STOTKA CRVENO-BELIH PROTIV UNIKAHE: Zvezda zasijala u Pioniru na oproštaju od Evrokupa (KURIR TV)

TOP 16 EVROKUPA

Košarkaši Crvene zvezde su na oproštaju od Evrokupa, savladali špansku Unikahu (105:89) u utakmici poslednjeg 6 kola TOP 16 faze.

1 / 12 Foto: Starsport©

Crveno-beli su Top 16 fazu završili sa dve pobede i četiri poraza, dok španski tim sa skorom 3/3 ide u narednu fazu takmičenja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džo Regland sa 17 poena, poen manje ubacio je Dejan Davidovac, dok su Nemanja Nenadić i Stratos Perperoglu postigli po 13. U redovima Malage najbolji je bio Kajl Viltjer sa 18 poena, dok je Dragan Milosavljević meč završio sa devet poena.

U utakmici bez posebnog takmičarskog značaja, obzirom na to da je Malaga još ranije obezbedila plasman u četvrtfinale, a crveno-beli ostali bez šanse da se plasiraju dalje iz grupe, vidjena je efikasna igra s obe strane.

Malaga je nešto bolje počela meč pred oko 2.500 gledalaca u nekadašnjem Pioniru, a u finišu prve četvrtine stigla je i do šest poena prednosti (21:27).

Ekipa Milana Tomića je preko Fajea i Davidovca uspela da se vrati i na prvu pauzu ode s poenom zaostatka, da bi u drugoj deonici u potpunosti preuzela kontrolu.

Malagi je nedostajalo energije u odbrani, a beogradski tim u tim trenucima predvodio je Nenadić, pa su crveno-beli postepeno uvećavali prednost i na poluvreme otišli sa "plus" 16 (57:41).

Gosti su u trećoj četvrtini predvodjeni Fernandesom u par navrata uspeli da delimično smanje zaostatak, ali ne i da ozbiljnije ugroze Zvezdu.

Davidovac i Dobrić bili su najraspoloženiji u sastavu crveno-belih koji su na kraju u Top 16 fazi takmičenja uspeli da upišu drugi trijumf.

Četvrta četvrtina

40. minut 105:89 - Kraj utakmice

37. minut 94:86 - Španci opet prilaze

35. minut 89:79 - Trojka Reglenda

32. minut 84:72 - Trojka Perperoglua

32. minut 81:72 - Unikaha pravi seriju 7:0, pa Tomić reaguje tajm-autom

30. minut 81:65 - Oba tima su za deset minuta postigla po 24 poena

28. minut 76:60 - Zvezda je serijom 6:0 odbila napad Unikahe, koja je imala priliku da razliku smanji na jednocifren broj poena

26. minut 68:54 - Dobrić pogađa sa polu odstojanja

26. minut 66:54 - Mini serija Španaca, Tomić reaguje minutom odmora

25. minut 64:50 - Zvezda rutinski održava prednost sa poluvremena

21. minut 59:43 - Lep potez Simanića

Treća četvrtina

20. minut 57:41 - Odličnih deset minuta za tim trenera Milana Tomića. Agresivna odbrana,nekoliko lakih poena i trojke doneli su veliku prednost

19. minut 56:41 - Zvezda je veoma efikasna, uz to ima mnogo ukradenih lopti

18. minut 49:41 - Davidovac ima 10 poena bez promašaja

15. minut 39:36 - Revija trojki na obe strane

12. minut 29:27 - Nenadić pogađa trojku za vođstvo Zvezde posle duže vremena

Druga četvrtina

10. minut 26:27 - Nešto slabija odbrana srpskog tima u prvih 10 minuta

8. minut 18:21 - Dragan Milosavljević je raspoložen za igru u dresu Unikahe

8. minut 18:19 - Reglend je ukrao dve lopte i postigao 4 laka poena

5. minuta 10:11 - Zvezdini Amerikanci su raspoloženi na startu

3. minut 6:8 - Sjajna blokada Simanića

1. minut 2:0 - Beron je pogodio prvi koš

Prva četvrtina

Zvezda je ispustila pobedu u Limožu u poslednjim trenucima (72:71), pa će umesto da bude meč odluke duel sa timom iz Malage od 18.45 u dvorani "Aleksandar Nikolić", imati revijalni i oproštajni karakter.

Ipak, u timu sa Malog Kalemegdana žele da pobedom završe nastup u Evropi.

"Izgubili smo šansu da prođemo dalje iako smo imali mogućnosti da to promenimo i gubili utakmice u tesnim završnicama. Žao nam je zbog toga. Za klub, navijače i sve nas je izuzetno važno da se oprostimo pobedom jer se tako gradi atmosfera i samopouzdanje koje će biti potrebno za sve ono što nam sledi", rekao je trener Zvezde Milan Tomić za klupski sajt.