SLAVLJE STEFANA MARKOVIĆA: Himki razbio Panatinaikos, Žalgiris protutnjao Istanbulom

EVROLIGA

Košarkaši Himkija pobedili su večeras na svom terenu Panatinaikos sa 78:61 (24:18, 22:13, 17:15, 15:15), dok je Žalgiris na gostovanju trijumfovao protiv Efesa sa 86:70 (21:23, 24:13, 23:20 18:14) u utakmicama 24. kola Evrolige.

Himki je od početka imao kontrolu nad utakmicom, već je početkom druge četvrtine došao do dvocifrene prednosti, koju je potom postepeno uvećavao i došao do ubedljivog trijumfa.

Najefikasniji u pobendičkom timu bio je Aleksej Šved sa 20 poena, dok je Entoni Gil dodao 16, a Tajel Hanikat ubacio je devet, uz 10 skokova. Srpski košarkaš Stefan Marković je za 29 minuta na parketu postigao sedam poena, uz pet asistencija, tri skoka i dve ukradene lopte.

U ekipi Panatinaikosa istakao se Kris Singlton sa 14 poena, dok su po 11 ubacili Majk Džejms i Markus Denmon.

Obe ekipe sada imaju po 14 pobeda i devet poraza, te se nalaze na deobi četvrtog mesta Evrolige.

Žalgiris je u Istanbulu uspostavio kontrolu protiv Efesa, koji nije imao snage da se vrati, pa je tako na kraju upisao 17. poraz.

Ekipu iz Kaunasa predvodio je Aron Vajt sa 15 poena, dok je Brendon Dejvis ubacio 12, a Vasilije Micić postigao je 11, uz šest asistencija, četiri skoka i tri ukradene lopte.

U ekipi Efesa najefikasniji bio je Erik Mekalum sa 14 poena, dok je Vladimir Štimac za sedam mnuta na parketu postigao osam, uz po dva skoka i ukradene lopte.

Žalgiris je poput Himkija i PAO ima 14 pobeda i devet poraza, pa se tako nalazi na deobi četvrtog mesta.

(Beta, Foto: euroleague.net)

KURIR SPORT: Zvezda i Partizan ovu šansu ne smeju da propuste! Dokle smo stigli u Evropi?