ZVEZDA PORAZOM ZAPOČELA EVROLIGU: Crveno-beli poklekli pred Panatinaikosom! Loša treća četvrtina koštala srpski klub pobede! VIDEO

Evroliga

1 / 5 Foto: Euroleague.net

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Panatinaikosu u utakmici 1. kola Evrolige sa 87:82 (14:17, 23:18, 29:18, 21:29).

Zvezdu je koštala loša treća četvrtina u kojoj je imala minus od 11 poena. Crveno-beli su bili bolji u poslednjoj četvrtini, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze vođstvo Panatinaikosa.

Domaćina je predvodio Nik Kalatis sa 21 poenom i sedam asistencija, dok je Dešon Tomas ubacio 18 i imao je 11 skokova.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je bivši košarkaš Panatinaikosa Džejms Gist sa 22 poena i osam skokova, dok su Beron i Perperoglu ubacili 15.

Ekipa Milana Tomića dobro je igrla u uvodnih 10 minuta, u jednom trenutku stigla je i do prednosti od devet poena, ali je PAO uspeo da se vrati preko Nika Kalatesa.

Atinjani su i u drugoj četvrtini igrali u boljem ritmu, a veliki problem za crveno-bele je predstavljao problem sa centarskom pozicijom, pošto je Majkl Odžo već u drugoj deonici napravio pet faulova.

PAO je u trećoj četvrtini u potpunosti nadigrao Zvezdu, koja je delimično u poslednjoj deonici uspela da uhvati priključak, ali i ne da izbegne poraz.

Zvezda će narednog četvrtka u Beogradu dočekati Fenerbahče, dok PAO gostuje Asvelu.

PANATINAIKOS - CRVENA ZVEZDA 87:82 (14:17, 23:18, 29:18, 21:29)

Dvorana: OAKA ATINA

Sudije: Garsija, Mogulkoč, Vilius

PANATINAIKOS: Tomas 18, Rajs 12, Papajanis 8, Papapetru 2, Vuljukas 4, Džonson 3, Braun, Fridet 11, Kalatis 21, Vili 2, Mitoglu 6, Bentil.

CRVENA ZVEZDA: D. Braun 5, Čović, L. Braun 3, Perperoglu 15, Davidovac 3, Lazić, Faje 3, Beron 15, Dobrić 6, Gist 22, Dženkins 8, Odžo 2.

4. ČETVRTINA - 21:29

40. minut - Rajs je fauliran 20 sekundi pre isteka vremena. Precizan je - 87:80. Dženkins posle solo prodora pogađa za 87:82, 12 sekundi pre kraja.

40. minut - Rajs je fauliran 30 sekundi pre kraja. Precizan je - 85:79. Gist je fauliran 21 sekundu pre isteka, promašio je prvo a drugo pogodio - 85:80.

40. minut - Papajanis promašuje dva bacanja, a Gist koristi napad - 83:79.

39. minut - Dženkins siguran za dva - 81:74. Fredet sa linije penala siguran - 83:74. Perperoglu pogađa trojku - 83:77.

38. minut - Gist precizan sa linije penala. 78:72. Kalates sa osam metara postiže trojku - 81:72.

37. minut - Tomas drži Panatinaikos - 78:70.

36. minut - Tomas je fauliran pri šutu, siguran je za 76:57. Beron postiže trojku - 76:70. Njegovih 15 poena.

35. minut - Perperoglu sa linije penala smanjuje rezultat - 74:65. Beron takođe siguran sa penala - 74:67.

34. minut - Džonson pogađa jedno slobodno bacanje za 74:60. Perperoglu fantastičnim šutem za tri smanjuje rezultat - 74:63.

33. minut - Faje postiže trojku - 70:60. Rajs odgovara trojkom - 73:60.

32. minut - Pao izvraća, Vuljukas koristi grešku odbrane Zvezde - 70:57.

31. minut - Odličan početak Zvezde, Gist i Dobrić vezuju četiri poena - 66:57.

3. ČETVRTINA - 29:18

30. minut - Zvezda ne uspeva da veže seriju. Perperoglu poentira za 65:53. Rajs sedam sekundi pre isteka četvrtine pogađa jedno od dva bacanja za 66:53. Zvezda ne koristi poslednji napad jer Derik Braun pravi korake.

28. minut - Fridet vezuje trojku na dvojku Kalatesa - 63:49. Najveća prednost Grka

27. minut - Kalates je nezaustavljiv. Njegova trojka za 58:47. Ima 16 poena i šest asistencija.

27. minut - Gist održava Zvezdu svojom energijom. Uhvatio je loptu kod košem rivala i poentirao uz faul - 55:47. Njegov 15 poena uz šest skokova, svih šest u napadu.

