:44 - Trojka Pecarskog

Druga četvrtina - 51:42:

19. minut - 47:37 - Miler i Tanasković pogađaju trojke. Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost.

17. minut - 39:35 - Posle serije Limoža 5:0, Čanak traži tajm-aut.

17. minut - 39:33 - Gosti uzvraćaju trojkom - pogodili su ih 3 od 13.

16. minut - 39:30 - Raste prednost Partizana...

15. minut - 35:28 - Raspucali su se crno-beli, sada je i Miler precizan van linije 6,75.

13. minut - 30:28 - I Vilijams-Gos pogađa za tri poena.

12. minut - 27:24 - Trojka Pecarskog.

Prva četvrtina - 20:19:

10. minut - 20:19 - Miler se pobrinuo da ipak crno-beli imaju prednost posle prve deonice.

10. minut - 18:19 - Serija gostiju 7:0! Posle trojke Kartera, Limož vodi.

8. minut - 18:12 - Miler i Vilijams-Gos pogađaju po jedno slobodno bacanje, raste prednost Partizana.

7. minut - 16:12 - I Andrić je precizan van linije 6,75.

6. minut - 13:10 - Evo i prve trojke na meču - Aranitović.

5. minut - 10:8 - Već osam poena Šalića.

1. minut - 2:2 - Butej je prvi strelac na meču, odmah je uzvratio Šalić.

Crno-beli su još ranije izgubili sve šanse da se plasiraju u narednu rundu (1-7), dok je francuski tim obezbedio ulazak u TOP 16 (4-4), ali Limož ima motiv da igra na pobedu, jer se bori za što bolju poziciju u grupi.

"Bez obzira sto smo izgubili šanse za plasman dalje u Evrokupu, Partizan u Pioniru ima obavezu da u svakoj utakmici ide na pobedu. Pokušaćemo da isrpravimo stvari koje su bile loše protiv MZT-a, pre svega da smanjimo prazan hod i da što duže držimo intervale igre u kojima je prisutan zadovoljavajući intenzitet u oba pravca. Utakmica je na dan velike slave, ali se nadam da će navijači doći da nas podrže", rekao je novi trener Partizana Nenad Čanak, kome će ovo biti evropski debi na klupi crno-belih.

Čanak ima dosta kadrovskih problema, povređeni su Marko Čakarević, Strahinja Gavrilović, Vanja Marinković i Obrad Tomić.

U prvom duelu ovih rivala Limož je kao domaćin pobedio 92:83.