SPEKTAKULARNO FINALE U ARENI: Kralj skinuo krunu srpskom Feneru! Real 10. put šampion Evrope (KURIR TV)

evroliga

Košarkaši Real Madrida postali su novi šampioni Evrolige posle pobede nad ekipom Fenerbahčea rezultatom 85:80.

Košrakši Real Madrida na ovaj način su došli do desete titule u svojoj klupskoj istoriji. Željko kao trener je večeras imao isti cilja, ali će morati da sačeka najmanje još godinu dana za dvocifren broj trofeja prvaka starog kontinenta.

Ranije danas ekipa Žalgirisa pobedila je CSKA u utakmici za treće mesto.

Fener je dosta bolje ušao u meč, ali kako je utakmica odmicala tako je Real bio sve sigurniji. U toku drugog kvarta Real je došao do dvocifrene prednosti, ali tim Željka Obradovića je uspeo da se vrati u meč najviše zahvaljujući Nikolo Meliju, koji je večeras bio najefikasniji u svom timu.

Do poluvremena ekipa Željka Obradovića je uspela da preokrene rezultat u svoju korist.

Kako je krenulo drugo poluvreme tako su ''Kraljevi'' pojačali tempo. Uspeli su da dođu do dvociofrene prednosti, koju Turci nisu uspeli da dostignu do kraja.

Imao je Fener priliku da se vrati u meč na nekih 20 sekundi do kraja utakmice ali posle dva promašena slobodna bacanja Tavarez je pogodio iz skoka u napadu i doneo titulu svom klubu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Fabijan Kozer sa 17 poena, Luka Dončić je dodao 15, a Trej Tomkins 10.

U ekipi Fenerbahčea bolji od ostalih bio je Nikolo Meli sa 28 poena.

MVP finalne utakmice bio je Fabijan Kozer iz Real Madirda.

MVP Fajnal fora je Luka Dončić.

USKORO OPŠIRNIJE...

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - 73:80 - Vanamejker pogađa sa penala.

38. minut - 67:74 - Posle ofanzivnog skoka Bobija Diskona, Nikolo Meli sa linije penala smanjuje zaostatak za Kraljem.

36. minut - 63:73 - Dončić vodi svoj Real do desete titule.

35. minut - 61:71 - Kerol pogađa trojku za novu dvocifrenu prednost Reala. Tajm-aut traži Željko. Predsednik Reala Florentino Perez je u Areni.

34. minut - 61:68 - Nesportska za Veselog, Dončić sa penala uvećava prednosz Reala.

33. minut - 61:66 - Novi poeni Melija. Njegova najbolja utakmica u dresu Fenera. Italijan drži Turke u životu.

31. minut - 58:63 - Prvi koš u poslednjem kvartalu ubacuje Nikolo Meli uz faul Ajona. Meli je najefikasniji u redovima Fenera sa 19 poena.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 55:63 - Novi poeni za Kozera, do sada je igrač odluke u finalu.

29. minut - 53:59 - Najveća prednost Reala na meču, ujedno i bilo koje ekipe.

28. minut - 52:57 - Rejes pogađa sa penala, njegov šesti poen.

26. minut - 50:55 - Trojka Dončića!

25. minut - 50:52 - Rejes je raspoložen pod košem Fenera, ali uzvraća Vonamejker, koji se takođe razigrao.

24. minut - 46:50 - Meli na jednoj, pa Kozer na drugoj strani daju trojke!

23. minut - 42:45 - Posle više od dva i po minuta igre u trećoj deonici Fener daje prve poene, učinio je to Meli.

22. minut - 40:45 - Ajon produžava seriju Madriđana na 7:0.

22. minut - 40:43 - Kozer ubacuje trojku, Real u seriji 5:0 na početku drugog poluvremena.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 40:38 - Trojka Slukasa koja dovodi Arenu do ludila. Ovo je njegov sedmi poen na meču.

19. minut - 37:35 - Posle dugo vremena Fener ponovo vodi. Odlična odbrana Turaka.

18. minut - 34:35 - Prvi poeni Slukasa na meču. Fener se polako vratio u meč posle nekoliko minuta loše igre.

16. minut - 30:31 - Novi koš Nikola Melija. Italijan je pokrenuo svoju ekipu. Do sada je ubacio čak 11 poena.

15. minut - 26:29 - Điđi Datome ubacuje svoje prve poene na meču. Navijači Fenera su u transu, Arena gori.

13. minut - 20:25 - Prvi poeni za Nikolo Melija. Značajan koš za Turke.

11. minut - 17:25 - Prvi koš u drugom kvartalu pogađa Džefri Tejlor. Odmah za njim pogađa i Valter Tavares, njihovi prvi poeni na meču. Obradović traži tajm-aut.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 17:21 - Entoni Rendolf pogađa trojku i dovodi Real u prednost za kraj prvog kvartala. Ušao je ''Slovenac'' sa klupe i okrenuo rezultat.

9. minut - 15:15 - Rudi Fernandez dovodi rezultat do egala.

8. minut - 15:11 - Prvi poeni za junaka polufinala Bobija Diksona.

7. minut - 11:9 - Prvu trojku za Real Madrid pogađa Fabijan Kozer.

6. minut - 11:6 - Ponovo je Dončić pogodio. Luka je dao svih 6 poena za svoj Real.

5. minut - 9:4 - Ponovo pogađa srpski reprezentativac Nikola Kalinić, već ima 5 poena.

3. minut - 5:4 - Luka Dončić je ponovo pogodio, jedini je kod Madriđana za sada raspoložen za igru.

2. minut - 5:2 - Posle trojke Kalinića, Dončić pogađa prvi koš za Real Madrid.

1.minut - 2:0 - Prvi koš na meču pogađa Duverioglu. Željko je izašao sa istom petorkom baš kao i u polufinalu.

Fenerbahče je u polufinalu bio bolji od ekipe Žalgirisa, dok je Real Madrid savladao ekipu CSKA.

Ranije danas Žalgiris je u borbi za treće mesto bio bolji upravo od ekipe CSKA rezultatom 79:77.

Real Madrid juri svoju desetu titulu šampiona Evrope, baš kao i trener Fenerbahčea Željko Obradović.