PARTIZAN PAO U GROTLU PIONIRA: Monako slavio u Beogradu, crno-belima nije pomogla ni spektakularna atmosfera koju su napravili Grobari (KURIR TV)

evrokup

Košarkaški Partizana poraženi su u Beogradu od Monaka (68:72), u meču trećeg kola Top16 faze Evrokupa.

1 / 24 Foto: Starsport©

Posle tri kola, Partizan ima jednu pobedu i dva poraza, a Monako dva trijumfa i poraz. Ekipa trenera Andree Trinkijerija imaće sada težak zadatak da izbori jedno od prva dva mesta u grupi koje vodi u nokaut fazu evropskog takmičenja.

Partizan je u meč sa Monakom ušao nervoznije i sa određenom dozom imperativa pobede.. Veliki broj izgubljenih lopti i netačnih dodavanja domaće ekipe otvorile su prostor gostima, što su oni znalački iskoristili i rešili prvih deset minuta 21:13. Loša organizacija i selekcija šuta bili su kobni. Crno-beli su u prvom poluvremenu šutirali 2/15, što je jedan od glavnih parametara loše igre Partizana.

Nedostajao je i skok, pošto je zagrađivanje koša bio strani pojam za centre Partizana. Na kraju, pred odlazak na odmor, rezultat je glasio 40:26 za goste.

Crno-beli su odlično šutirali trojke u finišu meča, a posle trojke Sija Partizan se približio na 69:64 na manje od dva minuta do kraja.

Najefikasniji kod pobednika bio je Džerod Džouns sa 16 poena. Pratili su ga Pol Lakomb sa 12, Erik Bakner sa 11 i Derik Nidam sa 10.

U domaćem sastavu Aleksej Nikolić je imao 16 poena, a Džok Lendejl 14 uz sedam skokova. Nikola Janković je imao 12, a Markus Pejdž osam poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 68:72 - Kraj utakmice

39. minut 64:69 - Trojka Sija

38. minut 61:69 - Trojka Nidama sa jedne i Pejdža sa druge strane

37. minut 58:66 - Nikolić vraća nadu Partizanu

35. minut 49:60 - Trojka Nikolića

34. minut 46:56 - Trojka Lendejla

33. minut 43:54 - Partizan pokazuje da se još nije predao

33. minut - 41:54 - Period igre bez koša na obe strane

31. minut 41:54 -Trojka Sija

30. minut 38:54 - Grobari se ne predaju, ali je situacija veoma teška

28. minut 33:54 - Partizan je bez odbrane i potrebne energije

27. minut 33:50 - Trojka Alekseja Nikolića

24. minut 28:42 - Posle više od tri minuta igre Partizan je postigao prve poene

Treća četvrtina

20. minut 26:40 - Partizan je iamo mnogo problema u napadu, a posle poluvremena Grobari skandiraju "Nema predaje!"

19. minut 24:35 - Trojka Jankovića

18. minut 21:35 - Monako diže razliku iz napada u napad

16. minut 17:27 - Partizan je do sada pogodio samo jednu trojku, pa je na minusu od deset poena

13. minut 17:21 - Partizan je napravio mini seriju 4:0, pa je trener Monaka Sašo Filipovski zatražio minut odmora

Druga četvrtina

10. minut 13:21 - Mnogo je problema u igri crno-belih

9. minut 10:16 - Trinkijeri nije zadovoljan igrom Partizana, pa je zatražio minut odmora

6. minut 8:12 - Igra se prilično brzo na startu. Monako je sve vreme u prednosti

2. minut 2:4 - Nikola Janković pogađa za Partizan

1. minut 0:2 - Monako postiže prve poene

Prva četvrtina

Ništa od duela braće Si

Rođeni brat košarkaša Partizana Bandže Sija, Amara, koji igra za Monako, nije u timu za meč u Beogradu. Direktan bratski duel u Pioniru će izostati.

Crno-beli su posle početnog poraza u gostima od Ritasa (80:74), u prošlom kolu odigrali odličan meč i na svom parketu savladali berlinsku Albu (78:66), pa će meč sa Monakom biti vrlo bitan za dalji plasman.

Trener crno-belih Andrea Trinkijeri kaže da očekuje dodatni napredak svog tima.

"Pred nama je nova sjajna utakmicaTop16 faze Evrokupa pred našim sjajnim navijačima. Monako je veoma solidan tim s fenomenalnim trenerom. Ova utakmica je odlična šansa za nas da ponovo uživamo i pokušamo da još jedom podignemo naš nivo igre", rekao je Trinkijeri.

Ekipa iz Kneževine je već jednom gostovala u glavnom gradu Srbije ove sezone i savladala Crvenu zvezdu u meču grupne faze - 91:75.

Meč u dvorani „Aleksandar Nikolić" počinje u 19 časova.