BRUKA ZVEZDE U PIONIRU: Crveno-beli posle očajne treće četvrtine izgubili od Monaka (VIDEO)

EVROKUP

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Monaka 75:91 (29:29, 16:15, 17:32, 12:15) u 7. kolu Evrokupa.

1 / 6 Foto: Starsport

Monako je sada preuzeo prvo mesto u grupi sa skorom 5-2, dok je Zvezda odmah iza Francuza sa jednom pobedom manje.

Bili Beron je postigao 14 poena, Džo Regland 12. S druge strane, Derek Nidam je bio odličan sa 21 poenom u dresu ,,kneževa”.

Igralo se veoma brzo na početku, što je rezultiralo velikim brojem poena. Odbrana domaćih nije bila na nivou i Monako je uspevao da dolazi do lakih poena, što je i rezultiralo njihovim vođstvom u većem delu prve četvrtine.

Međutim, trojkama Ognjena Dobrića i Džoa Reglanda, crveno-beli su se vratili i na odmor se otišlo nerešeno – 29:29.

Znatno više promašaja i manji broj poena bili su karakteristični za drugi period igre, a košarkaši Zvezde su veći deo druge deonice vodili, imali su priliku da tri minuta pre kraja poluvremena dođu i do najubedljivijeg vođstva na utakmici, ali Perperoglu nije bio precizan sa linije penala, pa se Monako vratio i izjednačio na 39:39 u tim momentima, a Utara je trojkom doneo i vođstvo ,,kneževima‘‘. Seriju gostiju od 9:0 prekinuo je Maik Cirbes poenima za minus jedan na minut do kraja. Mnogo bolja igra u odbrani rezultirala je vođstvom Zvezde u prvom poluvrremenu.

Monako je mnogo bolje otvorio drugi deo igre i brzo su stigli do najveće prednosti na utakmici (+7). Domaći su promašivali i dozvoljavali francuskom timu da se dodatno odlepi, pa je tako bilo i 20 poena prednosti na tri minuta do kraja treće deonice. Međutim, veliku energiju je uneo Boriša Simanić svojim ulaskom i vratio Zvezdu u igru pred početak poslednje četvrtine.

Nije išlo ekipi trenera Milana Tomića ni u nastavku susreta, iako su smanjili razliku, nisu pogađali ono što su morali, pa su košarkaši Monaka mirno mogli da privedu utakmicu kraju. Iako je početak bio obećavajuć, košarkaši Crvene zvezde su dosta promašivali u drugom poluvremenu što ih je koštalo bitne pobede.

Četvrta četvrtina

40. minut 75:91 - Kraj utakmice

37. minut 69:84 - Zvezda je pred porazom

34. minut 66:82 - Mnogi su u dvorani nezadovoljni kriterijumom suđenja

30. minut 62:76 - Tomić je na teren poslao podmlađenu petorku

29. minut - 59:74 - Davidovac pogađa uz faul Zvezda polako dolazi sebi.

29. minut - 56:74 - Pogađa Ristić prve poene na asistenciju Reglanda.

28. minut - 52:71 - Zvezda u problemu. Pogađa Dobrić posle duže vremena.

27. minut - 52:69 - Čović promašuje ceo koš, na drugoj strani uz faul pogađa Lakont.

26. minut - 52:63 - Posle trojke Čovića, na drugoj strani pogađa i Nidam.

25. minut 49:60 - Lekont sa penala za dvocifrenu prednost gostiju.

24. minut 47:54 - Monako uspeva da kazni svaku grešku košarkaša Zvezde

23. minut 47:48 - Publika negoduje jer je Laziću dosuđena nesportska lična greška

21. minut - Počelo je drugo poluvreme na utakmici u Pioniru. Prvi koš u nastavku pogađa

Treća četvrtina

20. minut - 45:44 - Posle koša Kikanovića, na drugoj strani pogađa Cirbes za prednost Zvezde na poluvremenu.

19. minut - 43:42 - Posle promašenog zicera Lazića, Faje dolazi do lopte i donosi prednost Zvezdi.

19. minut - 39:42 - Serija Monaka 9:0. Nova trojka Utare.

18. minut - 39:39 - Novi poen Otare. Sada pogađa za tri poena. Nakon greške domaća, Monako ubacuje nove poene.

16. minut - 39:35 - Kikanović pogađa posle ofanzivnog skoka i prekida post svoje ekipe.

15. minut - 39:33 - Perperoglu pogađa posle takjm-auta.

14. minut - 37:33 - Reglend pogađa uz kontakt. Seriju promašaja na obe strane prekida tajm-autom trener Monaka.

13. minut - 35:33 - Simanić pogađa i prekida seriju promašaja na obe strane!

12. minut - 33:31 - Odžo donosi novu prednost Zvezdi.

11. minut - 29:31 - Prvi koš u drugom kvartalu pogađa Utara.

Druga četvrtina

10. minut - 29:29 - Završena je prva četvrtina na utakmici.

9. minut - 27:29 - Seriju Zvezde prekida Utara sa penala.

8. minut - 27:25 - Dve trojke zaredom Reglanda za vođstvo Zvezde.

6. minut - 19:21 - Prvi poeni Reglanda na meču.

5. minut - 17:18 - Pogađa Beron trojku preko ruke. Njegov osmi poen na meču.

4. minut - 14:16 - Nova trojka za goste. Sada je pogodio Robinson.

4. minut - 14:13 - Trojka Nidama. Monako ništa još nije promašio.

3. minut - 14:10 - Posle koša Cirbesa, ubacuje i Branko Lazić.

1. minut - 1:0 - Beron sa penala ubacuje prvi koš na meču.

Prva četvrtina

Drugi duel ova dva tima u okviru grupe A, predstavlja i borbu za prvo mesto na tabeli. Crveno-beli vode sa skorom 4-2, dok je Monako je drugi sa istim skorom. Pobednik ovog duela stekao bi prednost pred završnicu takmičenja u grupi.

U prvoj utakmici koja je igrana u Monte Karlu, crveno-beli su u dramatičnoj završnici slavili rezultatom 66:63.

"Očekuje nas čvrsta i teška utakmica protiv ekipe koja puno igra u tranziciji, dosta zavisi od igre svojih bekova koji nameću ritam Nidama, Džonsa i Robinsona. Napadačka igra dosta im je zasnovana od "pik" igre sa Kikanovićem koji je ključni igrač Monaka. Ne treba zaboraviti ni nekoliko dobrih francuskih igrača koji dosta utiču na igru tima", rekao je Tomić za klupski sajt.

Trener Crvene zvezde nema problema sa povređenim igračima za duel sa Monakom, koji bi mogao da odluči prvo mesto u grupi pošto oba tima imaju skor 4-2.

Meč Crvena zvezda - Monako igra se u 19 sati u hali "Aleksandar Nikolić".