KOŠARKAŠKA LIGA SRBIJE

PO NOTAMA SIMIĆA: Sloboda lako protiv Vršca za šestu pobedu u sezoni (KURIR TV)

Košarkaši Slobode pobedili su kao domaćini u Užicu ekipu Vršca rezultatom 88:77 u 12. kolu Košarkaške lige Srbije.

Sloboda sada ima polovičan učinak 6-6 i nalazi se na sedmom mestu na tabeli, dok je Vršac 11. sa četiri pobede i duplo više poraza.

Domaćin je igrao bez Hristova, Ćubića i Otaševića, ali je i tako oslabljen bio prejak za Vrščane pred oko 1.000 gledalaca.

Već posle prvog perioda Sloboda je imala značajnu prednost (24:17), da bi na poluvreme otišla sa "plus 13" - 48:35.

Kada je u 25. minutu na semaforu stajalo 64:40, dileme više nije bilo.

Poslednja četvrtina je pripala gostima (27:16), ali pobeda domaćih nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

U Slobodi su se svi osim Kovačevića upisali u strelce, a dvocifreni su bili Simić sa 23 poena, Lovet sa 13, Marić sa 12, Crnić sa 11 i Čomagić sa deset.

Kod gostiju je najprecizniji bio Kapetanović sa 15, Jovanović je ubacio 12, a Silađi 11 poena.

Slobodu u sledećm kolu čeka gostovanje u Zemunu ekipi Mladosti, dok Vršac dočekuje Zlatibor.