CRVENO-BELE UBEDLJIVE U VEČITOM DERBIJU: Košarkašice Zvezde bolje od Partizana u ŽKLS!

lako do pobede

Jedna sjajna četvrtina bila je dovoljna košarkašicama Crvene zvezde da savladaju Partizan 1953 u 12. kolu prvenstva Srbije i time sačuvaju maksimalan učinak.

Crveno-bele su na svom parketu pred 50-tak gledalaca pobedile večitog rivala rezultatom 78:63 (18:22, 17:14, 29:13, 14:14). Crno-bele posle ove utakmice imaju polovičan učinak 6-6.

Partizan je sredinom prve četvrtine serijom 11:0 preuzeo vođstvo koje je održavao do kraja poluvremena. Dve vezane trojke Mitrović i Inđić donele su gošćama prednost 20:12 u 8. minutu. Zvezda je u prvih 20 minuta imala raspoloženu Đorđević, ali ne i način da povede. Partizan je u dva navrata početkom druge četvrtine stekao maksimalnih devet poena prednostim ali je domaći tim u finišu ovog dela igre uspeo da se primakne na minimalan zaostatak – 35:36.

Zvezda je sve dileme oko krajnjeg ishoda otklonila sredinom treće četvrtine. Serijom 14:2 Zvezda je povela sa 61:44. Serijom 12:0 crveno-bele su u 38. mintu stekle maksimalnih 25 poena prednosti – 76:51. Ipak, gošće su u finišu uspele da ublaže poraz.

Nezaustavljiva je u ovom meču bila Mina Đorđević koja je za 25 minuta postigla 30 poena, uz samo jedan promašaj iz igre (14-15). Đorđević je upisala i osam skokova, dve osvojene lopte i jednu blokadu za krajnji indeks korisnosti 40.

Milica Bojović je za tim Dragana Vukovića postigla 10 poena, Ivana Katanić 9, a Kristina Topuzović 8 (7 skokova) u pobedničkom timu.

Ekipu Svetlane Mitrović predvodila je Milica Mitrović sa 23 poena (8 skokova). Ivanka Matić je zabeležila 11 poena (5 skokova), a Olga Stepanović 10 (11 skokova).

U 13. kolu narednog vikenda Crvena zvezda putuje u Bor, a Partizan dočekuje NŽKA.