MORAČA NE PAMTI OVAKVU DRAMU: Senzacionalna pobeda Budućnosti! CSKA u Podgorici doživeo prvi poraz

EVROLIGAŠKO ČUDO

Košarkaši Budućnosti pobedili su CSKA u Podgorici u utakmici devetog kola Evrolige 93:92 (17:21, 18:28, 30:18, 28:25).

Tim Aleksandra Džikića imao je veliki zaostatak u prvom poluvremenu, čak i 17 poena, ali je u nastavku uspeo da napravi čudo.

Šampion ABA lige je do trijumfa došao pogotkom Nikolića na 5,4 sekundi pre kraja. Gosti su imali poslednji napad, ali je Higins promašio šut za pobedu.

Budućnost je zabeležila tek drugu pobedu u Evroligi, a ovo je prvi poraz za ekipu CSKA!

Domaći košarkaši su preokret napravili najviše zahvaljujući dalekometnoj paljbi, jer su trojke šutirali 14/23.

Erl Klark je u uspehu Budućnosti učestvovao sa 18 poena, Nemanja Gordić sa 17 poena i sedam asistencija, Danilo Nikolić je dodao 14 poena, a Koti Klark 12.

Kod "armejaca" najefikasniji su bili Nando de Kolo sa 19 poena, Vil Klajburn sa 15, Alek Piters i Kori Higins sa 12...

"Izvinjavam se što sam na kraju pokazao emocije. Velika pobeda, važna pobeda", izjavio je Aleksandar Džikić.