BURAN SRPSKI DERBI U GROTLU PIONIRA: Partizan slomio Megu i napravio veliki korak ka plej-ofu (VIDEO)

PETA UZASTOPNA POBEDA CRNO-BELIH U ABA LIGI

Košarkaši Partizana pobedili su Megu u "sprskom derbiju" 17. kola ABA lige. Posle žestoke borbe u "Pioniru" na kraju je bilo - 98:86 (19:18, 31:22, 21:27, 27:19).

Crno-beli su ostvarili peti uzastopni trijumf u regionalnom takmičenu. Večeras su u direktnoj borbi za četvrto mesto, poslednje koje vodi u plej-of, savladali tim Dejana Milojevića i pobegli mu dve pobede.

Partizan je četvrti sa skorom 11-6, a Mega peta 9-8.

Na sve to, crno-beli su bolji u međusobnim duelima.

Do kraja ligaškog dela ostalo je još pet kola...

Izabranici trenera Andree Trinkijerija, nošeni velikom podrškom s tribina, vodili su sve vreme, ali je utakmica rešena tek u poslednjoj deonici.

Kao po pravilu, crno-beli bi bolje počeli svaku četvrtinu, ali je Mega uvek uspevala da se vrati u igru i "minus" svede na podnošljiv.

Međutim, kada se Partizan u poslednjoj deonici "odlepio", povratka za goste iz Sremske Mitrovice nije bilo.

Uprkos pobedi domaćina, utakmicu je obeležio gostujući igrač - Nikola Mišković je bio neverovatan, dao je 30 poena! Odlično ga je pratio Edin Atić sa 22.

Međutim, to nije bilo dovoljno da se savlada Partizan, koga su predvodili Aleksej Nikolić sa 20 poena, Aleks Renfrou i Bandža Si sa po 17, Džok Lendejl sa 15 i Markus Pejdž sa 12. Na sve to, Renfrou je imao sedam asistencija, Pejdž pet...

Partizan u sredu dočekuje Ritas u Evrokupu, a onda u 18. kolu ABA lige gostuje Ciboni, dok Mega igra kao domaćin sa Zadrom.

Četvrta četvrtina - 98:86:

40. minut - VARNICE! Zakačili su se Lendejl i Atić...

39. minut - 95:81 - Si dva puta precizan sa penala.

38. minut - 89:80 - Trojka Atića, a onda još jedno zakucavanje Lendejla.

37. minut - 89:77 - "Alej up" Pejdža i Lendejla.

"Utakmica nije završena", rekao je, između ostalog, Trinkijeri svojim igračima tokom tajm-auta.

37. minut - 87:77 - Serija Mege 5:0, Trinkijeri reaguje tajm-autom.

35. minut - 87:72 - Prednost Partizana raste...

34. minut - 85:71 - Peti prekršaj Alekseja Nikolića, ali Fundić promašuje oba bacanja.

34. minut - 85:71 - Trojka Alekseja Nikolića! Crno-beli šutiraju trojke 12/21. Partizan je na "plus 14".

33. minut - 82:69 - Aleksej Nikolić daje dva plus jedan za najveću prednost crno-belih.

32. minut - 79:69 - Trojka Pejdža, Partizan je ponovo na "plus deset", Milojević uzima minut odmora.

32. minut - 76:69 - Nikola Janković daje dva plus jedan posle pete lične greške Zorana Nikolića.

31. minut - 73:69 - Zoran Nikolić lako rešava situaciju pod košem sa Marinkovićem.

31. minut - 73:67 - Pejdž prvi strelac u poslednjoj deonici.

Treća četvrtina - 71:67:

30. minut - 71:67 - Fundić je promašio oba bacanja, samim tim i prvo vođstvo Mege, pa na drugoj strani Marinković daje dva plus jedan.

29. minut - 68:67 - Ratkovica trojkom dovodi Megu na samo jedan razlike.

28. minut - 68:64 - Atić s penala daje jedan, pa Janjić pod košem dva poena.

28. minut - 68:61 - Još jedna razmena trojki: Mišković - Pejdž!

27. minut - 65:58 - Kakvo zakucavanje Sija!

27. minut - 63:58 - Četvrta trojka Atića.

27. minut - 63:56 - Renfrou pogađa iz reketa.

26. minut - 61:56 - Nikola Mišković 25 poena!

26. minut - 61:54 - Zoranu Nikoliću odlično ide sa poludistance.

26. minut - 61:52 - I Si daje trojku! Crno-beli sa dve trojke odbijaju napad rivala. Milojević traži tajm-aut.

25. minut - 58:52 - Trojka Lendejla.

24. minut - 55:52 - Atić vezuje sedam poena! Mega je prišla, pa Trinkijeri uzima tajm-aut.

