PEŠIĆEV MAT JASIKEVIČIJUSU: Barselona savladala Žalgiris i nastavila trku za Efesom

evroliga

Košarkaši Barselone savladali su Žalgiris 78:72 (23:20, 22:18, 15:24, 18:10) u 22. kolu Evrolige, a srpski trener Svetislav Pešić nadigrao je velikog rivala i bivšeg igrača Šarunasa jasikevičijusa.

Katalonci su morali da se pomuče da bi došli do 13. evroligaške pobede. Početkom drugog poluvremena imali su deset poena prednosti (48:38), ali se u tim trenucima razigrao litvanski tim. Žalgiris je počeo da pogađa trojke i do kraja treće deonice je preuzeo vođstvo (60:62).

Međutim, u poslednjoj deonici odbrana je našla rešenje za igru gostiju, koji su za osam minuta postigli samo šest poena. Barsa je bila mirnija u završnici i iskoristila sve greške Žalgirisa da stigne do pobede.

Petorica igrača katalonskog kluba su imala dvocifren učinak, a najefikasniji su bili Hanga sa 14 i Serafan sa 12 poena.

U Žalgirisu koji je doživeo sedmi poraz na poslednjih osam utakmica u Evroligi, istakli su se Milaknis sa 17 poena i Volters sa 15 poena i sedam asistencija.