VEČITI DERBI U BORBI ZA TROFEJ: Crvena zvezda dalekometnom paljbom slomila Megu i zakazala finale sa Partizanom (KURIR TV)

KUP RADIVOJA KORAĆA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Megu u polufinalu Kupa Radivoja Koraća u niškom "Čairu" - 92:73.

Crveno-beli će se u finalu sastati sa Partizanom, koji je ranije danas bio bolji od FMP-a (83:71).

"Večiti derbi" u borbi za trofej na programu je u nedelju u 17 sati.

Zvezda nije lako izašla na kraj sa Megom kako rezultat govori. Tim trenera Milana Tomića slomio je rivala tek u poslednjoj četvrtini, i to dalekometnom paljbom.

Zvezda je izuzetno loše ušla u utakmicu, pa je Mega posle serije Atića u 14. minutu vodila 29:22.

Međutim, trgli su se crveno-beli i već u 17. minutu serijom 14:2 stigli do vođstva 36:31.

Šampion Srbije je održavao prednost sve do sredine treće deonice kada je Mega ponovo povela 53:52 i to zahvaljujući velikom broju grešaka crveno-belih u tom periodu.

Rezultatska klackalica trajala je do 31. minuta, kada je ekipa iz Sremske Mitrovice imala 63:60, a onda se razgoropadio Bili Beron, "izrešetao" koš i Zvedzu u 35. minutu doveo do 75:65.

To je bio početak kraja Mege...

Do kraja su crveno-beli uvećavali razliku do konačnih 92:73.

Crveno-bele je do pobede vodio Bili Beron sa 20 poena, 15 je ubacio Dejan Davidovac, poen manje Stratos Perperoglu, dok je 12 postigao Ognjen Dobrić. U poraženom timu najbolji je bio Edin Atić sa 20 poena.

Četvrta četvrtina:

37. minut - 81:67 - I ponovo Beronova trojka.

36. minut - 78:67 - I Reglend daje trojku.

35. minut - 75:65 - Beron je u seriji, pogađa još jednu trojku.

35. minut - 72:65 - Beron je sada siguran i sa linije penala.

34. minut - 70:65 - Beron još jednom trojkom vodi Zvezdu na "plus pet".

33. minut - 67:65 - Dobrić iz kontre.

33. minut - 65:65 - Dobar potez Stanića, ali odmah uzvraća Perperoglu.

31. minut - 63:63 - Trojka Berona.

31. minut - 60:63 - Mišković posle prodora.

Treća četvrtina - 60:61:

30. minut - 60:61 - Mišković daje trojku preko ruke sa zvukom sirene! Mega ponovo vodi.

30. minut - 58:58 - Izjednačenje!

29. minut - 58:56 - Mega prilazi, Tomić zove tajm-aut.

28. minut - 58:53 - Ristić je snalažljiv po košem za "plus pet" Zvezde.

27. minut - 56:53 - Trojka Dobrića.

26. minut - 52:53 - Ponovo vodi Mega. Zvezda je za nepunih šest minuta ove deonice izgubila šest lopti!

26. minut - 52:51 - Trojka Cerovine, sada je samo jedan razlike.

25. minut - 52:48 - Trojka Berona, pa dvojka Mokoke.

25. minut - 49:46 - Atić posle kontre spušta razliku na samo tri poena.

23. minut - 47:42 - Posle nesportske Reglenda, Mega je dala četiri poena, sve sa penala.

23. minut - 47:39 - Zvezda održava maksimalnih "plus osam".

21. minut - 45:37 - Trojka Berona.

Druga četvrtina - 42:37:

20. minut - 42:37 - Kakav kraj poluvremena! Alej up: Reglend - Dobrić!

20. minut - 40:37 - Prvi poeni Simanića, iz slobodnih bacanja.

19. minut - 38:35 - Perperoglu + Davidovac = 24 poena!

17. minut - 35:31 - Cirbes uvećava vođstvo crveno-belih.

17. minut - 33:31 - Prvo vođstvo Zvezde posle poena Davidovca iz kontre.

16. minut - 29:29 - Cirbes za izjednačenje! Milojević traži drugi tajm-aut za kratko vreme.

15. minut - 27:29 - Perperoglu ima 12 poena!

14. minut - 25:29 - Trojka Atića, pa na drugoj strani Davidovca.

14. minut - 20:24 - Perperoglu je nezadrživ, nova njegova trojka.

13. minut - 17:24 - Fundić za "plus sedam". Tomić traži tajm-aut.

12. minut - 17:22 - Pereperoglu pet - Atić šest poena! Pucački okršaj njih dvojice.

Prva četvrtina - 12:16:

9. minut - 10:16 - Trojka Davidovca, prva Zvezdina iz osmog pokušaja.

Pero Antić i Milan Gurović u "Čairu"

8. minut - 7:12 - Haotična situacija na terenu. Mnogo grešaka na obe strane... Ristić pogađa jedno slobodno bacanje.

7. minut - 6:12 - Poeni Atića iz kontre, dobio je rampu, ali je lopta bila u silaznoj putanji.

6. minut - 6:7 - Reglend pogađa flouter u poslednjem sekundu napada i to je Zvezdin prvi koš iz igre!

Košarkašice Crvene zvezde bodre košarkaše. Danas su u Nišu igrale prvenstveni meč protiv Studenta i pobedile.

5. minut - 4:7 - Pogoci Ristića sa penala.

4. minut - 2:7 - Mega održava razliku.

3. minut - 2:5 - Posle tri minuta igre, prvi poeni Zvezde - Reglend.

2. minut - 0:5 - Trojka Miškovića.

2. minut - 0:2 - Prve poene na utakmici dao je Nikolić sa linije slobodnih bacanja.

U prvom polufinalu Partizan je savladao FMP 83:71.

Finale je na programu u nedelju u 17 sati.

Crveno-beli su u Niš stigli bez Mohameda Fajea, Majkla Odža i poslednjeg pojačanja KC Riversa.

Zvezda se u četvrtfinalu silno namučila sa Dinamikom, ali je u poslednjem minutu slomila njegov otpor (75:70), dok je Mega, takođe posle drame, eliminisala Borac (73:69).

Tim trenera Milana Tomića je dobio jedini dosadašnji ovosezonski duel sa Megom, bilo je to u 11. kolu ABA lige, sredinom decembra u Sremskoj Mitrovici - 78:68.

Pre toga, Mega je slavila 76:74 u utakmici Superlige Srbije, čime je prekinula niz od 25 uzastopnih poraza od Zvezde!

Crveno-bele će u Nišu bodriti i bivši kapiten, a sadašnji igrač Zenita, Marko Simonović.