NAJGORI ZVEZDIN MEČ U SEZONI: Crveno-beli ubedljivo poraženi u Ulmu! Malo im jedan Dobrić (VIDEO)

DRUGI NEUSPEH U EVROKUPU

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su kao gosti od Ulma utakmicu šestog kola Grupe A Evrokupa - 95:80 (21:17, 29:16, 23:24, 22:23).

Ovo je drugi poraz crveno-belih u tom evropskom takmičenju.

Večeras je Zvezda odigrala najgori meč u dosadašnjem delu sezone.

Izabranici trenera Milana Tomića nisu mogli da se sastave u prvom poluvremenu ni u odbrani ni u napadu. Imali su 12 izgubljenih lopti, od kojih Džo Reglend i Bili Beron po tri, a njih dvojica su zaduženi za organizaciju igre.

Domaći košarkaši su u meč ušli sa mnogo boljom energijom i od starta počeli da stvaraju zalihu. Sredinom druge deonice došli su do dvocifrene prednosti (35:24), koju su kasnije uvećali i održavali.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 50:33.

U nastavku su gosti zaigrali bolje u napadu, ali u odbrani nisu imali agresivnosti ni rešenja za raspoloženu ekipu Ulma.

Ognjen Dobrić je blistao, ubacio je 21 poen, pogodio pet trojki iz osam pokušaja. Međutim, nije imao nijednog saigrača koji bi mu pomogao, pa je poraz bio neminovan.

Kod domaćina fantastičnu rolu imao je Dvejn Evans sa 23 poena, bivši košarkaš Partizana Patrik Miler dodao je 20, Džavonte Grin 16...

Uprkos porazu Crvena zvezda je ostala na vrhu tabele, jer je Monako senzacionalno izgubio kao domaćin od Breše - 80:86. U trećem meču Grupe A Andora je kod kuće posle produžetka pobedila Galatasaraj 95:87.

Zvezda i Monako imaju skor 4-2, Andora i Ulm 3-3, a Galatasaraj i Breša 2-4.

Crvena zvezda u sedmom kolu dočekuje Monako.

Četvrta četvrtina - 95:80:

39. minut - 89:80 - Trojkom Čovića crveno-beli posle mnogo vremena na jednocifrenom zaostatku.

38. minut - 87:76 - Zvezda nikako da probije granicu i spusti se na jednocifreni minus.

36. minut - 83:71 - Trojka Berona.

36. minut - 82:68 - Zvezda je imala prilike da se dodatno približi Ulmu, ali ih je propustila, pa je kažnjena pogotkom Milera.

35. minut - 80:68 - Čović sa penala smanjuje na 12 razlike.

32. minut - 77:59 - Grin pogađa iz teške pozicije.

Treća četvrtina:

30. minut - 71:57 - I ponovo Dobrić - peta trojka.

28. minut - 69:52 - Zvezda priđe na "minus 14", a onda se domaćin odlepi, kao sad trojkom Rajnharta.

26. minut - 64:48 - Dobrić je neverovatan, ovo mu je četvrta trojka, ima ukupno 18 poena.

26. minut - 64:45 - Trojka Milera, ponovo je "plus 19".

23. minut - 58:43 - Dobić je jedini raspoložen kod Zvezde. Sada je vezao dve trojke.

23. minut - 56:37 - Zakucavanje Grina! Nova najveća prednost Ulma.

23. minut - 54:37 - Ipak je utisak o dobrom početku ove deonice crveno-belih bio "optička varka", posle koša Evansa, domaćin je na "plus 17".

22. minut - 50:37 - Zvezda pokazuje naznake povratka u život na početku drugog poluvremena.

Druga četvrtina - 50:33:

20. minut - 50:33 - Prednost Ulma raste...

19. minut - 44:31 - Evans ima 24 poena, a Ulm čak 13 poena prednosti.

18. minut - 42:31 - Pogađa Evans, domaćin održava "plus 11".

15. minut - 35:24 - Posle zakucavanja Grina, Tomić traži tajm-aut.

15. minut - 32:24 - Trojka na trojku, uzvraća Dobrić.

15. minut - 32:21 - Još jedna trojka Rajnharda.

13. minut - 29:20 - Trojka Rajnharda.

11. minut - 26:20 - Posle trojke Gintera, na drugoj strani pogađa Odžo uz faul.

Prva četvrtina:

10. minut - 21:17 - Zakucavanje Odža za kraj ove deonice.

10. minut - 21:15 - Još jedna trojka Evansa, koji je do sada ubacio deset poena.

10. minut - 18:15 - Odžo i Beron daju samo po jedno bacanje.

9. minut - 18:13 - Trojka Perperoglua! Prva Zvezdina iz petog pokušaja.

8. minut - 15:10 - Dobrić vezuje šest poena.

8. minut - 13:8 - Sada dobra kontra gostiju, Reglend i Dobrić odigrali su "alej-up".

7. minut - 13:6 - Trojku pogađa i Akpinar.

6. minut - 10:6 - Dobrić je loše dao pas za Fajea u konti, lopta mu se ipak vratila, a onda je poentirao.

6. minut - 10:4 - Trojka Evansa.

6. minut - 7:4 - Posle punih pet minuta Zvezda je dala četiri poena, ovaj put Beron je oba puta bio precizan sa penala.

5. minut - 7:2 - Kontra domaćina, poeni Grina, posle čega Tomić traži tajm-aut.

5. minut - 5:2 - Pogodak Evansa uz prkršaj Fajea. Košarkaš Ulma daje i dodatno slobodno bacanje.

3. minut - 2:2 - Zvezda daje prve poene posle tačno dva i po minuta igre, učinio je to Cirbes.

2. minut - 2:0 - Fotu je prvi strelac na meču.

Crveno-beli su uoči ovog kola na vrhu tabele sa skorom 4-1, kao i Monako, dok Ulm ima učinak 2-3, kao i Andora i Galatasaraj, dok je poslednja Breša (1-4).

Košarkaši Zvezde su u dosadašnjem toku sezone od 14 utakmica u svim takmičenjima dobili 13, a izgubili su samo od Breše u Evrokupu iako su na tom gostovanju vodili čak sa 22 poena razlike! Da ironija bude veća, italijanskoj ekipi je to jedini trijumf.

Crveno-beli su obrnuli krug u Evrokupu i sada se ponovo sastaju sa Ulmom, koga su u „Pioniru“ deklasirali u prvom kolu - 88:73 (28:21, 18:22, 16:16, 26:14).

Ulm ne može da se pohvali ovosezonskim rezultatima. U nemačkom prvenstvu je izgubio uvodne četiri utakmice, a prvu pobedu zabeležio je tek u nedelju savladavši kao gost Bajrut 88:79.

Tim trenera Torstena Lajbenata u Evrokupu ima dva trijumfa, oba na domaćem parketu, protiv Galatasaraja posle produžetaka u drugom kolu (103:92) i Breše posle takođe dramatične završnice u prethodnoj rundi (83:82).

"Očekuje nas utakmica sa specifičnim timom, koji tokom meča ume da igra i sa dve 'četvorke', koja puno šutira i preuzima u odbrani. Moramo biti spremni i za to, jer to su delovi njihove igre, koja je mnogo brža i agresivnija u njihovoj dvorani", rekao je trener Zvezde Milan Tomić.

Ovo će biti četvrti susret ovih rivala. Sastajali su se, takođe u Evrokupu, i u sezoni 2012/2013, kada su obe ekipe zabeležile po pobedu, i to kao gosti.