SRBIJA JE ŠAMPION SVETA: Košarkaški veterani uzeli zlato i srebro na planetarnom prvenstvu u Finskoj

OGROMAN USPEH

Košarkaši Srbije su zabeležili sjajne rezultate na nedavno završenom Svetskom prvenstvu za veterane i osvojili zlatnu i srebrnu medalju.

Prvaci su bili veterani u konkurenciji 45 i više godina, dok su 50-godišnjaci (i stariji) zauzeli drugo mesto na turniru igranom u Helsinkju.

U meču za zlatnu medalju su "45+" veterani Srbije porazili Litvaniju 89:85 i tako napravili sjajan uspeh, a najkorisniji igrač turnira bio je Ivan Krasić.

Pedesetogodišnjacima je falilo sreće u finalu, te su pretrpeli poraz od Italije koja je u finišu prelomila meč i pobedila rezultatom 74:62.