NASTAVLJAJU TRKU UDVOJE: CSKA je gazda u Moskvi, Olimpijakos osvojio Istanbul

EVROLIGA

Košarkaši CSKA pobedili su Himki u moskovskom derbiju odigranom u okviru 14. kola Evrolige 79:68 (23:16, 20:17, 14:22, 22:13).

"Armejcima" je to 11. trijumf u sezoni, pa su ostali na deobi prvog mesta sa Olimpijakosom.

CSKA se ujedno oporavio od neuspeha pre dva dana u Pireju.

Himkiju je ovo šesti poraz, pa se sa Realom i Makabijem nalazi na potezu od šestog do osmog mesta.

Domaćin je tokom prvog poluvremena imao i 17 poena prednosti, na poluvremenu deset, ali se Himki razigrao u trećoj deonici i stigao na "minus dva". Ipak, više od toga nije mogao.

Kori Higins je predvodio CSKA sa 26 poena, dok je Nikita Kurbanov ubacio 18 poena i imao sedam skokova.

Na drugoj strani Aleksej Šved je dao 16 poena, a Marko Todorović je dodao 13. Stefan Marković nije imao košgetreski učinak za 16 minuta.

Olimpijakos je uspeo da savlada Efes u Istanbulu posle drame - 61:58.

Vasilis Spanulis sa 12 poena i Holis Tompson sa 11 bili su najzaslužniji za uspeh gostiju, dok su kod domaćina bolji od ostalih bili Krunoslav Simon sa 17 i Erik Mekalum sa 16.

Efes je poslednji na tabeli sa učinkom 3-11.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: euroleague.net)

KURIR SPORT: OVI IGRAČI ĆE ZIMUS OBUĆI ZVEZDIN DRES