DEMONSTRACIJA SILE: Cedevita Olimpija na otvaranju nove sezone UNIŠTILA Megu!

ABA LIGA

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su večeras u Beogradu domaći Mega Bemaks sa 87:63 (16:8, 25:24, 20:17, 26:14), u prvoj utakmici nove sezone u ABA ligi.

U Hali sportova "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu, ekipa iz Ljubljane vodila je tokom cele utakmice, posle prve četvrtine imala je osam razlike, na poluvreme je otišla sa devet, a do kraja je uvećala prednost i ubedljivo pobedila.

Tim je predvodio Marko Simonović sa 24 poena, četiri ukradene lopte i tri skoka. Kodi Miler Mekintajer postigao je 13 poena uz 10 skokova i pet asistencija, a Filip Krušlin 12 poena.

U ekipi Mege Marko Simonović postigao je 12 poena uz sedam skokova, Uroš Trifunović 11 poena i pet skokova, Luka Ašćerić 10 poena, a Edin Atić devet poena i 13 skokova.

U drugom kolu narednog petka Mega će igrati na gostovanju protiv FMP-a, a Cedevita Olimpija će dva dana kasnije biti domaćin Ciboni.