CRNO-BELA DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Partizan dobio Asvel i ostao u trci za TOP 16

evrokup

Košarkaši Partizana savladali su Asvel (78:75) u meču devetog kola grupne faze Evrokupa

Crno-beli su tako zadržali šanse da se u slučaju pobede nad Turk Telekomom u Beogradu sa više od pet razlike u poslednjem kolu plasiraju u Top 16 fazu takmičenja.

Ovo je Partizanu treća pobeda u grupnoj fazi takmičenja, a prethodne dve ostvario je protiv Zenita i Trenta. Ipak, kakve su šanse Partizana u poslednjem kolu definitivno će se znati nakon utakmice Turk Telekoma i Trenta koja je na programu u sredu.

Partizan su do treće pobede u Evrokupu vodili Markus Pejdž (15 pts, 2 sk, 6 as), Aleksej Nikolić (15 pts, 3 sk, 2 as) i Džok Lendejl (15 pts, 10 sk), a pratili su ih Vanja Marinković (11 pts) i Đorđe Gagić (10 pts, 4 sk).

U poraženom timu najefikasniji je bio Miro Bilan sa 17 poena i 7 skokova.

Četvrta četvrtina

40. minut 78:75 - Partizan je pobedio

40. minut 78:75 - Marinković pogađa dva penala

40. minut 76:75 - Do kraja je 17 sekundi

40. minut 76:73 - Lendejl je promašio oba bacanja

39. minut 74:69 - Sjajna akcija Pejdža i Lendejla

38. minut 72:69 - Važan pogodak Lendejla

37. minut 70:69 - Lep ulaz Nikolića

33. minut 63:59 - Pogodili su Zagorac dvojku i Marinković trojku

31. minut 58:57 - Partizan ponovo vodi

30. minut 56:57 - Asvel je u sweriji 7:2

27. minut 52:50 - Trojka Marinkovića

25. minut 40:41 - Serija grešaka Partizana, koju su Francuzi pretvorili u vođstvo

22. minut 40:36 - Trojka Nikolića

Treća četvrtina

20. minut 37:32 - Partizan zaista igra dobru odbranu, što mu je nakon dve četvrtine donelo prednost. Pejdž i Lendejl su naefikasniji sa 10, odnosno 9 poena

16. minut 24:27 - Obe ekipe uglavnom poentiraju sa penala, pa je i David Lajti upisao pene na ovaj način. Demarkus Nelson, bivši košarkaš Crvene zvezde, silovito je zakucao nakon što je umakao Vanji Marinkoviću i smanjio razliku na 22:23.

12. minut 21:12 - Partizan je imao prednost od 9 poena i dva napada, koja nije iskoristio

Druga četvrtina

10. minut 17:12 - Odlična odbrana Partizana donela je srpskom timu prednost posle 10. minuta

6. minut 9:8 - Partizan posle serije 5:0 i trojke Pejdžaima minimalnu prednost

5. minut 4:6 - Trinkijeri je dobio tehničku

1. minut - 2:2 - Gagić postiže prve poene za Partizan

Prva četvrtina

Trener Andrea Trinkijeri izjavio je da ekipa ima samo jedan izbor - da pobedi i sačuva šanse za plasman u drugu fazu.

"Asvel je odlična ekipa. U Beogradu su nas dobili pametnom igrom i sada možemo da im uzvratimo. Moramo da odigramo jednu utakmicu i znati da imamo samo jedan rezultat, a istovremeno da igramo našu igru. Da imamo samo jedan rezultat ne mora biti problem, nego cilj. Ovo je "Win or go home" situacija", istakao je Trinkijeri za klupski sajt.

Crno-beli trenutno imaju skor 2-6, dok francuski tim ima učinak 6-2.

Utakmica 9. kola C grupe Evrokupa između Asvela i Partizana igra se od 20.30 sati u Vilerbanu.