26. minut - Papajanic gospodari u reketu Zvezde. Panatinaikos prvi put ima dvocifrenu prednost - 52:42.

25. minut - Zvezda je promašila dva zicera, a Panatinaikos koristi kontru za 50:42.

23. minut - Beron koristi kontru, Zvezda iz tajm-auta izlazi sa 5:0 serijom - 42:40.

23. minut - Davidovac postiže poene za svoj tim i prekida seriju domaćina. 42:38.

22. minut - Papajanis zakucava u kontri. 42:35. Zvezda bez poena u trećoj četvrtini i tajm-aut za Tomića. Zvezda u problemu u napadu. Ima već 10 izgubljenih lopti.

22. minut - Najlošiji mogući početak za Zvezdu, najbolji pojedinac tima Džejms Gist je zaradio četvrtu ličnu. Dešoun Tomas postiže poen sa linije penala - 40:35.

21. minut - Papajanis otvara treću četvrtinu poenima - 39:35.

2. ČETVRTINA - 23:18

Džejms Gist je najefikasniji u timu Crvene zvezde sa 10 poena, a ima i pet skokova, svih pet u fazi napada. Na suprotnoj strani Kalates je postigao 13 poena.

20. minut - Dešoun Tomas je pogodio dva bacanja za 37:33. Derik Braun se revanširao - 37:35. Lorenco Braun blokira poslednji napad Panatinaikosa.

19. minut - Odžo mora iz igre zbog pet ličnih. Proveo je na terenu samo osam minuta. Kalates postiže i dodatno slobodno bacanje, njegovih 13 poena za 35:31.

18. minut - Derbik Braun pogađa novu trojku. 30:31. Pogađa Fridet - 32:31.

17. minut - Zvezda održava minimalnu prednost, Dobrić se upisao u listu strelaca. 26:28.

16. minut - Derik Braun koristi kontru, Zvezda ponovo vodi - 24:26.

15. minut - Beron pogađa drugu svoju trojku, neešeno je 24:24.

15. minut - Problem za Zvezdu, Džejms Gist je napravio treći penal. 24:21.

13. minut - Gist prekida seriju rivala 12:0, njegov deseti poen - 20:19.

13. minut - Papajanis zakucava za 20:17. Serija Panatinaikosa 12:0. Tajm-aut za Tomića.

12. minut - Grci prvi put vode na meču. Serija 10:0 za 18:17. Tajres Rajs je strelac.

11. minut - Džons je nastavio seriju Panatinaikosa - 16:17. Grci imaju seriju 8:0.

1. ČETVRTINA - 14:17

10. minut - Kalates je inicirao seriju domaćeg tima 6:0 - 14:17.

8. minut - Tri poena Perperoglua, zatim i poeni Gista doneli su Crvenoj zvezdi devet poena viška - 8:17. Gist je upisao osam poena.

6. minut - Kalates postiže prvu trojku za Panatinaikos. 7:10

4. minut - Nova trojka za crveno-bele. Bili Beron - 2:8.

3. minut - Prvi poene za domaći tim, Dešaun Tomas je strelac. 2:5

2. minut - Lorenco Braun postiže prvu trojku na meču. 0:5

1. minut - Džejms Gist otvara meč poenima. Bivši igrač Panatinaikosa prvi put je u OAKA centru posle odlaska. 0:2

Zvezda se u elitu vraća posle sezone pauze.

Crvena zvezda je zadržala na okupu sve najvažnije igrače iz prošle sezone i dodatno se pojačala Derikom Braunom iz Efesa, bivšim košarkašem Partizana Džejmsom Gistom iz Panatinaikosa, Lorencom Braunom iz NCAA lige i povratnikom Čarlsom Dženkinsom iz Himkija. Takođe, vratio se i Ognjen Kuzmić, koji se još oporavlja od povreda zadobijenih u saobraćajnoj nesreći, pa je sa pozajmice iz Trenta vraćen Nikola Jovanović.

Tim Milana Tomića je tokom priprema beležio sjajne rezultata, dobio je i oba meča sa Olimpijakosom, ali je doživeo debakl u prvom zvaničnom meču nove sezone, jer je poražen od Primorske na ABA Superkupu u Zagrebu.

Ipak, očekuje se da crveno-beli znatno bolje zaigraju kada počnu Evroliga i ABA liga, jer će ta takmičenja sigurno ozbiljnije shvatiti.

Počev od sezone 2013/14 Zvezda i PAO odmerili su snage deset puta, a crveno-beli su slavili četiri pobede.