(VIDEO) NBA LIGA PRIZNALA: Jokić i Denver žestoko oštećeni! Sudije pogurale Minesotu u plej-of!

zvaničan izveštaj suđenja

NBA liga posle svake utakmice objavljuje zvaničan izveštaj suđenja u kom je navedeno šta se sve dešavalo u poslednja dva minuta utakmice.

Na meču između Minesote i Denvera, koji je direktno odlučivao ko će u plej-of, izdvojeno je nekoliko spornih odluka u takozvanom "NBA last two minute report".

Na 1:18 do kraja utakmice Tig je napravio očigledne korake, posle kojih je poentirao, a Minesota je došla do prednosti 107:106, navodi se u izveštaju.

Takođe, možda i još važniji je napad Nagetsa na 30 sekundi do kraja. Milsap je krenuo uz čeonu liniju i tom prilikom prodora faulirao ga je Džef Tig (faul za dva bacanja na 108:106), ali arbitri to nisu dosudili, piše u izveštaju.

Treba izdvojiti i veoma diskutabilnu odbranu Džefa Gibsona nad Nikolom Jokićem. U velikom broju slučajeva Gibson je igrao dobru odbranu, navodi se u izveštaju. Ipak, utisak je da je košarkaš Minesote u dosta slučajeva bio agresinviji nego što je to dozvoljeno.