ZVEZDA DOŽIVELA PRVI PORAZ U EVROKUPU: Crveno-beli ispustili 22 poena viška i pali u Breši!

EVROKUP

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Breši u utakmici četvrtog kola grupe A Evrokupa rezultatom 69:61 (15:31, 24:7, 17:12, 13:11).

To je bio prvi poraz crveno-belih u ovoj sezoni.

Zvezda je sada na deobi prvog mesta u grupi sa učinkom 3-1, kao i Monako. Breša je zabeležila prvu pobedu u Evrokupu, ali je i dalje na poslednjem mestu u grupi.

Zvezda je sjajno otvorila utakmicu i već u 5. minutu imala neverovatnih 22 poena viška (24:2). Činilo se da je Zvezda na dobrom putu da ostvari još jednu pobedu, ali je napad naglo stao, pa su gosti u naredne tri četvrtine postigli manje poena nego u prvoj četvrtini - 30.

U timu crveno-belih najefikasniji je bio Bili Beron sa 22 poena, Faje je postigao 11, dok su Džo Regland i Maik Cirbes ubacili po osam poena.

U pobedničkom titmu, Beverli Džerald je postigao 15, a Alen i Mos po osam poena.

Breša - Crvena zvezda 69:61 (15:31, 24:7, 17:12, 13:11)

Hala: Palo Leonesa.

Sudije: Pjotr Postusijak, Moric Reiter, Arturas Sukis.

BREŠA: Brion 11, Hamilton 7, Seron, Abas 8, Lakintana 2, Karoli, Majk, Beverli 15, Zerini 7, Mos 11, Saketi 6.

C. ZVEZDA. Regland 8, Radanov, Čović, Perperoglu 7, Davidovac 1, Lazić 4, Faje 11, Beron 22, Ristić, Simanić, Cirbes 8, Odžo.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - 67:60 - Cirbes je promašio dva slobodna bacanja, a Alen je na suprotnoj strani bio precizan.

39. minut - 66:60 - Alen sa linije slobodnih bacanja povećava prednost Breše.

38. minut - 62:59 - Reglend polaže i smanjuje rezultat.

36. minut - 58:57 - Perperoglu pogađa još jednu trojku.

35. minut - 56:53 - Posle skoro četiri i po minuta bez poena Baron je pogodio trojku i prepolovio zaostatak.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - 56:50 - Alen je uz zvuk sirene pogodio trojku! Breša je treću četvrtinu dobila rezultatom 17:12 i povećala prednost.

30. minut - 53:48 - Velika kriza u igri Zvezde, Breša pravi seriju 9:0. Saketi je postigao trojku a zatim Abas dvojku.

28. minut - 48:48 - Igra se na kratke serije, Zvezda poveže četiri poena, Breša uzvraća.

25. minut - 44:44 - Breša je za samo desetak sekundi stigla do izjednačenja!

23. minut - 39:44 - Regland je solo prodoror povećao prednost Zvezde.

21. minut - 39:42 - Faje i Cirbes donose stabilan početak Zvezde u trečoj četvrtini.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 39:38 - Hamilton pogađa za preokret domaćina i prvo vođstvo na ovom meču.

18. minut - 37:38 - Posle novog koša Zerinija, udarac uzvraća Regland sa penala.

17. minut - 35:37 - Posle koša Perperoglua, na drugoj strani pogađa Zerini.

16. minut - 30:35 - Konačno Zvezda daje koš iz igre. Pogodio je kapiten Branko Lazić.

15. minut - 29:32 - Posle duže vremena Zvezda postiže koš. Regland je bio strelac sa linije penala. Veoma neefikasna druga četvrtina.

14. minut - 29:32 - Serija domaćina od 14:1 i Breša se vraća u meč.

Prva četvrtina - 15:31:

10. minut - 15:31 - U poslednjim trenucima prve deonice Mos je pogodio trojku pod faulom, onda i realizovao slonodno bacanje smanjivši na "minus 16".

5. minut - 2:24 - Beron već ima 13 poena!

3. minut - 2:15 - Zvezda je furiozno startovala!

Crveno-beli su jedini u grupi sa maksimalnim učinkom u uvodna tri kola, dok je italijanski predstavnik zabeležio sve poraze.

Zvezda je ove sezone srušila svih deset prepreka u ABA Superkupu, ABA ligi i Evrokupu.

"Moramo da budemo potpuno spremni za ovu utamicu, očekuje nas tim koji igra vrlo agresivno na svom terenu, sa druge strane pokušavaju da igraju u tranziciji i kontranapade. Do sada nemaju nijednu pobedu u Evrokupu i meč sa Zvezdom je samo jedan dodatni motiv, što znači da moramo da budemo maksimalno oprezni", rekao je Tomić.

Kako je naglasio, neophodno je da crveno-beli ceo meč odigraju na visokom nivou.

"Moramo da odigramo kvalitetnu utakmicu svih 40 minuta, jer 35 neće biti dovoljno. Imaju dosta iskusnih dobrih igrača. Negde bi bilo lakše pripremiti ovu utakmicu da Breša ima skor 3-0. Ovako pritisak je na nama".

Košarkaš Dejan Davidovac dodaje da će Breša sigurno hteti da prekine negativan niz.

"Sa druge strane, mi želimo da nastavimo seriju pobeda i naš cilj se zna. Ekipa Breše preti kao tim, najviše u tranziciji, svi trče dobro i šutiraju, i to iz svih pozicija. Zato moramo da kontrolišemo ritam utakmice svih 40 minuta i to je neki osnovni i primarni cilj za ovaj meč", rekao je Davidovac.