23. minut - 55:50 - I Atić precizan van linije 6.75, a onda tome dodaje još dva poena.

22. minut - 55:45 - Razmena trojki Miškovića i Stefana Jankovića!

21. minut - 52:42 - Si vraća Partizanu dvocifrenu prednost.

21. minut - 50:42 - Počelo je pogotkom Zorana Nikolića sa poludistance.

Druga četvrtina - 50:40:

20. minut - 50:40 - Prvo poluvreme završilo se pogocima Miškovića iz slobodnih bacanja, a on je već dao 20 poena!

20. minut - 50:38 - Trojka Pejdža, najveća prednost crno-belih!

20. minut - 47:38 - Posle novih pogodaka Alekseja Nikolića sa penala, Partizan opet ima maksimalnih "plus devet".

19. minut - 45:38 - Trojka Alekseja Nikolića.

18. minut - 42:38 - Trojka Ratkovice.

18. minut - 42:35 - Ponovo Si, ponovo posle serije ofanzivnih skokova.

18. minut - 40:35 - Iz nekoliko pokušaja pod košem, poentira Si.

17. minut - 38:35 - Mišković je neverovatan, ima 18 poena.

17. minut - 38:33 - Nikola Janković se muči sa penala, dobija podršku sa tribina i ponovo pogađa jedno od dva.

17. minut - 37:33 - Nikola Janković daje zicer, a Atić na drugoj strani pogađa trojku.

16. minut - 35:30 - Zakucavanje Sija.

15. minut - 33:30 - Treća trojka Miškovića, ukupno 16 poena!

15. minut - 33:27 - Nikola Janković polovičan sa penala.

15. minut - 32:27 - Mišković je nezaustavljiv! Uzvraća Renfrou svojom prvom dvojkom večeras.

14. minut - 30:25 - Aleksej Nikolić u kratkom periodu pogađa svih šest slobodnih bacanja.

14. minut - 28:25 - Aleksej Nikolić ponovo dva puta precizan sa linije penala.

13. minut - 26:25 - Zakucavanje Lendejla, uzvraća Ašćerić.

13. minut - 24:23 - Trojka Miškovića! Njegovih 11 poena.

12. minut - 24:20 - Aleksej Nikolić jedini strelac za Partizan u drugoj deonici.

12. minut - 22:20 - Zoran Nikolić pogađa, Trinkijeri već u uvodu druge deonice traži tajm-aut.

11. minut - 22:18 - Trojka Alekseja Nikolića.

Prva četvrtina:

10. minut - 19:18 - Ponovo Mišković! Sada daje dva plus jedan! Vezuje osam poena!

10. minut - 19:15 - Blokada na zakucavanju Nikole Jankovića, pa trojka Miškovića!

9. minut - 19:12 - Mišković siguran sa penala.

8. minut - 19:10 - Si poentira na drugi obruč.

7. minut - 17:10 - Nikola Janković "polaže" svoje prve poene.

6. minut - 15:10 - Fundić hvata ničiju loptu i poentira.

6. minut - 15:8 - Već drugi put Marinković polovičan sa linije penala.

5. minut - 14:8 - Tri od tri trojke Renfroua!

4. minut - 11:8 - Marinković pogađa jedno slobodno bacanje, a onda Atić daje trojku iz ćoška.

3. minut - 10:5 - Lendejl na jednoj, pa Stanić na drugoj strani.

3. minut - 8:3 - Cerovina trojka o tablu sa zvukom sirene.

2. minut - 8:0 - Lendejl poentira preko Čarapića, pa Milojević traži tajm-aut.

2. minut - 6:0 - Druga trojka Renfroua!

1. minut - 3:0 - Počelo je trojkom Renfroua.

19:00 - Minut ćutanja za Boška Đokića.

Srpski derbi predstavlja dikrektan okršaj u borbi za četvrto mesto, koje vodi u plej-of.

Trenutno su crno-beli četvrti sa skorom 10-6, dok je Mega odmah iza sa 9-7.

Partizan je u seriji od četiri uzastopne pobede u ABA ligi, dok se tim Dejana Milojevića u prošlom kolu trijumfom nad Mornarom oporavio od tri uzastopna poraza.

Ekipa Andree Trinijerija je u utorak u Monaku načinila podvig savladavši favorizovanog domaćina u Evrokupu, pa u sjajnoj atmosferi dočekuje duel sa megom.

Inače, meč ovih rivala u Sremskoj Mitrovici, odigran 3. novembra 2018, bio je prvi Andree Trinkijerija na klupi Partizana. Crno-beli su tada pobedili 81:74, što im je bio šesti uzastopni uspeh u susretima sa Megom.